Sayfa 17/79 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon
Arama sonucu : 627 madde; 129 - 136 arası.

Konu: FRIGO - Frıgo - Pak Gıda Maddeleri San. Ve Tic. A.Ş.

1. Şirketin piyasada fiili dolaşan senet sayısı 2.892.128 lot,(sermaye 6 milyon TL,fiili dolaşan senet sayısı %48,2)yani önümüzdeki temmuz-aralık arası 3,46 ortalama fiyatı yakaladığında senet sürekli işlem görecek,bu satışlarla zaten 1 sene içinde 10-20 TL aralığına gitmesi imkan dahilinde,büyük potansiyel içeriyor,bol kazançlar...

2.  Alıntı Originally Posted by sensor Yazıyı Oku
    Şirketin piyasada fiili dolaşan senet sayısı 2.892.128 lot,(sermaye 6 milyon TL,fiili dolaşan senet sayısı %48,2)yani önümüzdeki temmuz-aralık arası 3,46 ortalama fiyatı yakaladığında senet sürekli işlem görecek,bu satışlarla zaten 1 sene içinde 10-20 TL aralığına gitmesi imkan dahilinde,büyük potansiyel içeriyor,bol kazançlar...

en az 3 ay ortalama ile bu fiyatlardan işlem görürse ana pazara geçer

frigo pak. kendi grup kağıtlarıyla eşleştirince burdada yatan bir hazine olduğu ortaya çıkıyor...her senette olduğu gibi burdada frenleme sistemini devreye sokmuşlar...yatırımcıların bilmesi gereken en önemli durum.1999 ve 2004 yılında bedelsiz bölünmüş..2005 ve 2011 yılında 1e 1 bedelli yapıp para çekmiş...bu yetmezmiş gibi. elinde beddeli yatırıp parasıyla hisse alan yatırımcıların hisselerinin 10 000 lotunun 8000 lotunu silmiş ve ellerinde 2000 lotunuz kaldı denmiş...yani kısacası kağıt 20 senedir yatırımcısını yemiş..bu 20 senelik yatırılan paraların enflasyon tarafını da eklersek ortaya çok büyük kayıp rakamlar çııkıyor..bunları anlatıyorum ki insanlar kalan ellerindeki lotların değerini hesap etsinler..fakat gün gelir konjoktör sebze meyve rantına döner serbest piyasa..ve şirket geçmiş yıl zararlarından kurtulmuş ve karını sürekli artıran küçük sermayeli bir şirkete dönmüştür... kağıt gözaltından elbet çıkacaktır amma velakin , spk soru sormadan öncelikli bu gözaltı piyasasında en az değerinin yarısını bulması gerekir... yeşil yatırımı biraz andırıyor ama , yeşil yatırımdaki olan sanal paraydı..aradaki fark burdaki gerçek reel getirili bir kazanç... şunuda unutmamak gerekir eğerki bir şirket yok olmayı yaşamış ve hayata dönmüş ise, aradaki fiyat farkı ölümle yaşam arasındaki fark kadar oılmalıdır..bu tür şirketler abartısız 35 kat primlendiği çok sık görülmüştür...işte borsa bu yüzden vardır..çakalların çukalları oyununa gelmeden , en azından kaldı ise yatırımcıları ufakta olsa uyarayım dedim. şunuda ekleyeyim yeşil yatırım da kağıtları silip milletin malını eksiltmiş idi..
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4. Bugün tavan kapadı, 3,27. neredeyse bütün gıda firmalarından hatırı sayılır yükselişler görüyoruz son zamanlarda. acaba önümüzdeki yıllarda gıdayla ilgili kıtlık vs birşeyler mi satın alınıyor?

içi boş teneke şirketler bist kumarhanesinde A gurubu yıldız ve ya ana pazarda ilem görürken böyle %90 dan fazla ürettiği ürünleri ihraç eden dolar ile kazanan geçmiş yıl zararlarını azaltmış bir şirketin ivedilikle hak ettiği yere alınması gerek
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

6. bizim oglan nihayet şahlandı,bu hafta gevşemez ve 4,2 üzeri kapatirsa müthiş olur

7. Frigo-Pak bugün genel kurulunu yaptı,toplantının özü olan yazıyı kopyalıyorum iyi okuyunuz:Bana göre yeni bir KONFURT GIDA ortaya çıkıyor,ocak ayına kadar 3,5 ortalama ile devam ettiği zaman ocaktan itibaren sürekli işleme başlıyor,eurodada 2. 3 aylıkta artış %5 i geçmediğinden bana göre satışlarla beraber kara çok olumlu etkisi olacaktır.Bundan sonra satışları bilançoları ve fiyat hareketleri dikkatli takip etmek gerekir çünkü potansiyeli çok büyük,sermayesi 6 milyon TL yıl sonunda sermayesinin 1-2 katı kar gelme durumuda imkan dahilinde,uygun yerlerden alınan senetlerin önümüzdeki 6 ay-1 yıl içinde çok ama çok iyi bir getiri yaptıracağa benziyor,bol kazançlar...
    FRİGO -PAK ŞİRKETİ bugün (3 temmuz 2019)2018 OLAĞAN GENEL KURULUNDAN OKUNMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ BÖLÜM!!!
    19 ) Pay sahiplerinden aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Güçlü söz aldı, 2010
    senesinde yabancı ortak ayrıldıktan sonra, Yeni gelen ortak Doysan A,Ş,'nin iflası ile Yaşanan sıkıntılar,
    şu anda ortadan kalkmış görünüyor dedi. Şirketin son yıllardaki üretim Ve satış artışlarında yaşanan
    olumlu değişimlere değindi. Şirketin 2018 yılınnda Yaklaşık 57 milYon TL satış gerçekleştirdiğini buna
    karşılık 2019 yılı 6 aylık dönemde şjrket satışlarının yaklaşlk 47 milyon TLna ulaştığınıl beyan etti,
    Şirketin durumu ile ilgili olarak 2019 yılının geçmiş dönemlere göre çok daha iyi olduğunu
    , bundan
    sonra da bu şekilde gitmesi temennisinde bulundu, Başka söz alan olmadığından divan başkanı
    toplantıya iştirak eden sayın pay sahiplerine Ve misafirlere teşekkürlerini ifade ederek toplantıyı
    kapattığını belirtti. saat 14:42
    Son düzenleme : sensor; 03-07-2019 saat: 22:10. Sebep: harf yanlışlıkları

8.  Alıntı Originally Posted by sensor Yazıyı Oku
    Frigo-Pak bugün genel kurulunu yaptı,toplantının özü olan yazıyı kopyalıyorum iyi okuyunuz:Bana göre yeni bir KONFURT GIDA ortaya çıkıyor,ocak ayına kadar 3,5 ortalama ile devam ettiği zaman ocaktan itibaren sürekli işleme başlıyor,eurodada 2. 3 aylıkta artış %5 i geçmediğinden bana göre satışlarla beraber kara çok olumlu etkisi olacaktır.Bundan sonra satışları bilançoları ve fiyat hareketleri dikkatli takip etmek gerekir çünkü potansiyeli çok büyük,sermayesi 6 milyon TL yıl sonunda sermayesinin 1-2 katı kar gelme durumuda imkan dahilinde,uygun yerlerden geveşemelerde özellikle alınan senetlerin önümüzdeki 6 ay-1 yıl içinde çok ama çok iyi bir getiri yaptıracağa benziyor,bol kazançlar...
    FRİGO -PAK ŞİRKETİ bugün (3 temmuz 2019)2018 OLAĞAN GENEL KURULUNDAN OKUNMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ BÖLÜM!!!
    19 ) Pay sahiplerinden aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Güçlü söz aldı, 2010
    senesinde yabancı ortak ayrıldıktan sonra, Yeni gelen ortak Doysan A,Ş,'nin iflası ile Yaşanan sıkıntılar,
    şu anda ortadan kalkmış görünüyor dedi. Şirketin son yıllardaki üretim Ve satış artışlarında yaşanan
    olumlu değişimlere değindi. Şirketin 2018 yılınnda Yaklaşık 57 milYon TL satış gerçekleştirdiğini buna
    karşılık 2019 yılı 6 aylık dönemde şjrket satışlarının yaklaşlk 47 milyon TLna ulaştığınıl beyan etti,
    Şirketin durumu ile ilgili olarak 2019 yılının geçmiş dönemlere göre çok daha iyi olduğunu
    , bundan
    sonra da bu şekilde gitmesi temennisinde bulundu, Başka söz alan olmadığından divan başkanı
    toplantıya iştirak eden sayın pay sahiplerine Ve misafirlere teşekkürlerini ifade ederek toplantıyı
    kapattığını belirtti. saat 14:42
    İlk çeyrek satışları 23.5 milyon tl civarındaydı. Döviz kurları 2.çeyrekte 1.çeyreğe nispeten daha yüksek seyretti.

Bu sebeple 2.çeyrek satış hasılatının daha yüksek olmasını beklerdim ama bu beyana göre 1.çeyrekle paralel bir satış hasılatı gerçekleşmiş.

6 aylik net kar 3.5 milyon civarı gelebilir ama finansal giderler belirleyici olacak.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 17/79 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •