Sayfa 71/79 İlkİlk ... 21616970717273 ... SonSon
Arama sonucu : 627 madde; 561 - 568 arası.

Konu: FRIGO - Frıgo - Pak Gıda Maddeleri San. Ve Tic. A.Ş.

Önce ana hatları ile inceledim.
    Hemen biraz aldım attım sepete.

Bundan sonra geleceğe dönük beklentileri inceleyelim biraz.
    Bedelli yaptı galiba. Finansal durumu düzeltmiş biraz.
    Biz hazıra konmuş gibi olduk.

Gerçi hazıra mı konduk bilmiyoruz daha.
    İnceleyelim biraz

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Önce ana hatları ile inceledim.
    Hemen biraz aldım attım sepete.

Bundan sonra geleceğe dönük beklentileri inceleyelim biraz.
    Bedelli yaptı galiba. Finansal durumu düzeltmiş biraz.
    Biz hazıra konmuş gibi olduk.

Gerçi hazıra mı konduk bilmiyoruz daha.
    İnceleyelim biraz
    İnceledikçe kafama takılanları bir yandan yazayım da unutmayayım.

Yüzde 25 Merko ortak görünüyor. Nedense Merko ile ilgili düşüncelerim olumlu değil. Patronu ile ilgili daha doğrusu.

Şirketin yaklaşık yüzde 70 inin halka açık olması kötü ama imtyazlı hisse olmaması olumlu. Zaten hisselerin çoğu da saklamada iki aracı kurumda görünüyor. A1 Capital ve İş Yatırım'da

Yatırımcı sunumu
    file:///C:/Users/playmaker/Downloads/Yat_r_mc_%20Sunumu%202021%20.pdf

En çok şu bölümü beğendim.

• Narenciye özelinde kontratı yapılan ve üretilen mamül, hesap dönemi itibariyle yıl sonuna denk geldiğinden,
    2019 yılında yapılan kontratlar 2020 yılında, 2021 yılında yapılan kontratlar ise 2022 yılında sevk
    edilmektedir.
    • 2020 yılında narenciye üretiminde özellikle de mandalina konservesi üretiminde bir önceki yıla göre yapılan
    yatırımların da artırdığı kapasitelere bağlı olarak üretim ve buna bağlı olarak siparişler %45 oranında artış
    göstermiştir
    • 2021 yılında ek olarak %25 kapasite artışına gidilmiştir.
    • Şirketimiz 2021 narenciye sezonunda tam kapasite çalışmıştır.
    • Sevkiyatlar 2022 yılında gerçekleşecektir.

Şirketin tek olumsuz yönü müdür ve ekibi; ihracat yapan şirkette euro kıs poz alacak kadar kötü niyetliler, sanırsın tüpraş yönetiyorlar. bütün maliyetleri tl olan şirkette euro kısa poz açıkça "ben istemedikçe bu şirket bir adım ilerleyemez " demek. yazık ne diyelim
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by Enes SENCER Yazıyı Oku
    Şirketin tek olumsuz yönü müdür ve ekibi; ihracat yapan şirkette euro kıs poz alacak kadar kötü niyetliler, sanırsın tüpraş yönetiyorlar. bütün maliyetleri tl olan şirkette euro kısa poz açıkça "ben istemedikçe bu şirket bir adım ilerleyemez " demek. yazık ne diyelim
    Haklısın.
    Zaten daha önce Merko da yanmıştım seneler önce.
    İhracat yapan firma nedense yunanlı patron yüzünden kar edemiyordu.
    Ben şirketle ilgili şu sonuca varmıştım; Düşük fiyattan yurtdışı firmaya ihracat yapılır. Yurtdışında ithalatçı firma yeniden satış yapar. Kar yurtdışı şirkete aktarılmış olur. Yurt içi firma ihracat yapar ama bir türlü kar edemez. (Bu yazdıklarım 7-8 yıl öncesi izlenimlerim, tespit değildir.)

6. Bu kağıt tam kanserlik

Alıntı Originally Posted by baykuş42 Yazıyı Oku
    Bu kağıt tam kanserlik
    Farkındayız.
    1 Yıl önce 5-6 liralardan almış olanlar var. Yani 12 lira olsa dolar bazında ancak paralarını kurtarabilirler.

Biz ise daha yeni girdik. Maximum bilanço açıklanana kadar dururuz. Bilanço beklentilerimizi karşılarsa devam ederiz. Yoksa gerekirse kol keser çıkarız.

Bugün biraz hareket yaptı sanki.
    Bu piyasada yapmayacaksa hangi piyasada hareket yapacak merak ediyorum. Tüm şartlar şirket lehine ve bir yıl önceki zirvesinin yarısında bile değil henüz.

Sayfa 71/79 İlkİlk ... 21616970717273 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •