Sayfa 896/964 İlkİlk ... 396796846886894895896897898906946 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 7,161 - 7,168 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by fabrika Yazıyı Oku
    Üç beş kuruş yukarı aşağı yapan tahtacı falan değil. İçinizdeki irlandalılar. Şahsi düşüncem.
    Köpeksiz köy bulmuşlar değneksiz geziyorlar demek ki. Şirket sahipleri kendi tahtasına sahip çıkmadığı sürece, çakal sürüleri tahtada cirit atmaya devam edecektir. BİST'te bunlardan başka hiçbir şirket sahibi tahtasında kendisinden habersiz manipülasyon yapılmasına müsaade etmez. Yapmaya kalkanı da bin pişman eder.

2.  Alıntı Originally Posted by cebeci Yazıyı Oku
    Köpeksiz köy bulmuşlar değneksiz geziyorlar demek ki. Şirket sahipleri kendi tahtasına sahip çıkmadığı sürece, çakal sürüleri tahtada cirit atmaya devam edecektir. BİST'te bunlardan başka hiçbir şirket sahibi tahtasında kendisinden habersiz manipülasyon yapılmasına müsaade etmez. Yapmaya kalkanı da bin pişman eder.
    Her kağıdın bir zamanı vardır. Bu şirket öyle veya böyle çok tokat yedi. Şimdi toparlanma zamanı olacak. Bu kadar çok hissesi olan şirketi kaldırmak kolay değil. İçinizdeki irlandalıların çabası ortada.30 dan 36 yaparsın bir gün zor dayanırsın. İnsafsızlık etmeyelim. Bu lafı sevdim yav.

3. İçimizdeki irlandalılar... sadece kendi çıkarını düşünen, kendini çakal zanneden ama bir gün dayanamayan zavallılar.

4.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Çağrıyı işini lehleribe çevrine marifetini gösterdiler. Artık onların önceliği hangi psikolojik uygulamalarla yatırımcıyı nasıl sirkeleyiip hisseleri nasıl en ucuza topmaktır.

Birileri onlara yola devam, artık dolu dizgin yola devam edeceklerdir...

Neler olup bittiğiniz en iyi anlamak için şu soruyu sormak ve cevabını düşünmek gerek; Aynı koşullarda borsa dışı bşr şirket ile borsaya kote bir şirket bireştirilmesi ve sonrasında kervn da olup biten çok sayıda hile hurda işin çeyreği borsadaki koç grubu bir şirkette olmuş olsaydı şimdiye kadar neler neler olmuştu veya olmazdı, hukuğun kararları ve yaklaşımı nasıl sonuçlanmıştı veya sonuçlanmazdı, devleti yönetenler ne gibi müdaheleler yapmıştı veya yapmazdı acaba!!??
    bu hisseyi cazip hale getiren fiyatların 30 kuruşlarda olmasıdır bügün bu kagıt 1 tl seviyesinde olsa bu fiyattan kaçlot olabilirsin diyelimki 20 kuruş olsa kaç lot alırsın diyelimki 1 tl olsa kaç alırısn 100 bin lot alsan 30 kuruştan 30bin yapar 1 tl olsa 30 bin lot alırsın bu hisse 1 tl seviyesinde olmuş olsaydı bukadar süre kimse beklemezdi

5.  Alıntı Originally Posted by fabrika Yazıyı Oku
    Her kağıdın bir zamanı vardır. Bu şirket öyle veya böyle çok tokat yedi. Şimdi toparlanma zamanı olacak. Bu kadar çok hissesi olan şirketi kaldırmak kolay değil. İçinizdeki irlandalıların çabası ortada.30 dan 36 yaparsın bir gün zor dayanırsın. İnsafsızlık etmeyelim. Bu lafı sevdim yav.
    5 yıldır bu hissede bekleyen yatırımcının elindeki hisseleri 0,30 TL. den almayı umut eden, 3-5 kuruşun hesabını yapan, tahtacılığa soyunmuş çulsuz çapulculara görev verilirse en küçük satışta böyle ellerine yüzlerine bulaştırılar işi. ZT.yi hangi vaadlerle hangi yalanlarla kandırıp bu işi üstlendiler Allah bilir.

6.  Alıntı Originally Posted by cebeci Yazıyı Oku
    5 yıldır bu hissede bekleyen yatırımcının elindeki hisseleri 0,30 TL. den almayı umut eden, 3-5 kuruşun hesabını yapan, tahtacılığa soyunmuş çulsuz çapulculara görev verilirse en küçük satışta böyle ellerine yüzlerine bulaştırılar işi. ZT.yi hangi vaadlerle hangi yalanlarla kandırıp bu işi üstlendiler Allah bilir.
    Hay ağzına sağlık.

7.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Öncelikle kredi borçlarının liraya çevrilebilmesi çok önemli. Bel altı ay içinde ülkeye önemli miktae doviz girdisi sağlanamasa işler zor. Doviz bu defa daha sert tetiklenir.

Doviz tetiklenirse, doviz değer artışı ile ülkedeki gayrimenkullerin değer artışı parametresi göz önüne alınırsa önemli şirkette önemli erime sözkonusuydu olabilir

Tabi liraya çevrilen flnans borçların ikervna ait bazı hantal varlıkların satılmasıyla, finans borçların azaltılması dönemsel finansal gider yükünün hafiflemesi açısından önemli.

Benim tahminime göre hisse fiyatını daha uzun düre daha süründürüp iyice bezdirip sonra 1.00 nominal civarında tutup amaçladıkları miktarı almak için her türkü presi uygulamaya çalışacaklardır.

Neden 1.00 nominal civarı diye düşünüyorum? Çünkü zt elindeki nir miktar hisseyi topluca 1.00 nominalden birilerine devretti. Bu rakamla sanki piyasaya bir hedef seviye gösterildi.
    Size katılıyorum. Borçların liraya çevrilmesi çok önemli. Taksitlendirme zaten şart zaten bunu yaptıklarını söylüyorlar. Bu önemli adımlar söylemden çıkıp somut gerçeklere dönüşse yada bize gerçekleri gösterseler çok iyi olacak. Neyse bunlar bir yana; şirkete işi bilen birinin dokunuşlarını seziyorum ben de... hakkımızda hayırlısı
    Yatırım tavsiyesi değildir. Temel analize dayalı tahminlerimden ibarettir.

8. Bu sirket icin gereken sey tam da bu, profesyonellik. Yaptigin isi layikiyla ve zamaninda yapacaksin. Bekleyelim ve gorelim bakalim... nasil olsa etkisini gosterecektir.

Sayfa 896/964 İlkİlk ... 396796846886894895896897898906946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •