Sayfa 155/964 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. KİME HİZMET ediyorsun

TTK Madde 398

0

inShare
    B) Konu ve kapsam

MADDE 398– (1) Şirketin ve topluluğun finansal tabloları ile yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporunun denetimi; envanterin, muhasebenin ve Türkiye Denetim[1] Standartlarının öngördüğü ölçüde iç denetimin, bu Bölüm hükümleri anlamında 378 inci madde uyarınca verilen raporların ve 397 nci maddenin birinci fıkrası çerçevesinde yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporunun denetimidir. Bu denetim, Türkiye Muhasebe Standartlarına, kanuna ve esas sözleşmenin finansal tablolara ilişkin hükümlerine uyulup uyulmadığının incelenmesini de kapsar. Denetleme, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun belirlediği[2] esaslar bağlamında, denetçilik mesleğinin gerekleriyle etiğine uygun bir şekilde ve özenle gerçekleştirilir. Denetleme, şirketin ve topluluğun, malvarlıksal ve finansal durumunun 515 inci madde anlamında dürüst resim ilkesine uygun olarak yansıtılıp yansıtılmadığını, yansıtılmamışsa sebeplerini, dürüstçe belirtecek şekilde yapılır.

(2) Denetim;

a) Şirketin finansal tablolarının ve 397 nci maddenin birinci fıkrası ve 402 nci maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporunun,

b) Topluluğun konsolide finansal tablolarının ve 397 nci maddenin birinci fıkrası ve 402 nci maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporunun,

denetçinin denetleme sırasında elde ettiği bilgilerle uyum içinde olup olmadığını belirtip açıklayacak şekilde yapılır.

(3) Topluluğun finansal tablolarının denetiminden sorumlu olan denetçi, topluluğun konsolide tablolarına alınan şirketlerin finansal tablolarını, özellikle konsolidasyona bağlı uyarlamaları ve mahsupları, birinci fıkra anlamında inceler; meğerki, konsolidasyona alınan şirket, kanun gereği veya böyle bir gereklilik bulunmaksızın, bu Bölüm hükümlerine uygun olarak denetlenmiş olsun. Bu istisna, merkezi yurt dışında bulunan bir şirketin bu Kanunun öngördüğü denetimle eş değer bir denetime tâbî tutulmuş olması hâlinde de geçerlidir.

(4) Denetçi, yönetim kurulunun şirketi tehdit eden veya edebilecek nitelikteki riskleri zamanında teşhis edebilmek ve risk yönetimini gerçekleştirebilmek için 378 inci maddede öngörülen sistemi ve yetkili komiteyi kurup kurmadığını, böyle bir sistem varsa bunun yapısı ile komitenin uygulamalarını açıklayan, ayrı bir rapor düzenleyerek, denetim raporuyla birlikte, yönetim kuruluna sunar. Bu raporun esasları Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunca[3] belirlenir.

2. soruyu ben sordum ve gerçekten bilmiyordum sizin alıntınız sonrası aklım karıştı kime güveneceğiz ne yapacagiz insan şaşırıyor hakkimizda hayırlısı diyip bekliyorum endeks 100 bini geçmiş en dandik kagitlar bile uçmuş biz maliyetimize gelsin dersindeyiz ama herseyde vardır bir hayır elimdeki krvn lar dursun yeni alım konusunda kararsız kaldim

3. üye OLDA OKU

http://www.ticaretsicil.gov.tr/goste...8852&sayfa=637

tescil EDİLMİŞ OLDUĞUNU GÖRÜRSEN .... mahkeME DİYİP MİLLETİ KANDIRMA...

ŞİMDİ ÇIK Bİ ÖZÜR DİLE....

YOK OLAMAM DİYORSAN BAK BURDAN OKU...

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/447219

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.
    KERVN
    GENEL KURUL BİLGİLENDİRME NOTU 2013 VE 2014 YILI OLAGAN KERVANSARAY.pdfGÜNDEM OLAĞAN GENEL KURUL 2013 VE 2014 YILLARI.pdfTOPLANTIYA CAGRI OLAGAN 2013 VE 2014 YILLARI.pdf
    BildirimlerFinansal TablolarHak Kullanımları
    Gönderim Tarihi
    26.06.2015 13:51:08
    Bildirim Tipi
    ÖDA
    Yıl
    2015
    Periyot
    -
    Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim A+ A-

Genel Kurul Toplantısı Çağrısı

1 Selim SAYILGAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş. 26.06.2015 13:50:31

Adres Fulya Mahallesi, Yeşilçimen Sokak, No:12, Polat Tower, Kat:6, D:65 Şişli - İSTANBUL
    Telefon 212 - 3304001
    Faks 212 - 3304401
    Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 212 - 3304001
    Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 212 - 3304401
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır
    Özet Bilgi Şirketin 2013 ve 2014 Yılları Olağan Genel Kurul Daveti ve Bilgilendirme Notları

Düzeltme Gerekçesi ve Düzeltilen Bilginin İçeriği

25.06.2015 tarihinde Saat:19:01:44'te açıklamış olduğumuz Genel Kurul Toplantı Çağrısı'nın ekinde yer alan Bilgilendirme Dökümanına yönetim kurulu bağımsız üye adaylarının bağımsızlık beyanlarının eklenmesinden ibarettir.

25/06/2015 19:01'de KAP'ta yayımlanan bildirimimiz aşağıdaki şekilde düzeltilmektedir.

Karar Tarihi 25.06.2015
    Genel Kurul Türü Olağan
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2013
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2014
    Tarihi ve Saati 31.07.2015 09:00
    Adresi Yakuplu Mahallesi, Beysan Sanayi Sitesi, Sena İşhanı, No:49 Beylikdüzü - İSTANBUL
    Gündem 1. Açılış, Başkanlık Divanı'nın seçimi,
    2. Şirket Yönetim Kurulu'nca hazırlanan 2013 yılı Faaliyet Raporlarının okunması, müzakeresi ve onaylanması,
    3. 2013 yılı hesap dönemine ait Bağımsız Denetim Raporu'nun okunması ve müzakeresi,
    4. 2013 yıllı hesap dönemine ait Finansal Tabloların okunması, müzakeresi ve onaylanması,
    5. Yönetim Kurulu Üyelerinin Şirketin 2013 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
    6. 2013 yıllı hesap dönemine ait faaliyet sonucu hakkında karar alınması,
    7. Şirket Yönetim Kurulu'nca hazırlanan 2014 yılı Faaliyet Raporlarının okunması, müzakeresi ve onaylanması,
    8. 2014 yıllı hesap dönemine ait Bağımsız Denetim Raporu'nun okunması ve müzakeresi,
    9. 2014 yıllı hesap dönemine ait Finansal Tabloların okunması, müzakeresi ve onaylanması,
    10. Yönetim Kurulu Üyelerinin Şirketin 2014 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
    11. 2014 yıllı hesap dönemine ait faaliyet sonucu hakkında karar alınması,
    12. Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi ve görev sürelerinin belirlenmesi,
    13. Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Yönetim Kurulu tarafından yapılan 2015 yılı için Bağımsız Denetleme Kuruluşu seçiminin onaylanması,
    14. Yönetim Kurulu Üyelerinin ücretlerinin tespit edilmesi,
    15. Şirketin 2013 ve 2014 yılları içinde yaptığı bağışlar hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    16 ve 17. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince; Şirketin ve bağlı ortaklıklarının 2013 ve 2014 yıllarında üçüncü kişiler lehine verilen teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile elde edilen gelir veya menfaatler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    18 ve 19. Yönetim Kurulu Üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı işlemlerin ifası için gerekli iznin verilmesi ve Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Tebliği doğrultusunda 2013 ve 2014 yılları içerisinde bu kapsamda gerçekleştirilen işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    20 ve 21. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri ve Kurumsal Yönetim Tebliği gereğince 2013 ve 2014 yıllarında ilişkili taraflarla yapılan işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    22. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince revize edilen Kâr Dağıtım Politikası'nın pay sahiplerinin onayına sunulması,
    23. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince revize edilen Bağış ve Yardım Politikası'nın pay sahiplerinin onayına sunulması,
    24. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince revize edilen Yönetim Kurulu Üyeleri ve İdari Sorumluluğu Bulunan Yöneticilerin Ücret Politikası'nın pay sahiplerinin bilgisine sunulması,
    25. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince revize edilen Bilgilendirme Politikası'nın pay sahiplerinin bilgisine sunulması,
    26. 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 376'ncı maddesi kapsamında ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun 2014/11 sayılı Bülten'inde yayımlanmış bulunan 10.04.2014 tarih ve 11/352 Sayılı Kararı'da dikkate alınarak yapılan değerlendirme neticesinde 31.12.2013 ve 31.12.2014 tarihli yıllık bilançolardan sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının yarısının karşılıksız kaldığının anlaşılması üzerine Yönetim Kurulu'nun 07 Mayıs 2015 tarihli kararı ile belirlediği iyileştirici önlemlerin Genel Kurula sunulması,
    27. Şirket Yönetim Kurulu'nun 25 Haziran 2015 tarihli kararı ile Şirketin maliki olduğu ve tapuda adına tescilli Kervansaray Bodrum Oteli - Tatil Köyü'nün Genel Kurul tarihi olan 31 Temmuz 2015 tarihine kadar geçen sürede, söz konusu yönetim kurulu kararı gereğince gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi veya gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi ile birlikte vefa (geri alım) sözleşmesi imzalanmış olması halinde, bu sözleşme veya sözleşmelere göre satışının ve diğer işlemlerin icrasının Genel Kurul'un onayına sunulması ve Yönetim Kurulu'na bu konuda yetki verilmesi,
    28. Dilekler ve kapanış.
    Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
    Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
    Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem maddeleri arasında yer alan süreçlere ilişkin bilgi

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)
    KERVN(Eski),TRACEYLN91B0 0,0000000 0,00000

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)
    KERVN(Eski),TRACEYLN91B0 0,000 0,00000

EK AÇIKLAMALAR:
    25.06.2015 tarihinde Saat:19:01:44'te açıklamış olduğumuz Genel Kurul Toplantı Çağrısı'nın ekinde yer alan Bilgilendirme Dökümanına yönetim kurulu bağımsız üye adaylarının bağımsızlık beyanlarının eklenmesinden ibarettir.
    Sayın, Pay sahiplerimizin bilgisine sunulur.
    KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.

4. alıntıya AYNEN DERSİNİZ 16:18 SAATİ kervan İÇİN KAPANMIŞ MI OLUYOR

adam hergün şurda şu adet hisse var... alın yukardan yazın alın demesinide iyi bilir...

KERVAN ın bundan sonra 17:55 ile 18:08 arası olan son SEANSINI kapattılar derse şaşırma

Alıntı Originally Posted by kayra501 Yazıyı Oku
    soruyu ben sordum ve gerçekten bilmiyordum sizin alıntınız sonrası aklım karıştı kime güveneceğiz ne yapacagiz insan şaşırıyor hakkimizda hayırlısı diyip bekliyorum endeks 100 bini geçmiş en dandik kagitlar bile uçmuş biz maliyetimize gelsin dersindeyiz ama herseyde vardır bir hayır elimdeki krvn lar dursun yeni alım konusunda kararsız kaldim

5. Vay doktorum bir hafta mapusta baya çalışmışsın ama yine çarpıtmada üstüne yok... Bak denetim şirketi neler yaparmış öğrenmişsin aferin sana... Peki be Doktorum madem bu şirketler bunları yapmak zorunda da sen niye memsa da şirketin denetim şirketi seçmesine mani oldun. Bir de buralara gelip biz engelledik diye kendinle övündün.

O zamanda yazmıştım kendi bacağınıza kurşun sıkıyorsunuz. Kim şirketin denetlenmesini istemez. Patron... Peki sen kime hizmet ettin patrona... Bu bir... Hem de patronun isteğini yetine getirerek bilançoyu göndermemesine bir mazeret yarattın. Çünkü şirketin yk bilançoyu göndermezse suç işlemiş olacaktı. Ancak senin gazınla denetçi şirket seçilmediğinden patrona mazeret verdiniz. Şimdi patronunuz diyecek ki denetim firmasını seçmediklerinden dolayı bilançoyu göndermiyorum bu da iki...

Gelelim diğer yalanlarına

6. 2015 yılını GK mu seçmiş MAHKEME Mİ seçmiş...

AYDINLANDIYSAN çık ÖZÜR dile...

2016 yılını MAHKEME mi seçmiş.... Yoksa milletin VEKALETİYLE EVET oyu vererek sizler mi seçilen ŞİRKETİ GK da onaylatıp TİCARET SİCİL GAZETESİNDE tescil ettireceksin...

MAŞALLAH zaten KERVAN da her yıl KAR ediyor, KY KAR PAYI dağıtıyor....

koşarak şirketi el birliği ile ÖDÜLLENDİRİLİn...

Bu şirket OLUMSUZ DENETİM raporu sunamayan denetçi.... ne ŞİŞ yansın ne KEPAP misali...

7. sen hala ELMA ile armutu karıştırıyorsun...

biz MEMSAYA 2015 yılı için ŞARTLI OLUMLU oy veren denetim şlirketine ve memsa ya GÜVENOYU vermedik...

ÜRETMEYEN şlirkete, sözlerini tutmayan şirketi birde ÖDÜLLENDİRSEMİYDİk...

bak MAHKEMEYE başvurdu şirket GK oylatamayınca... Yeni gelecek şirket bir daha bakar ??? KY cı birlik olmuş...
    ÜRETMEYEN şirkete OLUMLU görüşmü verilmediğini yazar belkide...

sen bunu çözecek kapasitede değilsin...

8. bak ısrarla 399 un diğer maddelerini yapıştırıyorsun ben sana faaliyet raporlarından bahsediyorum. bak 3 aylıkta değil 6 aylık ve sonralarına bak cancağazım ne demiş mevzuat dördüncü ayına kadar seçilmemişse ondan yani, Yani kamuya açıklanmış finansal raporların bulunduğu ve denetimden geçen ve spk nın incelediği belgelerden... bütün faaliyet raporlarına bakarsan 399/6 göre atanmıştır diyor... Doktorum çarpıtmaya devam ediyorsun bak bir tanesini yine yapıştırıyorum önce 399/6 yı güncel haliyle paylaşıyorum )

(6) Faaliyet döneminin dördüncü ayına kadar denetçi seçilememişse, denetçi, yönetim kurulunun, her yönetim kurulu
    üyesinin veya herhangi bir pay sahibinin istemi üzerine, dördüncü fıkrada gösterilen mahkemece atanır. Aynı hüküm, seçilen
    denetçinin görevi red veya sözleşmeyi feshetmesi, görevlendirme kararının iptal olunması, butlanı veya denetçinin kanuni
    sebeplerle veya diğer herhangi bir nedenle görevini yerine getirememesi veya görevini yapmaktan engellenmesi hâllerinde de
    uygulanır. Mahkemenin kararı kesindir. (Ek iki cümle: 5/6/2017-KHK-691/8 md.) Kayyımlık görevi Tasarruf Mevduatı
    Sigorta Fonu tarafından yürütülen şirketlerde faaliyet döneminin dördüncü ayına kadar denetçi seçilememiş olması halinde
    denetçi, şirket yönetim kurulunun teklifi üzerine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun ilişkili olduğu Bakan tarafından atanır.
    Bakan bu yetkisini Fon Kuruluna devredebilir.

bak 6 ncı sayfada ne yazıyor aynen 399/6 yı burada görebilirsin

Şirket Yönetim Kurulu tarafından; Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan, Sermaye Piyasası
    Bağımsız Dış Denetleme hakkında yönetmeliğin 14. maddesi gereği ve 6102 Sayılı Türk Ticaret
    Kanunu’nun 398. Maddesi kapsamında gerçekleştirilecek bağımsız denetim hizmetleri ile ilgili, Türk
    Ticaret Kanunu'nun 399/6. Maddesi kapsamında Şirketimizin 2016 yılı Bağımsız Denetleme Kuruluşu
    olarak Ata Uluslararası Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş.'nin seçilmesine ve yapılacak olan ilk genel kurul
    toplantısında genel kurulun onayına sunulmasına karar verilmiştir.

bu da linki 6 ncı sayfa

file:///C:/Users/Parliament/Downloads/Kervansaray%20Faaliyet%20Rapor%2012%202016-imzal-.pdf

gelelim diğer çarpıtmalarına

Sayfa 155/964 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •