Sayfa 445/964 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545945 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. valla doğru söylüyorsunuzda bu şirketin nasıl kurtulabileceğini ençok anlatanlardan birisiniz, yani çıkıpta birşey yaptıklarını gördünüzmü, duydunuzmu? işçi paraları vergi borcu prim borcu bu sıradan bir işlemdir zaten ödemediğiniz zaman devlette bazı işleriniz yapılmıyor önünüze engel çıkıyor, tedarikçiye para ödemezseniz hiç kimseden ürün alamıyorsunuz artık çünkü haber çabuk duyulur ve kimse size nakit olmadan artık mal vermez, bir borcu çözmek bu kadar zor değildir emin olun en fazla 2 defa görüşür çözersiniz, birde çıkıp bunu bile paylaşmıyorsunuz kimseyle size nefes aldırmıs kandırmaya çalıştığınız yatırımcıya bile, bir açıklama gönderirsin detay verirsin,ayladır görüşmemi devam edermiş, yani niyet önemli burda,bunlarda iyi niyetli değiller
    bir diğer konuda dava açma meselesi, ben şahsen artık öyle bir oluşuma asla girmem, çünkü gönülsüz olarak mecburen çekildim tek başıma devam edemeyeceğim için, biz aslında ya herro diyenlerdendik, ama kanunen tek başıma devam edemediğim için bir anlamı kalmadı, ben onların gram nefes almalarına şahsen razı olmazdım, bana zararı olmadığı halde, ben haksızlığa uğramış bir gruba yardımcı olmak adına hisse bile arttırdım, mayıs ayında ciddi bir kar varken bile satmadım, geldiğimiz noktada yine zararda değilim ama asla oluşum içine müdahil olmam

2. Çiftlik Bank adı altında www.ciftlikbank.com
    SAYILGAN BANKA DA AYNISINI İSTİYORUZZZZZZZZ

BUNLARIN YERİ KESİNLİKLE TOPLUM İÇİ DEĞİL

YERLERİ KODESSSSSSSSSSSSSSS

3. Endeks yüzde 2 yukarda hisse sabit yerinde. Endeks yüzde 2 aşağıda olsa yine böyle olacaktı. Belli şeyler zaman alacak gibi şu durumda. Memsanın kotdışı olduğu bugun kapta haber edildi. Bir çoğumuz areal bank haberi gibi haberleri bekliyoruz doğal olarak ama Kervansarayda halimize şükür yalnız belli bir süre daha tahtayı kontrol edenlere söylenen durum asıl büyük ve güçlü tahtacı getirtilene kadar 30-40 aralığında dolaşacaktır hisseki diğer asıl tahtacının hisseyi buralardan alması ve haberlerin desteğiyle istediğimiz fiyatlara gelmesi çalışması yapilacaktır. Şirket tarafından bunun çalışmasıda yapılıyor muhakkak.Öncelikle brüt takasdan çıkılması haberi gelmeli spk bülteninde. Daha sonra sert hareketlere hazırlikli olunması ve bundan kim ne kadar etkilenecek büyük bir cenk kervansaray yatırımcısını bekliyor. Boşunamı hisse buralarda demir attı. Hep bir plan dahilinde çalışmalar devam ediyor. Hep bunlar hesap kitap işi. Ama bu hemen olacak bir durum değil şuanda biraz daha sabır. 2018 in en flaş hissesi kervansaray holding olacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Hocam kendiniz bir bankadan yuklu kredi cekseniz ya da bir ev alsaniz yok eksperi yok bilmem neyi ne kadar suruyor??? 1 ay gecmis diyorsunuz ki bunlarin milyon euro borclari var aareale olan bilancoda gozuken sadece 80 milyon euro... Ve sirket asagi yukari 4-5 yildir hic bir bankaya odeme yapmamis...

Siz bankaci olsaniz hemen para verir misiniz??? Ve bu rakamlar muhtemelen milyonlarsa

Diger bir konu evet fesihi cektik...simdi bu paralari bulma sansi varken fesih acikken %1 bile yoktu. Yani sirketi direk alacaklilarina teslim edecektik... Burada ss veya zt mi kaybederdi. Yoksa biz mi???

Dedik ki belli bir sure en azindan 12 ayligi veya 3 ayligi gorene kadar vakit verelim iyi gelismeler olmazsa devam ederiz dedik ve hala bu gucumuz mevcut hem de fazlasiyla...

Diger bir konu fesih davasini kazanacagimizdan suphemiz yok. Ancak itiraz, itirazin itirazi 1,5-2 yil...

Peki bu 2 yil mi daha kisa yoksa su anda verdigimiz sure mi ya da ya da sirket hic bir kaynak bulamazsa daha da kotu (ornek bodrum oteli)

Yani duygusal dusundugunuzu dusunuyorum... Mantikli dusunurseniz bu yolun daha iyi oldugunu goreceksiniz...

Fesihe gelince zaten o bizim cebimizde istedigimiz zaman acariz. Bunun disinda sorumluluk davalari ve suc duyurularini da ekleriz...

Sirketin otellerinin degerini en iyi bilen birisisiniz mizragi nereye kadar saklayacaklar hocam...

Artik mizrak cuvala sigmiyor... Emin olun bu sirket duzgun, seffaf ve iyi yonetilmezse eski aliskanliklar devam ederse... Tum azinlik haklarimizi yine kullaniriz....

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Grubun bu feshi askıya alınması konusunda akılcı davranıldığını düşünüyorum. geçmişte yapılan bir çok hokkabazlık ve dönme dolap işleri raporlayıp elde tutmasındı ve gerektiğinde suç duyurusunda bulunarak farklı aygırlarında harekete geçirilmesi fikride çok yerinde. Amaçla ulaşmak herseyi daha doğru daha net görmek ve gösterebilmekte geçer diye düşünüyorum. İ

dört yıldır niyeti çok açık ve ortada olan gücü eline geçiren insanların gibi çirkeflikler yaptıklarını gözlemledik. “Ortaklık yararına olupta yapılması mümkün olan ama hiç yapılmayan” “ortaklık yararına olmayan ve yapılmaması gereken çok şeyin yapılmış olması ve dahasının da yapılmaya çalışılması” her zaman niyetlerini çok iyi anlatıyordu. Bunlar çirkef hıkabazlıklarında öncellikle bütün yatırımcıların ve ilgili kurumlar tarafından net görülmesinler sağlamak gerek. Bizimde yazdıklarımızın kapsamı bundan başka birşey değildi..

5.  Alıntı Originally Posted by santai07 Yazıyı Oku
    zaten zt diye birşey yok, ss devam ediyor eski haliyle, aslında yazmaya bile gerek yok,halep orda arşın burda, değişen birşey olmayınca tilkininde koyun postuna bürünmüş hali ile karşı karşıyayız,
    hali hazırda baya bir zaman geçti net birşey yok, biz davadan vazgeçtik 1 aydan fazla oldu yine birşey yok, herşey iyi olacak davadan vazgeçince dedi arkadaş, bizde vazgeçtik ama hikayeee,
    SPK nın tespitlerinden ve kurumları uyarmasından sonra SS orda duramazdı zaten. Durması hukuksal baskıyı yükseltirdi, hatta şşrkete kayyum atanmasının önünü açabilirdi. Bu tehditi gördükleri için iş yapıp burdan gelecek her türlü hukuksal mimimize etmek için bir katakulle ile eski yönetim out yeni yönetim in yaldızlaması yaptılar herseye makyaj çekmek için. hepsi bu! Senaryo aynı ama farklı kostümlerle sahnedeki oyuncular değişti sadece tabi yeni algıyı empoze etmeyi etkşnlrltşrmek için “şak şak” çıkarsa devreye girdi şak şak övgülerle. Tabiki davranışlar ve icralarda farklılıkkar oldu, adlında olmak zorunda kaldı, sahnedeki oyuncuları değiştirmek zorunda kaldıkları gibi... Ama temelde yatırımcıyı ekarte etme amaçlarından vazgeçtiklerini düşünmek çok safdillik olur diyen düşünüyorum

6. Cevap: Kervn kervan hisse yorumu yorum haber
    ***KERVN*** KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (Ortaklık Aleyhine Dava Açılması veya Davaya İlişkin Gelişmeler)
    28 Aralık 2017 - 18:41

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi: 11.07.2017 - 08.09.2017 - 28.09.2017 - 27.11.2017 - 14.12.2017
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Dava Açılma Tarihi: 04.05.2017
    Davanın Öğrenilme veya Ortaklığa Tebliğ Tarihi: 11.07.2017
    Davanın Konusu: İflas talepli
    Karşı Taraf(lar): İsmail Bayakı
    Davanın Tutarı: 1.070.675 TL (780.000 TL + Faiz + Diğer Masraflar)
    Dava Tutarının Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablodaki Aktif Toplamına Oranı (%): %0,1 (Binde 1)
    İlgili Mahkeme ve Dosya No: İstanbul 8.Asliye Ticaret Mahkemesi 2017/416
    Davanın Duruşma Tarihi: 28.09.2017 - 14.12.2017 - 28.12.2017

Alınan Karar: Davacı tarafın davasından vazgeçmesi sebebiyle dava konusuz kaldığından esas hakkında hüküm tesisine yer olmadığına ve yargılama giderlerinin davacı karşı tarafa yükletilmesine karar verilmiştir.

Bir Sonraki Duruşma Tarihi: -
    Varsa Finansal Tablolarda Ayrılan Karşılık Tutarı: -
    Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi: Yoktur.

Açıklamalar:

İstanbul 8. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülmekte olan 2017/416 E. Sayılı dosya kapsamında davacı tarafın davasından vazgeçmesi sebebiyle konusuz kaldığından esas hakkında hüküm tesisine yer olmadığına ve yargılama giderlerinin davacı karşı tarafa yükletilmesine karar verilmiştir. Böylece hakkımızda yapılan iflas yoluyla takip talebi ortadan kalkmıştır.

Sayın, Pay sahiplerinin bilgisine sunulur.
    KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.

7.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Veya soyle diyeyim bir bankaci arkadasina kervani bir anlatin... Ve deyin ki minimum 100 milyon para cekecek olsa ne arastirmasi yaparsiniz bunlar ne kadar surer ve kredi verir misiniz verirseniz faizi piyasaya gore nasil olur diye sorun...

Sorular bitince bir de deyin ki ortaklari da fesih davasi acmis kredi verir misiniz diye sorun???

Ha sirket eski aliskanliklari devam ederse biz de devam ederiz olur biter hocam...

Yoksa bugunden yarina bu kadar pislik hemen duzelir mi???

Niyet onemli hocam niyet... Onlarin niyeti ne olursa bizimde niyetimiz o olur...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bazı yazdıkların doğru, Bazı yazıkların doğru değil.

Söz konusu kervanın ödene dayanakları ise banka asla refinansman saplamaz. Söz konusu kervan hisselerine dayalı teminatlandırna ise banka asla kredi vermez.

Ama teminatkandırılacak olan şirket varlıklarıyla çok kolay refinansman bulur. Varlıklar ipotekli olsa dahi yeniden ipoteklenne ile rahat refinansman sağlar. Çünkü reflbasman sağlayan kurum sadece bu varlıkların değerine bakar, burdan çıkaracağı Artı değere bakar ileride borç ödensene ödenmesede.

Finansman dünyasında İpotekli varlıkları tekrar ipotekkendirme oldukça basit bir iş, eğer ipotekten varlığın kalan borcu ipotekkene. Varlığın değerine göre oldukça düşükse.

Mesela şirketin onlarca gayrimenkulundan sadece en değerli üç hoteli “ Bursa termal, Antalya Lara, Bodrum” hotelleri değeri nedir? Bunlar kaç llra üzerlerinden ipotekkenmesi kabul görür? Bu iki rakamı bulursanız herseyi çok kolay görebilirsiniz.

Ayrıca bütün gayrimenkullerin bugün ipoteklebebilme değeri nedir? Ve şirketin ipotekkere dayalı borcu ne kadar? Bu iki rakamı karştırıldımı herşey ortada

8. Grubun Türkiye'de bir bankadan kredi kullanıp borçlarını yapılandırmak üzere abu dhabiden bir kontrgaranti için söz aldığını fakat Türkiye'deki bankanın bu arap bankasını muteber bulmadığı için kredi talebini geri çevirdiğini duydum. Bu duyum Areal Bank borcunun yapılandırılması açısından olumsuz bir gelişme. Fakat yine de en azından bir uğraş olduğu aşikar. Ytd.

Sayfa 445/964 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545945 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •