Sayfa 895/964 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905945 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 7,153 - 7,160 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by madyes Yazıyı Oku
    bu yıl zeynep hanım senin yılın ruzgarıda ardına aldın endexdide ardına aldın turizim patlamasınıda ardına aldın bu saatten sonra seni allahtan başka kimse tutamaz sal bir haberde meydan zeynep tümer görsün be gülüm zaman zemin herşey musayit şimdi olmaz ise gecen zaman bir hiç olur tarla tavında ekilir demir tavında dövülür tavı gecerse emege yazık olur emege yazık olur be gülüm sen hancısın bizler yolcuyuz yol ver bizede gidelim artık han senin hamam senin zamanda bu zaman inan
    Çağrıyı işini lehleribe çevrine marifetini gösterdiler. Artık onların önceliği hangi psikolojik uygulamalarla yatırımcıyı nasıl sirkeleyiip hisseleri nasıl en ucuza topmaktır.

Birileri onlara yola devam, artık dolu dizgin yola devam edeceklerdir...

Neler olup bittiğiniz en iyi anlamak için şu soruyu sormak ve cevabını düşünmek gerek; Aynı koşullarda borsa dışı bşr şirket ile borsaya kote bir şirket bireştirilmesi ve sonrasında kervn da olup biten çok sayıda hile hurda işin çeyreği borsadaki koç grubu bir şirkette olmuş olsaydı şimdiye kadar neler neler olmuştu veya olmazdı, hukuğun kararları ve yaklaşımı nasıl sonuçlanmıştı veya sonuçlanmazdı, devleti yönetenler ne gibi müdaheleler yapmıştı veya yapmazdı acaba!!??

2. Şirketimiz bazı basın kuruluşlarında yakın zamanda hakkında çıkan haberlere açıklık getirmeyi gerekli görmüştür;

Şirketimiz yönetimi göreve geldiği ilk günden beri, daha öncesinde kaybedilen şirket varlıklarının yeniden kazanılması, mevcut varlıkların ise en iyi şekilde değerlendirilmesi, finansal durumun düzeltilmesi ve geleceğe yönelik fırsatların analizi konusunda yoğun çaba sarf ederek, yatırımcı menfaatleri doğrultusunda en iyi olanakları değerlendirmek için çalışmaktadır. Bu kapsamda öncelikle, 27.12.2018 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) duyurusu da yapılmış olan, 3 yıldır atıl durumda bulunan Kervansaray Bursa Uludağ Oteli 63 yıllık tahsisle yeniden hizmete açılmıştır. Ayrıca, yine aynı tarihli KAP açıklaması ile bildirilen, Bursa Muradiye mevkiinde bulunan meskenin geri iadesi de sağlanmıştır.

Şirket varlıklarımızın en iyi şekilde değerlendirilmesi kapsamında ise; yoğun hukuki süreçler ve finansal darboğaz nedeniyle uzun bir dönem yenileme yatırımı yapılmayan mevcut otellerimizin renovasyon çalışmalarının tamamlanması ve bu çalışma sonrası ana faaliyetimiz olan otel işletmeciliğinin rantabilite ve kalitesinin arttırılması, sonrasında ise kendiliğinden etkin tasarruf sağlanması amaçlanmaktadır.

Yeni yönetim anlayışı ile göreve geldiğimiz ilk günden beri en önemli gündemimiz olan Finansal Yeniden Yapılanma kapsamında ise, bazı kreditörler ile yapılandırma görüşmelerinin başlandığı, bazı kreditörler ile karşılıklı ibralaşmaya gidilerek bir kısım yükümlülüklerimizin kapatıldığı bilgisi daha önce muhtelif tarihlerde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bu çerçevede, Şirketimize sürdürülebilir ve etkin bir nakit akışı süreci kazandırabilmek adına, önemli kreditörlerimiz arasında bulunan Deniz Bank A.Ş. ‘ye olan finansal borcumuzun yeniden yapılandırılması için görüşmelere başlanmıştır.

Şirketimiz tarafından bahsi geçen alanlarda yoğun bir şekilde yürütülen başarılı süreçler sonrasında ise, grubumuz ulusal ve uluslararası platformda dikkat çekmiş, bazı yabancı yatırımcılar tarafından farklı opsiyonlarda işbirliği teklifleri almıştır. Hâlihazırda, şirketimiz söz konusu tüm teklifleri yatırımcı fayda maksimizasyonu çerçevesinde değerlendirme aşamasında olup, devam eden bu sürecin resmi bir çerçeve kazanması ile gelişmelerin tüm yatırımcılar ile paylaşılması planlanmaktadır.

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. Yönetimi olarak geçmiş varlıklarımızın yeniden kazanılması, mevcut varlıklarımızın en iyi şekilde değerlendirilmesi, geleceğe yönelik konjonktürel, sektörel ve finansal tüm fırsatlar da değerlendirerek, yatırımcılarımız adına en etkin ve sürdürülebilir yönetim yapısı inşa edilmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Tamamı profesyonellerden oluşan tecrübeli yönetim yapımız ile yürütülen özverili çalışmalar ve mevcut olanaklar çerçevesinde, finansal yeniden yapılanma sonrası, İç Anadolu, Adana veya Osmaniye civarında ise yeni yatırımların yapılmasının planlanan hedeflerimiz arasına dahil edilmesi düşünülmektedir.

Bu kapsamda, Şirketimiz yönetiminin yapılan tüm çalışmalarda öncelikle yatırımcı menfaatini gözeterek, çözüm ve yeni olanaklar bulabilmek adına gerekli tüm adımları en etkin şekilde gerçekleştireceğini siz Değerli Yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.

Sayın Pay sahiplerimizin bilgisine duyurulur.

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.

3. Kredi yapılandırmalarıyla ilgili detay vermiyorlar. Hala neticelenmemiş demek ki ama neyse en azından haberleri yalanlamadılar.

4. Ha soyle yatirimcilariniza boyle guzel mesajlar verin, haberler dogru deyin. Bunlar boyle aciklamalar yapiyorlarsa hisse hareketlenecek demektir. Umidim aciklamalarin devaminin gelmesi. O vakite kadar sessiz kalacagim.

5.  Alıntı Originally Posted by Napolyon Yazıyı Oku
    Kredi yapılandırmalarıyla ilgili detay vermiyorlar. Hala neticelenmemiş demek ki ama neyse en azından haberleri yalanlamadılar.
    Öncelikle kredi borçlarının liraya çevrilebilmesi çok önemli. Bel altı ay içinde ülkeye önemli miktae doviz girdisi sağlanamasa işler zor. Doviz bu defa daha sert tetiklenir.

Doviz tetiklenirse, doviz değer artışı ile ülkedeki gayrimenkullerin değer artışı parametresi göz önüne alınırsa önemli şirkette önemli erime sözkonusuydu olabilir

Tabi liraya çevrilen flnans borçların ikervna ait bazı hantal varlıkların satılmasıyla, finans borçların azaltılması dönemsel finansal gider yükünün hafiflemesi açısından önemli.

Benim tahminime göre hisse fiyatını daha uzun düre daha süründürüp iyice bezdirip sonra 1.00 nominal civarında tutup amaçladıkları miktarı almak için her türkü presi uygulamaya çalışacaklardır.

Neden 1.00 nominal civarı diye düşünüyorum? Çünkü zt elindeki nir miktar hisseyi topluca 1.00 nominalden birilerine devretti. Bu rakamla sanki piyasaya bir hedef seviye gösterildi.

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Çağrıyı işini lehleribe çevrine marifetini gösterdiler. Artık onların önceliği hangi psikolojik uygulamalarla yatırımcıyı nasıl sirkeleyiip hisseleri nasıl en ucuza topmaktır.

Birileri onlara yola devam, artık dolu dizgin yola devam edeceklerdir...

Neler olup bittiğiniz en iyi anlamak için şu soruyu sormak ve cevabını düşünmek gerek; Aynı koşullarda borsa dışı bşr şirket ile borsaya kote bir şirket bireştirilmesi ve sonrasında kervn da olup biten çok sayıda hile hurda işin çeyreği borsadaki koç grubu bir şirkette olmuş olsaydı şimdiye kadar neler neler olmuştu veya olmazdı, hukuğun kararları ve yaklaşımı nasıl sonuçlanmıştı veya sonuçlanmazdı, devleti yönetenler ne gibi müdaheleler yapmıştı veya yapmazdı acaba!!??
    ben senin gibi düşünmüyorum malisef çünkü bu süreçte dökülenler kol bacak kesenler gitti elindeki lotu battı gözüyle ya herru ya merrü diyen yatırımcılar kaldı ne kadar sürünürse sürünsün kemikleşmiş bir yatırmcı kaldı iflasını acıklasa kod dışıda kalsa kalan kervin yatırımcılarının satacaklarını sanmıyorum ama 1 tl üzerinde kemikleşmiş yatırımcıların kalacagınıda sanmıyorum 1 tl seviyelerini görse kemik kalır kalmaz maliyetine geleen verir gecer çünkü insanlar beklemekten bıktı artık şirkette şeffaf olmaya başladı bu satten sonrada eskilerden kimse satmaz şeffaf olmasa satarmı ginede satmaz bunu bu süreçte yaşadık sinirler alt üst oldu insanların ama yinede satmadı dedigim gibi maliyetine gelenler ise satar çünkü sorunsuz şeffaz güvenilir şirketlerin hisselerine yönelir insanlar yeni gelen yatırıcılar la kervan yoluna deam eder dedigim gibi bizler yolcuyuz sayılganlar hancı maliyetime gelse 5 dk durmam başka ensurmanda degerlendirim paramı

7.  Alıntı Originally Posted by madyes Yazıyı Oku
    ben senin gibi düşünmüyorum malisef çünkü bu süreçte dökülenler kol bacak kesenler gitti elindeki lotu battı gözüyle ya herru ya merrü diyen yatırımcılar kaldı ne kadar sürünürse sürünsün kemikleşmiş bir yatırmcı kaldı iflasını acıklasa kod dışıda kalsa kalan kervin yatırımcılarının satacaklarını sanmıyorum ama 1 tl üzerinde kemikleşmiş yatırımcıların kalacagınıda sanmıyorum 1 tl seviyelerini görse kemik kalır kalmaz maliyetine geleen verir gecer çünkü insanlar beklemekten bıktı artık şirkette şeffaf olmaya başladı bu satten sonrada eskilerden kimse satmaz şeffaf olmasa satarmı ginede satmaz bunu bu süreçte yaşadık sinirler alt üst oldu insanların ama yinede satmadı dedigim gibi maliyetine gelenler ise satar çünkü sorunsuz şeffaz güvenilir şirketlerin hisselerine yönelir insanlar yeni gelen yatırıcılar la kervan yoluna deam eder dedigim gibi bizler yolcuyuz sayılganlar hancı maliyetime gelse 5 dk durmam başka ensurmanda degerlendirim paramı
    Benim yazdıklarıma senin yorumlarım biraz alakasız olmuş gibi..

Elbette zararda olanlar ve bu hisselere yatırılan paraya acil ihtiyacı olmayanlar yılların sömürüsğne karşı dirençli kalmaya devam edeceklerdir, 6 yıllık dirençten sonra hisseye biraz hareket geldi diye çözülmezler hemen.

Maliyetine gelenler satar demişsin. Tabi bu maliyette ölçüt nedir o da tartışılır. Hissenin. Alındığı zamanki tl fşyatı maliyet olarak düşünülemez elbette. Hisse alındığı zanan ile bugüne kadar geçen zanan arasında altın doviz veya diğer empatiyalara olan değer değişim eşğüdümü ile bugün lira bazında kaç lira olması gerçek maliyettir.

Yakın geçmişte alanların maliyeti düşğk ve zararsız çıkma şansları yüksek ama 6 yıl önce hisseye girmişlerin maliyeti oldukça yüksek, kısa orta dönende zararı kurtarmaları düşük olasılık.

Bunlara bu kadar yol verenler, yoka devam diyenler, bari şu sürekli şikayet eden yatırımcılarında ağzına azıcık bal sürün demişlerdir, veya hafif koşullanalar yapmışlar mıdır, buda bazen kafalarda sorgu olabiliyor

8. Üç beş kuruş yukarı aşağı yapan tahtacı falan değil. İçinizdeki irlandalılar. Şahsi düşüncem.

Sayfa 895/964 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905945 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •