Sayfa 957/964 İlkİlk ... 457857907947955956957958959 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 7,649 - 7,656 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Nacial Yazıyı Oku
    Bir şirket kayyuma geçmişse iyi yönetilir demektir her şey yasal olur demektir önceki yönetimim kural tanımaz kararları olmaz demektir bu hissenin içi de boş değil doludur bu na yatırım yapmayacağında hangisine yapacaksın ve bunu zamanda gösterecek (daha önceden bir arkadaş kayyumla , şirkette neler değişeceğini çok iyi anlatmıştı ben ce okuyun)
    boşversene sen.yani şirket sahibi kendi şirketine değer vermeyecek iyi yönetmeyecek elin oğlu alacak daha iyi yönetecek ha.sen de buna inandın.şirketin içi boş defter değeri eksi kör müsün bilanço okumayı bilmiyorsan git aracı kurumundaki danışmanlara sor olmadı diğer aracı kurumlardakilere sor.on tanesinden bir tanesi ssna bu hisse alınır derse ben sözümü geri alacağım.ben buradaki yatırımcılara devayı öneriyorum.bak sonradan keşke dediğini yapsaydık diyeceksiniz.bilanço gelsin devayı göreceksin.şurada 20 gün sonra

2. Kervan'ın 8 yıl önceki şirket birleştirilmesi sırasında ki SPK tarafından belirlenen değeri 96 kuruştu. USD kuru ise 1,75'ti.

Yıllarca kardeş kavgası yüzünden kötü yönetildi, başa kim geçse birşeyler koparmaya çalıştı.

Şimdi kayyum var, inş adil bir yönetimle geçmişte yapılan hataları düzeltmesini ve kanun zoruyla şirketten alınan borçların iadesini bekliyoruz.

Sadece Lara hotel'in satılması bile tüm borçları kapatır ve defter değerini 1-1,5'lara çıkartır.

8 yıllık ceylan, sonra kervan yatırımcısı olarak; inşallah kayyum zoruyla veya gönüllü olarak kardeşlerin anlaştırılması, bağımsız denetimden saklanan tapuların ortaya çıkarılması, pandeminin azalarak yok olması beklentileriyle bu şirketin ileride hakedeceği yerlere geleceğini düşünüyorum.

Yüksek fiyattan almış olanlar veya bekleyenler de üzülmesinler, benim fikrim, bu şirketin hikayesi yeni başlıyor.
    Resmi olarak %67'si , veya başkaları adına aldıkları varsa daha fazlası şirket sahiplerinin elinde.

İleride yüksek fiyattan hisselerini satıp yeni yatırımlar yapmak veya yeni sektörlere girmek isteyebilecek lerini düşünüyorum. Ytd.

Şunu da son söz yazayım.

Borsaya koyacağınız para enaz 6ay ihtiyacınız olmayan para olsun. İnsanlar al sat la değil, doğru hiiselere 8-10 yıllık yatırım yaparak servet sahibi oluyor.

RMX1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Devlet artık şirketlere el koyma yetkisini de almış.
    Kayyım önceki yönetimlerin ortaklık alehine olan bir çok marifeti ortaya çıkarırsa, bu marifetleri yapanlara büyük cezalar gelebilir, ve kimbilir belki karşılığında hisseleri TVF ye devredilebilir. Düşükte olsa bir oladılık!

Ama ilk etapta kayyım yönetiminin Lara Hotelini anlaşma yapıldığı fiyattan icradan Kilit grubuna satışını başlatması en iyi iş olur. Tabi icrada daha yüksek teklifler gelirsede diğerlerine de satabilir. Belki de Kilit grubu Arealbank tan kervn borçlarını çok iskontolu devralarak burdan büyük kar yapmıştır zaten.

4. Şirket defter değeri ekside de olsa varlık değerlendirmesi ve varlık satışından oluşacak artı değerlerle şirket defter değeri en fazla 1.50 veya 2.00 civarına gelir diye düşünüyorum. Daha önce oluşan 2.40 lık piyasa değeri oldukça iyi bir fiyat idi aslında! Sanırım bazı medya grupları hiseye daldı ve iyi yükselttiler.

Ama yine de kayyım oluşturduğu olumlu hava ile sosyal medya gruplarının kitlesel hücümü ile esen rüzgardan oluşan daha yüksek beklenti ve uzun süredir hissede hapis olanların zararını karşılamadığı için bir çok kişi hisseyi satmadı. Spk kararı ile de makul yerlerden satışa olanak vermeden dolu dizgin düştü aşağı.

Ülkede ciddi bir ekonomik siyasal olumsuzluk olmadıkça orta vade de bu hisse de bu tür aksiyonların tekrarlama olasılığı her zaman vardır. İlginç bir durumda artık hisselerde fiyatlanmaları oluşturmada etkili olan twitter telegram vb gibi sosyal medyada oluşturulan gruplar. Bu grupları yönetenler kitleleri hisselere yönlendirince hemen hacim ve hareket başlıyor.

Spk nın kararları oluşan pozitif trendi altüst etti. Bundan sonra yeni beklenti ve rüzgarların oluşması için kayyım yönetiminden gelecek iyi işler ve iyi bildirimlerdir.

5. Sahibi iyi yönettiyse şirket neden bu hale geldi,kayyum kötü yönetiyor ise kurtarıcı olarak neden getirildi

6. Sayın Nacial hisse yükselirken de ortaya çıkıp"sattım" yazmıştınız. Şimdi de yukarıdaki mesajları çarpıtıyorsunuz.

Yukarıda mesajlarda

Şirketin sahipleri yani eski yöneticileri tarafından iyi yönetilmediği,
    atanan kayyım tarafından iyi yönetilmesinin ve şirket lehine iyi icraatlarda bulunacağının beklendiği yazıyor.

RMX1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Sayın dünyalı sizin fikirlerinize değer veriyorum ama benim düşüncem

8.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    boşversene sen.yani şirket sahibi kendi şirketine değer vermeyecek iyi yönetmeyecek elin oğlu alacak daha iyi yönetecek ha.sen de buna inandın.şirketin içi boş defter değeri eksi kör müsün bilanço okumayı bilmiyorsan git aracı kurumundaki danışmanlara sor olmadı diğer aracı kurumlardakilere sor.on tanesinden bir tanesi ssna bu hisse alınır derse ben sözümü geri alacağım.ben buradaki yatırımcılara devayı öneriyorum.bak sonradan keşke dediğini yapsaydık diyeceksiniz.bilanço gelsin devayı göreceksin.şurada 20 gün sonra
    kendi yazımdan alıntı yaparak yazıyorum.bu hisse ölmüş ağlayanı yok.bakmayın burada boş konuşanlara yok varlık fonu bunu alır adam eder bilmem ne de bilmem ne....ben size bu yazıyı yazdığım 3 gün olmadı deva aldı başını gitti.bu hisse geberdikçe geberiyor.bunlar sizin daha iyi günleriniz

Sayfa 957/964 İlkİlk ... 457857907947955956957958959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •