Sayfa 951/964 İlkİlk ... 451851901941949950951952953961 ... SonSon
Arama sonucu : 7710 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Yazmasan olmuyor değil mi?
    Yıllarca bekleyen mazlumlara siz de satın algısı yapmaya çalışmayın , Allah'tan korkun !!!
     Alıntı Originally Posted by DRİSO Yazıyı Oku
    uzun yıllar bekledikdikten sonra çıktım artık, kalanlara bol kazançlar
    RMX1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Çağrı olayı için açılan iptal davası vardı, bilen varmı duruşma yapıldımı

3. Halka açık şirket Kervansaray Yatırım Holding kayyum atandı. Mahkeme kararı ve gelişme, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) tarafından yapılan açıklamada yer aldı.

KAP açıklamasında, "Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. ile ilgili olarak Kayyum Heyeti üyeleri tarafından Kuruluşumuza gönderilen açıklama ekte yer almaktadır." denilerek, şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2020/430 Esas Sayılı dosyasından verdiği 25.09.2020 tarihli karar ile Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. 'ye Yönetim Kayyumu atanmış olup, atamaya ilişkin Mahkeme Kararı ek'te sunuyoruz."

Hayırlı olsun bekleyenler için...
    Son düzenleme : ekonomistomer; 29-09-2020 saat: 13:33.
    “Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz!”
    Fatih Sultan Mehmet

4.  Alıntı Originally Posted by lefewre Yazıyı Oku
    yorulma gönül, dönüş yolunda

şu dar ve kısıtlı zamanımda eğlenmek istiyorsam bazen investing'deki yorumlara göz atıyorum. özellikle yabancının çıktığı, ortamın yerli yatırımcıya kaldığı, 450 bin yeni yerlinin piyasaya girdiği şu günlerde bu biraz daha eğlenceli oluyor. tıpkı umut sarıkaya karikatürlerini okumak gibi. siz de deneyin, eğleneceksiniz.

şimdi bir şirket düşünün milyonlarca lira borcu var. SPK'nın kurallarına uymadığı için defalarca ceza yemiş. şirkette resmen taht kavgası var, baba-oğul-kız üçgeninde gidip geliyor sahiplik. aile birbirine düşman durumda. ve hissenin değeri nominal değerinin de çok altında, üstelik "neredeyse batak hisseler" grubunda sayılan takip pazarında.

evet bu hissenin adı Kervn. adam diyor ki, yeni destek-direnç noktalarımız burası. Kanal oluşturdu. Flama var. yani teknik analiz yapıyor (yazarken sesli gülüyorum)

mübarek, bu hissede sen neyin teknik analizini yapıyorsun? temel analizini yapsan zaten arkana bakmaz kaçarsın. ve bu hissede %10 fiyat artışı olacak diye giriş yapıp, kar bekliyorum diyen adamlar var yahu şaka mısınız siz? kar istiyorsan yerde sürünen banka hisselerinden seçer, 1-2 yıl bekler, büyük ihtimalle %100 karla ayrılırsın...

neyse, buraya dibi görmüş değil resmen çukura düşmüş bir hisseyi kötülemeye gelmedim. bugün bu hisseden bir miktar aldım. kar etmek için değil, hedef fiyat gözetlediğim için değil, bilanço beklediğim için değil. bu benim yatırım tarzım. LAs Vegas'a turistik ziyarete giden sıradan birisi şu da kumar param der ya hani. zaten kaybetmeyi göze almıştır. o parayı sırf eğlenmek için kenara ayırmıştır. beklentisi yoktur. işte böyle bir parayla, yarın bir gün hisse kot dışı bırakılır, şirket iflas verilir vs. tüm riskleri göze alarak yapılan bir giriş bu. neden? olur da -hani olmaz ya- aile kendi arasında anlaşır, bu şirketi düzlüğe çıkarmaya karar verdik der, komple satışa çıkarır bir alıcı çıkar, olur da kayyum atanır, şirket resmen düzlüğe çıkmaya başlar... bir anda tavan serilerine başlar diye... bu hayal şuna benzer: hiç tanımadığınız bir amcanız amerika'da ölmüş ve tüm mirası size bırakmıştır hani... ha işte onun gibi bir şey. belki bizim de bir amcamız vardır kim bilir. biraz da hisler... bazen hisler önemlidir. ama bazen...

bunun haricinde bu hisseye trade amaçlı giren herkesi öncelikle cesareti için tebrik etmek gerekir. ama sonuçta herkesin aklı kendine yeter, bildikleri de vardır mutlaka.
    ne demişler? tırnağın varsa başını kaşı... beklemekten zarar gelmez. bekleyelim bakalım 3-5 yıl...

Not: söylediklerim sadece kendi düşüncelerimdir, hiçbir biçimde yatırım tavsiyesi içermez, zaten tavsiye verecek hiçbir yetkinliğe de sahip olduğumu düşünmüyorum.
    vay anasını, kayyum atandı ya la 3-5 yıla gerek kalmadı. amerika'da hakkaten amcam varmış )))
    Burada yer alan herhangi bir bilgi, yorum ve tavsiye (niteliği ne olursa olsun) yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

5. hissedeki fırsatlar nedir diye soruyorlar.
    düşünün ki taht kavgaları, kötü yönetim, zararlar dolayısıyla hisse gerçek değerinin altını bırak nominal değerin altına düşmüş.
    dibin dibini boylamış. batak hisse gözüyle bakılmış herkes kaçmış. 2 kurtuluşu vardı: ya satılacak komple, ya da kayyum atanacaktı.
    her ikisinden biri olursa cesaret edip bu hissede olanlara piyango vuracaktı.
    ve kayyum atandı. olmaz denilen oldu. bu şu demek: ben devlet olarak bu kötü yönetime el koyuyorum, batmasına izin vermem, aldım düzlüğe çıkaracağım.
    bu şu demek: hisse en kötü döndüğü yere gitmek isteyecektir.
    kırk yılın başında gelecek piyangolardan. uzun süre de alım fırsatı vereceğini sanmam.
    patron cezasından dolayı elindeki hisselerin büyük çoğunluğunu bu arada piyasaya süremiyor.
    kayyum da bu holdingi cazip hale getirmek için tüm imkanlarını kullanacak ve hikaye yaratacaktır.
    yeni bir TKURU hikayesi görürseniz şaşırmayın.

bu arada, hiçbir hikayesi olmadığı halde, küçücük kıvılcımla DRDNL nereden nereye geldi takip edin. benzer bir hikaye bekliyorum.
    Burada yer alan herhangi bir bilgi, yorum ve tavsiye (niteliği ne olursa olsun) yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

6. Yarın vedalaşma zamanı Allah bereket versin

7. bu hissede bu saatten sonra hikaye bitmez ortaklar. kayyum gazıyla ekim ayı boyunca soluksuz dinlenmeden gideceğini düşünüyorum.

yeni oluşabilecek hikayeler:

1. kayyum'un değerleme şirketi ile anlaşarak mal varlıklarını tespite gitmesi. çıkacak sonuçla değerinin altında gösterilen tesislerin gerçek değerine kavuşması. ayrı bir rüzgar yaratacaktır.
    2. borçların yapılandırılması. karşısında muhatap olarak kayyumu bulan bankaların bu konuda gerekli yapıcı yaklaşımı. yeni bir rüzgar demektir.
    3. atıl tesis ve binaların ederi fiyatıyla değerlendirilmesi, kiraya verilmesi.
    4. eksi özsermayenin düzeltilmesi için sermaye azaltım artırım kararı verilmesi.
    5. bulunacak bu kaynaklarla bilançonun iyileştirilmesi.
    6. hazır hale geldiğinde spk'nın şirketi bir üst pazara alması.

tüm bu maddeler sırayla gerçekleştiğinde daha birinci atak sönmeden yeni bir hikayeyle diğer ataklar gelebilir. alımlar yığılır.

diğer hikayeler:

7. tkuru gibi hisselerde çöken yatırımcıların zararını çıkarmak için psikolojik olarak fiyatı ucuz kalan kervn gibi hisselere yönelmesi
    8. tavan serileri devam ettikçe forumlarda kervn'ın konuşulması, dikkat çekmesi, yeni yatırımcıların alım sırasına girmesi.
    9. mart ayından beri balon olmuş hisseler patladıkça kervn gibi hisselere ilginin artması.

bunlar da hisseye alım için yığılmaları artıracaktır. daha şimdiden tavanda bekleyen alımlar 15 milyona dayanmış. işlem hacmi daha yeni 3 milyona dayandı, sadece 1,5 milyon tl'lik satım olmuş demek bu. hacim dahi oluşamıyor çünkü satan yok. yukarıda bahsettiğim alımlar da yığıldığında tavanda bekleyen alıcı sayısı kat kat artabilir.

bu da yükseliş trendini kırmadan hissenin soluksuz yükseleceğine işaret edebilir.

borsada çok uzun yıllar konuşulacak bir hikaye yazmaya hazırlanıyor kervn. öyle böyle değil.
    ama bakalım en doğru bilgiyi bize piyasanın bizzat kendisi söyleyecek. hangileri gerçekleşecek göreceğiz.

başkasının aklıyla değil kendi aklınızla iş yapmayı da unutmayın.

8.  Alıntı Originally Posted by lefewre Yazıyı Oku
    yorulma gönül, dönüş yolunda

şu dar ve kısıtlı zamanımda eğlenmek istiyorsam bazen investing'deki yorumlara göz atıyorum. özellikle yabancının çıktığı, ortamın yerli yatırımcıya kaldığı, 450 bin yeni yerlinin piyasaya girdiği şu günlerde bu biraz daha eğlenceli oluyor. tıpkı umut sarıkaya karikatürlerini okumak gibi. siz de deneyin, eğleneceksiniz.

şimdi bir şirket düşünün milyonlarca lira borcu var. SPK'nın kurallarına uymadığı için defalarca ceza yemiş. şirkette resmen taht kavgası var, baba-oğul-kız üçgeninde gidip geliyor sahiplik. aile birbirine düşman durumda. ve hissenin değeri nominal değerinin de çok altında, üstelik "neredeyse batak hisseler" grubunda sayılan takip pazarında.

evet bu hissenin adı Kervn. adam diyor ki, yeni destek-direnç noktalarımız burası. Kanal oluşturdu. Flama var. yani teknik analiz yapıyor (yazarken sesli gülüyorum)

mübarek, bu hissede sen neyin teknik analizini yapıyorsun? temel analizini yapsan zaten arkana bakmaz kaçarsın. ve bu hissede %10 fiyat artışı olacak diye giriş yapıp, kar bekliyorum diyen adamlar var yahu şaka mısınız siz? kar istiyorsan yerde sürünen banka hisselerinden seçer, 1-2 yıl bekler, büyük ihtimalle %100 karla ayrılırsın...

neyse, buraya dibi görmüş değil resmen çukura düşmüş bir hisseyi kötülemeye gelmedim. bugün bu hisseden bir miktar aldım. kar etmek için değil, hedef fiyat gözetlediğim için değil, bilanço beklediğim için değil. bu benim yatırım tarzım. LAs Vegas'a turistik ziyarete giden sıradan birisi şu da kumar param der ya hani. zaten kaybetmeyi göze almıştır. o parayı sırf eğlenmek için kenara ayırmıştır. beklentisi yoktur. işte böyle bir parayla, yarın bir gün hisse kot dışı bırakılır, şirket iflas verilir vs. tüm riskleri göze alarak yapılan bir giriş bu. neden? olur da -hani olmaz ya- aile kendi arasında anlaşır, bu şirketi düzlüğe çıkarmaya karar verdik der, komple satışa çıkarır bir alıcı çıkar, olur da kayyum atanır, şirket resmen düzlüğe çıkmaya başlar... bir anda tavan serilerine başlar diye... bu hayal şuna benzer: hiç tanımadığınız bir amcanız amerika'da ölmüş ve tüm mirası size bırakmıştır hani... ha işte onun gibi bir şey. belki bizim de bir amcamız vardır kim bilir. biraz da hisler... bazen hisler önemlidir. ama bazen...

bunun haricinde bu hisseye trade amaçlı giren herkesi öncelikle cesareti için tebrik etmek gerekir. ama sonuçta herkesin aklı kendine yeter, bildikleri de vardır mutlaka.
    ne demişler? tırnağın varsa başını kaşı... beklemekten zarar gelmez. bekleyelim bakalım 3-5 yıl...

Not: söylediklerim sadece kendi düşüncelerimdir, hiçbir biçimde yatırım tavsiyesi içermez, zaten tavsiye verecek hiçbir yetkinliğe de sahip olduğumu düşünmüyorum.
    ben bu yazıyı yazdığımda hisse 0,38 TL idi. ortada kayyuma dair zerre bilgi yoktu, zaten bu hisse için ancak iki mucize gerçekleşirse fırtına kopar demiştim. nereden bilecektim o fırtınanın bir hafta sonra kopacağını. olmaz denilen şey oldu, 8 yıldır insanların hayali, isteği gerçekleşti ve yönetime kayyum atandı. ben bir kaç yıl daha süründürür derken beklenen haber geldi. resmen devlet kuşu kondu hisseye. borsa biraz kısmet, biraz analiz, biraz his, biraz da mantıklı düşünme sanatının toplamıdır sanırım.

Sayfa 951/964 İlkİlk ... 451851901941949950951952953961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •