Sayfa 37/79 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon
Arama sonucu : 627 madde; 289 - 296 arası.

Konu: FRIGO - Frıgo - Pak Gıda Maddeleri San. Ve Tic. A.Ş.

Sayın Tarık1234, bedelsiz kar payı dağıtılması konusunda aynı düşünmekle beraber şirketin mevcut durumda işlete sermayesi yaratma isteği de makul bir gerekçe bence. Lotların az olması egeen örneğinde olduğu gibi kağıdın sürekli olarak değerli kalmasını sağlar. Yabancı ortaklık konusunda YK Faaliyet raporunda pazar değişikliğinin beklendiği söylenmişti 6 no'lu sayfada.Pazar değişikliği bizim için bir eşik olarak gözüküyor.Şirket bir yabancı ortakla başka bir seviyeye geçer diye umut ediyorum.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

olası pazar değişim basvuru tahmınen ne zaman olabılır üstat Enes

Bu platformda bırakın üstatlığı öğrenci bile sayılmam Sayın Lokasyon geçen sene şirket geçiş başvurusunu Kasım sonu gibi yapmıştı.Kotasyon şartları da Kasım sonu gibi sağlanıyor.Kasım ayının sonlarına doğru yaparlar diye tahmin ediyorum.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

4. Bedelsizin işletme sermayesine bir etkisi yok bedelli yaparsa nakit girişi olur işletme sermayesi yükselir kasım a ne olur bilemeyiz satış kar durumları ne olur ? Yabacı ortak uv şirkete yatırım yapacağından gözaltı pazarında olup olmaması ile ilgilenmez , arada danışman firma varmı yokmu hiç bir bilgi paylaşılmadı ortak gelirse büyüme satış hızlanır kar ve hisse değeri artar

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamayı paylaştım Sayın Tarık, dediğiniz gibi para girişi olmuyor ama nakit temmetü verilseydi şirket kasasından para çıkacaktı. YK kararından anladığım şirket kar ettiği müddetçe karını ortaklarla paylaşmak istiyor.(20 yılda sadece bir kez bedelsiz vermiş )Tabi YK başkanının ve büyük ortağın aklından geçenleri bilmemiz mümkün değil kar payı dağıtımı ve yabancı ortaklık konusunda.Bana sorulsa ben de istemezdim bedelsiz senet verilmesi şeklinde kar payı dağıtılmasını benzer işi yapan bir firmada %500 bedelsiz pay dağıtıldı ertesi günlerde kağıt %20'ye yakın değer kaybetti.(operasyon da yapmış olabilirler o kağıtta tabi aynısı olacak demek istemiyorum)Bedelsiz sermaye artırımı, pazar değişikliği yabancı ortak derken bizi önümüzdeki 6 ay hareket dolu günler bekliyor.Umarım yönetim süreci dürüst bir şekilde yönetir ve kimse üzülmeden bu eşikleri aşarız. Yazdıklarım dilek ve temenniden öteye geçmiyor tabi patronu ve son dönemde hisse alanları tanımayınca.

6. Yabancı ortak nerden çıktı ? Şu an böyle bir şeyin olduğunu sanmıyorum. Bu hareketler gıda sektöründe olması ve bedelsiz verecek olması ile alakalı.Ortaklık arayışı yıllardır faalşyet raporunda yazar geçer .Zaman belirtilmez onun için bilançoda kâr artışı sürsün yeter ortak vs gerek yok.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by mehmet tercüman Yazıyı Oku
    Yabancı ortak nerden çıktı ? Şu an böyle bir şeyin olduğunu sanmıyorum. Bu hareketler gıda sektöründe olması ve bedelsiz verecek olması ile alakalı.Ortaklık arayışı yıllardır faalşyet raporunda yazar geçer .Zaman belirtilmez onun için bilançoda kâr artışı sürsün yeter ortak vs gerek yok.

anlatmak istediğimde o, yabancı ortak yatırımcı arıyorsanız bu işte uzman aracı kurumlar var onlara yetki verir onlar size en iyi seçenekleri sunar 1 tanesi ile pazarlık yapar işi bitirirsiniz
    şirketin yabancı ortak isteği pek yok gibi duruyor
    ben isterim böyle bir durumu örneğin 11 milyon sermayeyi tahsisili sermaye artışı ile diğer ortakların alım hakkı kısıtlanarak 16 milyona çıkartırsın 5 milyon pay için rakam önemli değil örnek 30 tl den 150 milyon şirkete para sokarsın
    böylece 150 milyonluk yeni yatırım yapar ciro kar favök 2-3 katına çıkartırsın (şirket değeride aynı oranda artar)
    keşke böyle bir durum olsa ama beyan var irade yok gibi duruyor
    şuan hikayeler
    1-bedelsiz (temmuz sonu-ağustos başı)
    2. dönem finansal (ağustos başı)
    3. dönem finansal (kasım başı)
    4. bist dönüş (kasım ortası)
    5 ayda 4 hikaye var bekleyelim görelim

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    anlatmak istediğimde o, yabancı ortak yatırımcı arıyorsanız bu işte uzman aracı kurumlar var onlara yetki verir onlar size en iyi seçenekleri sunar 1 tanesi ile pazarlık yapar işi bitirirsiniz
    şirketin yabancı ortak isteği pek yok gibi duruyor
    ben isterim böyle bir durumu örneğin 11 milyon sermayeyi tahsisili sermaye artışı ile diğer ortakların alım hakkı kısıtlanarak 16 milyona çıkartırsın 5 milyon pay için rakam önemli değil örnek 30 tl den 150 milyon şirkete para sokarsın
    böylece 150 milyonluk yeni yatırım yapar ciro kar favök 2-3 katına çıkartırsın (şirket değeride aynı oranda artar)
    keşke böyle bir durum olsa ama beyan var irade yok gibi duruyor
    şuan hikayeler
    1-bedelsiz (temmuz sonu-ağustos başı)
    2. dönem finansal (ağustos başı)
    3. dönem finansal (kasım başı)
    4. bist dönüş (kasım ortası)
    5 ayda 4 hikaye var bekleyelim görelim
    En önemli hikaye yakın izlemeden normal pazara geçiş +borç azaltıp kâr artışı

Sayfa 37/79 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •