Sayfa 800/964 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850900 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 6,393 - 6,400 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Diğer köyde acaip şeyler okudum. Otellerde tatiller falan. Kim bunlar. Neler dönüyor.

2. Hocam işte ben de diyorum ki o 30 milyon lotun blokesi olsun ya da zt nin diğer hisselerinin blokesi olsun çözülürse oy hakları ve diğer kısıtlamalar da kaldırırılır. Ondan sonra bunları korkutacak hiç bir şey kalmaz...

ve emin olun bizi buralardan sattırmadan da hiç bir şey yapmazlar...

yoksa tabi ki hepimiz aynı taraftayız...

bırakalım spk işini yapsın... ya yapacak ya da çağrı yok kararı karar düzeltmeden geldikten sonra başına iş alacak...

biz niye spk'ya baskı yapalım ki... onlar ikisi bir biriyle uğraşsın...

spk da bu işi bir türlü yoluna koymak zorunda binlerce mağdur var...

spk da blokelerle bunları bir şeylere zorluyor...

ama biz binlerce dilekçe yazıp blokeleri çözün dersek spk'nın elinden silahını almış oluruz onu diyorum. Bunlar o zaman daha rahat hareket eder. ve emin olun bugünlerimizi ararız..
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

3.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Hocam işte ben de diyorum ki o 30 milyon lotun blokesi olsun ya da zt nin diğer hisselerinin blokesi olsun çözülürse oy hakları ve diğer kısıtlamalar da kaldırırılır. Ondan sonra bunları korkutacak hiç bir şey kalmaz...

bırakalım spk işini yapsın... ya yapacak ya da çağrı yok kararı karar düzeltmeden geldikten sonra başına iş alacak...

ama biz binlerce dilekçe yazıp blokeleri çözün dersek spk'nın elinden silahını almış oluruz onu diyorum. Bunlar o zaman daha rahat hareket eder. ve emin olun bugünlerimizi ararız..
    Haklısınız. Su akar yolunu bulur. Sabır herşeyin ilacıdır. Ama sabrımız da taştı. Spk şirket kapışmasında bizler piyon olduk ona üzülüyorum.

4. 1.1. Yönetim Kurulunda Yer Almayan Pay Sahibi Bakımından Oydan Yoksunluk Halleri
    TTK’nın 436. maddesinin 1. fıkrasında düzenlenmiş olduğu üzere pay sahibi, gerek kendisi ile ortağı olduğu şirket arasındaki gerekse eşi, alt ve üstsoyu veya bunların ortağı oldukları şahıs şirketleri ya da hâkimiyetleri altındaki sermaye şirketleri ile ortağı olduğu şirket arasındaki kişisel nitelikte bir işe veya işleme veya herhangi bir yargı kurumu ya da hakemdeki davaya ilişkin olan müzakerelerde oy kullanamaz.

Bu kapsamda öncelikle “kişisel nitelikteki iş veya işlem†kavramı ile “herhangi bir yargı kurumu ya da hakemdeki dava†kapsamına girebilecek hallerin incelenmesi gerekmektedir. Bu incelemeye geçmeden önce üstsoy olarak sayılan aile fertlerinin anne, baba, dede, anneanne, babaanne olduğunu; altsoy olarak sayılan aile fertlerinin ise çocuk, torun ve torunların çocukları olduğunu belirtmek isteriz.

5. Yani zt babasını ibra etmek için oy kullanamazdı... TTK-436 burada ticaret bakanlığının temsilcisi hata yapmıştır.

6.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Peki ya SPK bir defaya mahsus... gk da oy kullanması için bir defaya mahsus oy hakkını çözmüşse zt nin...

ki aksi durumda bu sene gk'yı yapardı...

SPK diyor ki bütün kısıtlamalar devam ediyor. Oy hakkının kısıtlanması da bunlardan biriydi...

ki zaten oy hakkı olsaydı zaten gk'yı yapardı çünkü oy hakkıda olurdu...

yani bunlar bizim blokelerimizi çözün derken oy hakkımızı da çözdürün demek istiyorlar...

peki çözülmezse ne olur...

zt gk yapamaz... eğer ki oy hakkı yoksa yönetimi kaybeder... oy hakkı varsa da yukarıda yazdığım TTK 436'ya göre kendini ibra edemez... yani hisselere ihtiyacı olacak...

Onun için sizce blokeler kalkınca mı hisseleri yükseltir. Yoksa kendini gk'da sağlama almak için piyasadan lot toplaması gerektiği için mi??

bakın dağın arkasındaki olaya bakın... amaç blokeler çözülsün değil, amaç kısıtlamalar kaldırılsın bunun için de oy hakkı da var...

gk yı yapmak zorunda kalacak ve piyasada ki hisselerin hepsi sahipli... ve çoğu da öyle 3-5 e satmayı düşünmüyor
     Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Hocam işte ben de diyorum ki o 30 milyon lotun blokesi olsun ya da zt nin diğer hisselerinin blokesi olsun çözülürse oy hakları ve diğer kısıtlamalar da kaldırırılır. Ondan sonra bunları korkutacak hiç bir şey kalmaz...

7. Sayin frecell sizin yorunlarinizi cok eskiden beri takip ediyorum saygim sonsuz ama biraz daha dikkatli cikarimlar yapsaniz daha iyi olur. Su anda tek yonle dusunuyorsunuz sanirim. Gk yapmak istedikleri ne malum mecbur mu su anda. Diger varsayiminizda spk oy haklarini ya bir defaya mahsup actiysa diyorsunuz. ya oyle degilse ya surekli aciksa. Yani demem o ki bu varsayimlarin olasiligi yuksekmis gibi cikarimlar yapiyorsunuz. Diger yazdiklariniz da onemini yitiriyor. Dagin arkasindaki olaya bakin diyorsunuz bir cok kisiyi etkiliyorsunuz. Kendi kenidinizi de etkiliyorsunuz. Unutmayin ya oyle degilse... Kervandaki biz yatirimcilarin en onemli eksigi de bu degilmi zaten. Bana cok sey ogretti inanin. Cagriya inanan binlerce kisi, hisseleri yillarca toplayamayan patron! veya patronlar...

Sayın frecell sizinle şirketten yada buradaki adamlarından bağlantıya geçen size baskı yapan oldu mu? Çünkü günlerdir forumlarda, şirketin s.s. ve z.t. mahkemeden dolayı strese girdiği yazıyor ama tam tersi hisseyi baskılayarak ky. bu yönde motive ediyorlar. Hisseyi tekrar altmış kuruşlara getirselerdi ky sesini çıkarmadan beklemeye devam ederdi. Bunların ya güvendiği yada bildiği bir şey var. Birde bu Laranın icra olayından hiç haber yok areal bank oteli tekrar icradan satışada çıkarmadı,eğer gene satışa çıkarsa bu sefer oteli kaparlar, acaba borçlar konusunda anlaştılar mı?

Sayfa 800/964 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •