Sayfa 140/964 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240640 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Hayırdır doritos yeni görevin küçük yatırımcının yapacağı genel kurulu itibarsızlaştırmak mı ) Neden yırtıyorsun kendini bu kadar )

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. demekki gk da yeterli lota ulaştı ky diye düşünmeye başladım gk tarihini bilen var mi

3.  Alıntı Originally Posted by kayra501 Yazıyı Oku
    demekki gk da yeterli lota ulaştı ky diye düşünmeye başladım gk tarihini bilen var mi
    kayyım belirleyecek ama çok zaman kalmadı. Küçük yatırımcı gücünü gösterecek inşallah...

4. TERTEMİZ ZARARA uğramış Ky topluluğu olduğunuzdan emin olsam...

şu bilgiyi paylaşmazdım ama...

EMELLERİNİZ farklı farklı... KULLANILIYORSUNUz....

DALLAS gibi sürecek maceranız....

OKU bilgilen... Ülkemde davalar kaç yılda sonuçlanır...

GK bile eninde sonunda yapılsa dahi İPTALİ DAVASI onunda TEMYİZİ var...

BASİT bi GK maddeleri belirlemek yerine... OLAĞAN GK yaptırmak istenmekteki amacı ??????????? DÜŞÜN bi.... KAPASİTEN var nede olsa...

OKU, BİLGİLEN....

https://metinpolat.av.tr/genel-kurul...si-istemi.html

Genel Kurul Toplantısı İçin Çağrı Yapılması İstemi

GENEL KURUL TOPLANTISI İÇİN ÇAĞRI YAPILMASI İSTEMİ

YEDİ İŞ GÜNLÜK SÜRENİN DOLMASI BEKLENMEKSİZİN MAHKEMEYE BAŞVURULARAK GENEL KURULA ÇAĞRI İSTEMLİ DAVA AÇILDIĞI – DAVA ŞARTININ OLUŞMADIĞI – HÜKMÜN ONANMASI

T.C YARGITAY
    11.Hukuk Dairesi

Esas: 2015 / 6683
    Karar: 2016 / 6907
    Karar Tarihi: 22.06.2016

ÖZET: Genel Kurula çağrı isteyen … … ve … …â€â•in davetinin diğer ortak ve Müdür … …â€â•e tebliğ edildiği, 14/05/2014 tarihinden sonraki yedi iş gününün tatil günleri çıkarıldığında 26 Mayıs Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erdiği ve Genel Kurulâ€â•a çağrı talebinin … … ve … … tarafından en erken 27/05/2014 tarihinde yapılması gerekirken, yedi iş günlük sürenin dolması beklenmeksizin Mahkemeye başvurularak Genel Kurulâ€â•a çağrı istemli dava açıldığı, bu nedenle açılan davada dava şartının oluşmadığı, yargılamanın iadesi talep edilen 2014/1726 Esas sayılı dosya ve bu dosya ile birleşen aynı şekilde yargılamanın iadesi istenen 2014/1732 Esas sayılı dosya yönünden yargılamanın iadesi şartlarının oluştuğu, her iki yargılamanın iadesi talebinin kabulüne karar vermek gerektiği, kesin kararlara karşı yöneltilen yargılamanın iadesi isteminin kabul veya reddini öngören kararlar da kesin olacağından yargılamanın iadesi yönünden verilen kararın da kesin olduğu, birleşen … … 19. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 2014/275 sayılı dosyasında, yargılamanın iadesi istenen karara dayanılarak yapılmış olan Genel Kurulâ€â•un ve alınan kararların iptali istenmiş olup, yargılamanın iadesi davası sonucunda kapatılarak Mahkememizle birleşen … … 21. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 2014/206 Esas 2014/146 Karar sayılı kararının iptaline karar verilmiş olmakla, bu karara dayanılarak yapılan Genel Kurulâ€â•un ve alınan kararların da iptali gerektiğinden ilgili dava yönünden de kabul kararı verildiği, ancak birleşen dosya yönünden verilen karar temyize tabi olduğu gerekçesiyle, 2014/1726 Esas sayılı yargılamanın iadesi davasının kabulü ile kapatılarak mahkememize devredilen … … 21. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2014/216 Esas, 2014/146 Karar sayılı 30/05/2014 tarihli “… Metal Ticaret ve Sanayi Limited Şirketiâ€â•nin 2013 yılı Genel Kurul Toplantısına Çağrılmasına†ilişkin kararının iptaline ve yapılan tüm işlemlerin geçersiz oluduğunun tespiti ile kayyımın görevine son verilmesine, birleşen … … 19. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 2014/275 esas sayılı dosyasında … … 21. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 30/05/2014 tarih ve 2014/206 Esas, 2014/146 karar sayılı kararına dayanılarak gerçekleşen davalı … Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Ştiâ€â•nin 11/07/2014 tarihinde yapılan genel kurulun ve alınan kararların iptaline karar verilmişi olması isabetlidir.

(6102 S. K. m. 411, 412) (6100 S. K. m. 374, 375, 381)

Dava: Taraflar arasında görülen davada … … 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nce verilen 05/11/2014 tarih ve 2014/1726-2014/471 sayılı kararın Yargıtayca incelenmesi taraf vekilleri tarafından istenmiş ve temyiz dilekçesinin süresi içinde verildiği anlaşılmış olmakla, dava dosyası için Tetkik Hakimi tarafından düzenlenen rapor dinlendikten ve yine dosya içerisindeki dilekçe, layihalar, duruşma tutanakları ve tüm belgeler okunup, incelendikten sonra işin gereği görüşülüp, düşünüldü:

Karar: Davacılar vekili, müvekkillerinin şirket müdürüne ihtarname ile genel kurula davet talebinde bulunduklarını ancak taleplerinin karşılanmadığını, şirketin çoğunluk hissesine sahip olmalarına rağmen gidişata müdahale edemediklerini ileri sürerek, yasal süresi içinde yapılmayan 2013 tarihli genel kurul toplantısının gerçekleşmesi için TTK 412 madde gereğince çağrı yapılmasını talep ve dava etmiştir.

Davalı şirket vekili, şirket ortakları tarafından gönderilen genel kurul çağrı talebini içeren ihtarnamenin şirket müdürüne usulüne uygun tebliğ edilmediğini, şirket müdürünün çağrı davetinden 22 Mayıs 2014 tarihinde haberdar olduktan sonra 26 Mayıs 2014 tarihinde toplantı yapılacağı hakkında karar alıp, şirket ortaklarına tebliğe gönderildiğini, şirket müdürü ve ortağı … …â€â•in bu tarihe kadar genel kurul yapmamasının sebebinin 2013 yılı Aralık ayında, diğer iki ortağın şirket hisselerini diğer ortak … …â€â•e satış yapmaları hakkında ön protokol imzalamaları ve yeni TTK gereği şirket ana sözleşme değişiklerinin yapılması için 01/07/2014 tarihine kadar süre verilmesini, bu nedenle genel kurul yapılmasında kanuni gecikmenin söz konusu olmadığını, mahkemenin, talep üzerine duruşmasız karar verdiğini, şirket müdürünün çağrı davetini kabul edip etmediği belli olmadan evrak üzerinden verilen kararın karışıklığa sebep olduğunu, yargılanmanın ia…i hakkındaki HMKâ€â•nun 375 mad…i ç/h fıkraları talebinin uygun olduğunu, dava konusu şirkette ortakların toplanmasına engel husus olmadığını, ortakların iş mesailerini aynı işyerinde geçirdikleri gibi kardeş olduklarını, bu sebeple şirketin müdürünün 24/06/2014 tarihinde genel kurul toplantısı tarihini belirlediğini, ortaklara tebliğ edildiğini ancak davacı ortakların genel kurul toplantısına katılmadığını beyanla öncelikle HMKâ€â•nun 381 madde gereği mahkeme kararının icrasının durdurulmasını, HMKâ€â•nun 374 ve 375. madde ve ilgili maddeleri gereği yargılanmanın iadesine, davacıların genel kurul çağrı taleplerinin şirket müdürü tarafından yasal süre içerisinde kabul edilerek, 24/06/2014 tarihinde genel-kurul yapılması kararının alınması sebebiyle davanın konusuz kaldığını ve davacıların da hukuki menfaatleri olmadığından yeniden yargılama yapılarak hükmün değiştirilerek davanın reddine, karar verilmesini talep ve dava etmiştir.

Davacı … … vekili birleşen 2014/1732 Esas sayılı dosyada, Ortaklar Genel Kurula Çağrı talebi üzerine kayyum tayini ile genel kurul yapılması hakkındaki kararından, 09/06/2014 tarihinde kayyum … …â€â•ın diğer şirket ortağı … … ile şirketin … Bölgesinde bulunan fabrikasına geldiğinde haberlerinin olduğunu, mahkeme kararının şirket ve ortaklarıyla usulüne uygun tebliğ edilmediğini, bu tebliği işlemi yapılmadan kayyumun, şirketinin diğer ortak ile gelmesi ve evrak talep etmesinin etik ve hukuka uygun davranış olmadığını, bu durumun kayyumun tarafsız olma ilkesine ters düştüğünü, yargılamanın iadesinin yönelik talebinin reddi halinde yeni bir kayyum görevlendirilmesini, şirketin kardeş olan üç ortaktan oluştuğunu, tarafların, günlük ticari faaliyetlerini aynı işyerinde birlikte yürüttüklerini, 2013 Aralık ayında diğer iki ortağın şirket hisselerini müvekkiline satış yapması hakkında ön protokol imzalandığını, müvekkilinin ödeme yapmak için diğer hissedarlarında bildiği gibi banka kredisine başvurulduğunu, TTKâ€â•nun gereği şirket ana sözleşme değişiklerinin yapılması için 01/07/2014 tarihine kadar yasal süre verildiğini, bu hususta davacı ortakların bilgisi olduğunu, bu nedenle genel kurul toplantısında gecikmenin söz konusu olduğunu, diğer ortaklar tarafından 13 Mayıs 2014 keşide tarihinde genel kurul davetine ilişkin şirket müdürünün müvekkiline gönderilen tebligatın şirket merkezinin bulunduğu … Sanayi Sitesi adresinde yapıldığını, davacı ortakların, şirket … adresinde faaliyette olmalarına rağmen bu adres yerine şirketin devamlı eleman bulunmayan DES Sanayi sitesindeki adresine genel kurul çağrı talebini gönderildiğini, bu çağrı talebinin muhtara teslim edildiğini, şirket adına yapılan tebligatların muhtara tebliğinin usulsüz olduğunu, müvekkilinin tebligattan 22 Mayıs 2014 tarihinde haberdar olduğunu ve öğrenme tarihinden itibaren 7 gün içerisinde davacı ortaklarının genel kurul taleplerinin kabul edildiğine dair cevabi ihtarnameyi keşide ettiğini, TTKâ€â•nun 411 ve 412 maddeleri gereğince 7 günlük süre içerisinde genel kurul çağrı taleplerinin kabul edildiğini, kanuni sürenin 45 gün içerisinde olmak üzere genel kurul toplantısının 24 Haziran 2014 tarihinde yapılması hakkında karar alındığını, müvekkilinin kanunen üstlendiği yükümlülüklerini süresi içerisinde yerine getirmesi sebebiyle davacıların bu davayı açmakta hukuki menfaatlerinin bulunmadığını beyanla öncelikle HMKâ€â•nun 381. maddesi gereğince mahkeme kararının icrasının durdurulmasına, HMK’nun 374 ve 375. madde ve ilgili maddeleri gereği yargılanmanın iadesine, davacıların genel kurul çağrı talepleri, müvekkilinin tarafından yasal süre içerisinde kabul edilerek, 24/06/2014 tarihinde genel kurul yapılması kararı alınması sebebiyle dava konusuz kaldığından ve davacıların da hukuki menfaatleri olmadığından yeniden yargılama yapılarak hükmün değiştirilerek davanın reddine karar verilmesini talep ve dava etmiştir.

Davacı … … vekili, birleşen … … 19. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 2014/275 Esas sayılı dosyada davacıların şirketin diğer ortakları olduğunu, 2013 yılına ait gerçekleştirilmesi gereken genel kurulun yapılamadığı gerekçesiyle davalıların mahkemeden bu yönde talepte bulunduklarını, mahkemenin talebi kabul ettiğini, fakat bu arada diğer ortak ve şirket müdürü olan … … tarafından 2013 yılına ait genel kurulun 24/06/2014 tarihinde gerçekleştirildiğinin anlaşıldığını, şirket müdürüyken 24/06/2014 tarihli genel kurul toplantısını icra eden … … mahkememizdeki davada 2013 tarihli genel kurulun 24/06/2014 tarihinde gerçekleştirilmesi nedeniyle mükerrer duruma düştüğünü ve dayanağının olmadığını belirterek 11/07/2014 tarihli Genel kurul toplantısının hukuka aykırı olduğunu öne sürerek ve genel kurul kararı ile alınan kararların iptalini talep etmekte ve tedbiren kararların yürütülmesinin geri bırakılmasını talep etmektedir.

Mahkemece, iddia, savunma ve tüm dosya kapsamına göre, TTKâ€â•nın 412. maddesine göre “Pay sahiplerinin çağrı veya gündeme madde konulmasına ilişkin istemleri yönetim kurulu tarafından reddedildiği veya isteme 7 iş günü içinde olumlu cevap verilmediği taktirde aynı pay sahiplerinin Genel Kurulun toplantıya çağrılmasını şirket merkezinin bulunduğu yerdeki Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nden isteyebilir†şeklinde düzenleme mevcut olup, Genel Kurula çağrı isteyen … … ve … …â€â•in davetinin diğer ortak ve Müdür … …â€â•e tebliğ edildiği, 14/05/2014 tarihinden sonraki 7 iş gününün tatil günleri çıkarıldığında 26 Mayıs Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erdiği ve Genel Kurulâ€â•a çağrı talebinin … … ve … … tarafından en erken 27/05/2014 tarihinde yapılması gerekirken, 7 iş günlük sürenin dolması beklenmeksizin Mahkemeye başvurularak Genel Kurulâ€â•a çağrı istemli dava açıldığı, bu nedenle açılan davada TTKâ€â•nın 412. maddesindeki dava şartının oluşmadığı, yargılamanın iadesi talep edilen 2014/1726 Esas sayılı dosya ve bu dosya ile birleşen aynı şekilde yargılamanın iadesi istenen 2014/1732 Esas sayılı dosya yönünden yargılamanın iadesi şartlarının oluştuğu, her iki yargılamanın iadesi talebinin kabulüne karar vermek gerektiği, kesin kararlara karşı yöneltilen yargılamanın iadesi isteminin kabul veya reddini öngören kararlar da kesin olacağından yargılamanın iadesi yönünden verilen kararın da kesin olduğu, birleşen … … 19. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 2014/275 sayılı dosyasında, yargılamanın iadesi istenen karara dayanılarak yapılmış olan Genel Kurulâ€â•un ve alınan kararların iptali istenmiş olup, yargılamanın iadesi davası sonucunda kapatılarak Mahkememizle birleşen … … 21. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 2014/206 Esas 2014/146 Karar sayılı kararının iptaline karar verilmiş olmakla, bu karara dayanılarak yapılan Genel Kurulâ€â•un ve alınan kararların da iptali gerektiğinden ilgili dava yönünden de kabul kararı verildiği, ancak birleşen dosya yönünden verilen karar temyize tabi olduğu gerekçesiyle, 2014/1726 Esas sayılı yargılamanın iadesi (ve birleşen 2014/1732 esas sayılı yargılamanın iadesi) davasının kabulü ile kapatılarak mahkememize devredilen … … 21. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2014/216 Esas, 2014/146 Karar sayılı 30/05/2014 tarihli “… Metal Ticaret ve Sanayi Limited Şirketiâ€â•nin 2013 yılı Genel Kurul Toplantısına Çağrılmasına†ilişkin kararının iptaline ve yapılan tüm işlemlerin geçersiz oluduğunun tespiti ile kayyımın görevine son verilmesine, birleşen … … 19. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 2014/275 esas sayılı dosyasında … … 21. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 30/05/2014 tarih ve 2014/206 Esas, 2014/146 karar sayılı kararına dayanılarak gerçekleşen davalı … Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Ştiâ€â•nin 11/07/2014 tarihinde yapılan genel kurulun ve alınan kararların iptaline, karar verilmiştir.

Kararı taraf vekilleri temyiz etmiştir.

1-Davacılar … … ve … … vekilinin 2014/1726 Esas, birleşen 2014/1732 Esas sayılı dosyalarında, TTK 412 maddesine ilişkin karara yönelik yargılamanın iadesi isteminin kabulüne dair verilen kararın kesin olması nedeniyle temyiz isteminin reddi gerekir.

2-Dava dosyası içerisindeki bilgi ve belgelere, mahkeme kararının gerekçesinde dayanılan delillerin tartışılıp, değerlendirilmesinde usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmamasına göre taraf vekillerinin genel kurul iptaline yönelik temyiz itirazlarının reddi gerekmiştir.

Sonuç: Yukarıda (1) numaralı bentte açıklanan nedenlerle davacılar … … ve … … vekilinin temyiz istemlerinin REDDİNE, (2) numaralı bentte açıklanan nedenlerle taraf vekillerinin temyiz itirazlarının reddi ile hükmün ONANMASINA, aşağıda yazılı bakiye 30,70 TL temyiz ilam harcının temyiz eden birleşen davalarda davacıdan alınmasına, aşağıda yazılı bakiye 33,20 TL temyiz ilam harcının temyiz eden asıl ve birleşen … … 1. Asliye Ticaret Mahkemesiâ€â•nin 2014/1732 Esas sayılı dosyasında davalılardan alınmasına, 22.06.2016 tarihinde oybirliği ile, karar verildi.

5. GK yapsanız dahi... İPTALİNİ şirket yapmaz ise içinizdeki FİNLANDİYALILARI tesbit edersiniz ama... YILLARINIZ geçer...

6.  Alıntı Originally Posted by drtusss Yazıyı Oku
    GK yapsanız dahi... İPTALİNİ şirket yapmaz ise içinizdeki FİNLANDİYALILARI tesbit edersiniz ama... YILLARINIZ geçer...
    Biz yapabileceğimiz tüm mücadeleyi vereceğiz, ondan şüphen olmasın.

Ama senin bu kağıttaki çıkarın ne?? Neden bu kadar mesai harcıyorsun ???

7. ahhh ahh ki ahhh....

Bugüne kadar TABLOLARI çok güzel denetlemiş olan şirkete siz gidip birde GÜVENOYU mu vereceksiniz...

BELGELİ BİLGİLİ hoca... YATACAK YERİN YOK ....

KOMEDİSİn...

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/595684

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.
    KERVN
    Kervansaray Faaliyet Rapor 12 2016-imzalı.pdf
    İmzalı GörüntüleBildirimlerFinansal TablolarHak Kullanımları
    Gönderim Tarihi
    28.03.2017 23:39:03
    Bildirim Tipi
    FR
    Yıl
    2016
    Periyot
    Yıllık
    Faaliyet Raporu (Konsolide) A+ A-
    Bağımsız Denetim Görüşü
    Bağımsız Denetim Kuruluşu Denetim Türü Görüş Türü
    ATA ULUSLARARASI BAĞIMSIZ DENETİM VE SMMM A.Ş. Sürekli Olumlu
    YÖNETİM KURULUNUN YILLIK FAALİYET RAPORUNA İLİŞKİN
    BAĞIMSIZ DENETÇİ RAPORU
    Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.
    Yönetim Kurulu'na,
    Yönetim Kurulunun Yıllık Faaliyet Raporunun Bağımsız Denetim Standartları Çerçevesinde Denetimine İlişkin Rapor
    Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. ve Bağlı Ortaklıkları'nın ("Grup") 31 Aralık 2016 tarihinde sona eren hesap dönemine ilişkin yıllık faaliyet raporunu, denetlemiş bulunuyoruz.
    Yönetim Kurulunun Yıllık Faaliyet Raporuna İlişkin Sorumluluğu
    Grup yönetimi, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun ("TTK") 514'üncü maddesi ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun ("SPK") II-14.1 No'lu "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği" ("Tebliğ") hükümleri uyarınca yıllık faaliyet raporunun konsolide finansal tablolarla tutarlı olacak ve gerçeği yansıtacak şekilde hazırlanmasından ve bu nitelikteki bir faaliyet raporunun hazırlanmasını sağlamak için gerekli gördüğü iç kontrolden sorumludur.
    Bağımsız Denetçinin Sorumluluğu
    Sorumluluğumuz, Grup'un faaliyet raporuna yönelik olarak TTK'nın 397'nci maddesi ve Tebliğ çerçevesinde yaptığımız bağımsız denetime dayanarak, bu faaliyet raporunda yer alan konsolide finansal bilgilerin Şirket'in 28 Mart 2017 tarihli bağımsız denetçi raporuna konu olan konsolide finansal tablolarıyla tutarlı olup olmadığı ve gerçeği yansıtıp yansıtmadığı hakkında görüş vermektir.
    Yaptığımız bağımsız denetim, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yayımlanan Türkiye Denetim Standartları'nın bir parçası olan Bağımsız Denetim Standartları'na ("BDS") uygun olarak yürütülmüştür. Bu standartlar, etik hükümlere uygunluk sağlanmasını ve bağımsız denetimin, faaliyet raporunda yer alan konsolide finansal bilgilerin konsolide finansal tablolarla tutarlı olup olmadığına ve gerçeği yansıtıp yansıtmadığına dair makul güvence elde etmek üzere planlanarak yürütülmesini gerektirmektedir. Bağımsız denetim, tarihi konsolide finansal bilgiler hakkında denetim kanıtı elde etmek amacıyla denetim prosedürlerinin uygulanmasını içerir. Bu prosedürlerin seçimi, bağımsız denetçinin mesleki muhakemesine dayanır. Bağımsız denetim sırasında elde ettiğimiz bağımsız denetim kanıtlarının, görüşümüzün oluşturulması için yeterli ve uygun bir dayanak oluşturduğuna inanırız.
    Görüş
    Görüşümüze göre yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu içinde yer alan konsolide finansal bilgiler, tüm önemli yönleriyle, denetlenen konsolide finansal tablolarla tutarlıdır ve gerçeği yansıtmaktadır.
    Mevzuattan Kaynaklanan Diğer Yükümlülükler
    6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun ("TTK") 402'nci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca; BDS 570 "İşletmenin Sürekliliği" çerçevesinde, Bağımsız denetim raporumuzda belirtilen sebeplerden dolayı Grup'un işletme sürekliliği hakkında görüş beyan edememekteyiz.
    ATA Uluslararası Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.
    Member Firm of Kreston International
    Dr. Ali YÜRÜDÜ
    Sorumlu Denetçi
    İstanbul, 28 Mart 2017

8. drtuus peki ne yapalım satıp çıkalım mı yada bize herhangi bir tavsiyeniz var mi bu işin olumsuz olduğunu düşünüyorsunuz peki kervn hissesi ile nite ilgileniyorsunuz elinizde krvn var mi yada önümüzdeki süreçte bu hisse için ne bekliyorsunuz

Sayfa 140/964 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •