Sayfa 74/79 İlkİlk ... 24647273747576 ... SonSon
Arama sonucu : 627 madde; 585 - 592 arası.

Konu: FRIGO - Frıgo - Pak Gıda Maddeleri San. Ve Tic. A.Ş.

1. Acaba gerçekten taşıyor mu bu pozisyonları?

2. Banka kredisi yok ama (38.148.851) TL Finansman giderleri var.

"Risk yönetim politikamız genelde satmış olduğumuz malların satıldığı döviz cinsinden opsiyon kullanarak gerek
    Türk Lirasına karşı döviz gerekse de çapraz kur risklerinden korunmaktır. Bu bağlamda yine ihtiyaç halinde
    şirketimiz Eximbank ve finans kuruluşları kanalıyla döviz opsiyonu satın alarak belirlemiş olduğu karlılığı sabitleme
    çalışmalarını yapabilmektedir. Ancak şu anda şirketimizin kullandığı herhangi bir banka kredisi yoktur."

3. Eğer ille ben döviz düşeceğe oynayacağım diyorsan git yurtdışı müşterinden daha fazla euro borçlan daha mantıklı. Hem ülkeye doviz sokmuş olursun. Viopta euro şort açmak da nedir?

ben kötü niyetli olduklarını düşünüyorum, ekonomik bir gerekçe yok. bu şirketi operasyon için aldılar ve tahta hazır olana kadar her türlü pisliği yapacaklar. ancak Aptallar herhangi bir para birimine karşı tl uzun pozisyon alır
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

5. İnsan neden kendi şirketine bilerek zarar ettirir? Ben bunu anlayamıyorum. Operasyon olsa bile akıllı işi değil bu.

senelik 40 m kâr eden %90 ihracat yapan şirketi kim satar, rasyolar bozuk olacak ki temelciler kaçsın, trader zaten yakıt
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Enes SENCER Yazıyı Oku
    senelik 40 m kâr eden %90 ihracat yapan şirketi kim satar, rasyolar bozuk olacak ki temelciler kaçsın, trader zaten yakıt
    Buradaki rasyoların bozulmasından ziyade doğrudan nakit çıkışına neden olacak bir hareket var.

Bakkalınız var, akşam kasadan parayı alıp bir kısmını eve götürüp acaba yanacak mı diye yanan sobaya atıyorsunuz, sabah geri alırım nasıl olsa, en azından kendimi soğuktan koruyorum diye düşünerek.

Bunun gibi birşey.

Rasyolardan kastım şirketin net kar ve nakit üretememesi.Kur bu kadar lehineyken bile %4 net kar üretmek boşa kürek çekmek.Tavuk misali kanadı var ama isterse uçuyor.
    İşin doğrusu inada binmese ben dakika durmam böyle bir şirkette, istiyorsa milyar tl kazansın, patronun öncelikli amacı kar edip ortaklarla paylaşmak değil, nasıl milletin cebindekini alıp parama para katarım.Eski patronda güvenilmezdi bunlar daha beter çıktı.Hoş hala patronun değiştiğinden de emin değilim. Ali haydar güçlü gibi bir adam şirketin yakasını ölene kadar bırakmaz gibi geliyor bana.

Sayfa 74/79 İlkİlk ... 24647273747576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •