Sayfa 8/11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
Arama sonucu : 88 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Temel düzeyde , pratik, basit olarak Temel Analizi anlatıyorum.

1. Sn atakan
    Stok devir hizini hesaplarken neden donem basi ve donem sonu stoklarin ortalamasi alinir.
    Bu arada tuncay tursucunun stok devir hizi yaptigi dosyayi gordum arkadasimda.
    Hesaplamayi soyle yapiyor
    Stok devir hizi = satislarin maliyeti (2019/12)/ Stoklar((2019/12+2019/3)/2)

2. Bu basliga ugrayan yok sanırım. Sorumun cevabini alamadim.

3.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Bu basliga ugrayan yok sanırım. Sorumun cevabini alamadim.
    Temelciler eski forumda kaldi, cok iyi ustalar vardi. Simdi yine var bir kac isim gerci ama eski keyfi yok.

Robotlar geldi geleli teknik on plana cikti sanki iyice

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Merhaba

Benim gibi yeni başlayan temel konusunda çok daha kendini geliştirmek isteyen kişiler için burası ve arşiv bulunmaz nimet.
    Rahmetli Yaşar Erdinç hocamızın bütün videolarını defalarca izledim.
    Excelde kendi temel analiz programımı yapmak için çok uğraşıyorum. Belli seviyelere geldim.
    İsteyen olursa paylaşabilirim.
    Yeni başlayanlar için güzel bir ivme katabilir.

Fastweb te bulunan sharp puanlamasını nasıl hesaplayacağım konusunda çok uğraşmama rağmen bir türlü yanına bile yaklaşamadım.
    Bu konuda bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Aslında temel amacım ücretsiz bir temel analiz sitesi yapabilmek.
    2008 den bu güne bütün bilançoları kendi pc deki sql server a aldım. Bunun üzerinden temel rasyoları ve ına hesaplamalarını çıkardım. ilerideki hedefim bunu webte güncel olarak paylaşabilmek.

5.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Merhaba

Benim gibi yeni başlayan temel konusunda çok daha kendini geliştirmek isteyen kişiler için burası ve arşiv bulunmaz nimet.
    Excelde kendi temel analiz programımı yapmak için çok uğraşıyorum. Belli seviyelere geldim.

Fastweb te bulunan sharp puanlamasını nasıl hesaplayacağım konusunda çok uğraşmama rağmen bir türlü yanına bile yaklaşamadım.

2008 den bu güne bütün bilançoları kendi pc deki sql server a aldım. Bunun üzerinden temel rasyoları ve ına hesaplamalarını çıkardım. ilerideki hedefim bunu webte güncel olarak paylaşabilmek.
    Bana gönderirseniz çok mutlu olurum.
    [email protected]

6.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Merhaba

Harika bir düşünceniz var. teknik analiz çok daha öğrenilmesi kolay gibi duruyor bu yüzden temele yönelim cok az. Yatırım yerine kumar gibi al sat denemeleri yapılıyor. Excelinizi incelemek isterim. [email protected]

7. Malum bu korona sürecinde şirketlerin gerçek degerlemeleri epey değişti zannımca.Temel analiz bakmadan sadece teknikle hareket etmek bu süreçte çok can yaktı.Excelinizi gönderebilirsiniz sevinirim [email protected]

8. HOCAM İYİ GÜNLER TEMEL ANALİZ ÇALIŞMASINI BANA DA GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM
    [email protected]

Sayfa 8/11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •