Sayfa 950/964 İlkİlk ... 450850900940948949950951952960 ... SonSon
Arama sonucu : 7710 madde; 7,593 - 7,600 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. hissede olumlu beklenti yokmu?

2. Hadi yine iyisiniz, kap a haber düştü...Marmaris Armutalan daki otel 10+5 yıllığına kiraya verilmiş.

3. Yarın şenlik var yine

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Haber mi var

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6. Spk sonunda lütfetmiş kıyıdan köşeden incelemiş

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. yorulma gönül, dönüş yolunda

şu dar ve kısıtlı zamanımda eğlenmek istiyorsam bazen investing'deki yorumlara göz atıyorum. özellikle yabancının çıktığı, ortamın yerli yatırımcıya kaldığı, 450 bin yeni yerlinin piyasaya girdiği şu günlerde bu biraz daha eğlenceli oluyor. tıpkı umut sarıkaya karikatürlerini okumak gibi. siz de deneyin, eğleneceksiniz.

şimdi bir şirket düşünün milyonlarca lira borcu var. SPK'nın kurallarına uymadığı için defalarca ceza yemiş. şirkette resmen taht kavgası var, baba-oğul-kız üçgeninde gidip geliyor sahiplik. aile birbirine düşman durumda. ve hissenin değeri nominal değerinin de çok altında, üstelik "neredeyse batak hisseler" grubunda sayılan takip pazarında.

evet bu hissenin adı Kervn. adam diyor ki, yeni destek-direnç noktalarımız burası. Kanal oluşturdu. Flama var. yani teknik analiz yapıyor (yazarken sesli gülüyorum)

mübarek, bu hissede sen neyin teknik analizini yapıyorsun? temel analizini yapsan zaten arkana bakmaz kaçarsın. ve bu hissede %10 fiyat artışı olacak diye giriş yapıp, kar bekliyorum diyen adamlar var yahu şaka mısınız siz? kar istiyorsan yerde sürünen banka hisselerinden seçer, 1-2 yıl bekler, büyük ihtimalle %100 karla ayrılırsın...

neyse, buraya dibi görmüş değil resmen çukura düşmüş bir hisseyi kötülemeye gelmedim. bugün bu hisseden bir miktar aldım. kar etmek için değil, hedef fiyat gözetlediğim için değil, bilanço beklediğim için değil. bu benim yatırım tarzım. LAs Vegas'a turistik ziyarete giden sıradan birisi şu da kumar param der ya hani. zaten kaybetmeyi göze almıştır. o parayı sırf eğlenmek için kenara ayırmıştır. beklentisi yoktur. işte böyle bir parayla, yarın bir gün hisse kot dışı bırakılır, şirket iflas verilir vs. tüm riskleri göze alarak yapılan bir giriş bu. neden? olur da -hani olmaz ya- aile kendi arasında anlaşır, bu şirketi düzlüğe çıkarmaya karar verdik der, komple satışa çıkarır bir alıcı çıkar, olur da kayyum atanır, şirket resmen düzlüğe çıkmaya başlar... bir anda tavan serilerine başlar diye... bu hayal şuna benzer: hiç tanımadığınız bir amcanız amerika'da ölmüş ve tüm mirası size bırakmıştır hani... ha işte onun gibi bir şey. belki bizim de bir amcamız vardır kim bilir. biraz da hisler... bazen hisler önemlidir. ama bazen...

bunun haricinde bu hisseye trade amaçlı giren herkesi öncelikle cesareti için tebrik etmek gerekir. ama sonuçta herkesin aklı kendine yeter, bildikleri de vardır mutlaka.
    ne demişler? tırnağın varsa başını kaşı... beklemekten zarar gelmez. bekleyelim bakalım 3-5 yıl...

Not: söylediklerim sadece kendi düşüncelerimdir, hiçbir biçimde yatırım tavsiyesi içermez, zaten tavsiye verecek hiçbir yetkinliğe de sahip olduğumu düşünmüyorum.

8. uzun yıllar bekledikdikten sonra çıktım artık, kalanlara bol kazançlar

Sayfa 950/964 İlkİlk ... 450850900940948949950951952960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •