Sayfa 342/363 İlkİlk ... 242292332340341342343344352 ... SonSon
Arama sonucu : 2901 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: BRKO - Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat

1.  Alıntı Originally Posted by brokır5 Yazıyı Oku
    Hep bunlar pazarladı ...
    Birazda ben pazarlayım ...����

Hazırmıyıııızzz ��*♂ï¸��*♂ï¸
    ben yeni yönetim olsam 1 tl ye götürür bedelli yapar gelen parayla borçta bırakmam ..kim bilir belkide o niyet hakim ytd

2. 3-4 gündür iyi prim yaptı, özellikle bugünkü tavanı zorlaya zorlaya yaptı yani satıcılar aktif da olmasına rağmen tavan oldu. Neden arttığı ile ilgili yorum yapmak zor, hissenin temel verilerine baktığınızda daha önce de yazdığım gibi özkaynağı 75 Milyon, Geçen sen 78 Milyonmuş. Geçen yıllardaki verilere baktığınızda 90, 80 milyon civarında yani zarardan dolayı bir erime var ama özkayağı hala güçlü bence.

Daha önce yazdığım gibi firmanın en büyük kozu imar değişikliği yapabilirse yeniden değerlendirme ve arsa satışı ile ciddi nakit yaratma potansiyeline sahip. Becerebilirler mi bilemem. Faliyet raporundaki 2019 sonu kendi hesaplamalarına göre yaparlarsa 115milyon TL bilançoda varlıklar tarafına eklenecek. Bu da özkaynaklarının 1.5 katı demek. Şu an daha yeni pd/dd 1.0 oldu. İmar değişikliği ile bu rakam daha fazla olacaktır.

Royal halı kendi başına bir kriter olamaz ama bu firmanın pd/dd'si 24.0. Özsermayesi 8 Milyon. TMSF'ye devredilmesi ve satılacak olaması mı bu kadar prim yaptırdı bilemiyorum. İki firmayı kıyaslayınca BRKO hem temel hem de oransal (pd/dd) çok ucuz kalmış bir firma görünümünde. Eğer nakit yaratabilirse YİP pazarından çıkması için de bir sebep yok. Arsa satışı için inatla imar değişikliğini bekledikleri net.

Bunun dışında ilk 6 ayda 3.7 Milyon zararı vardı. Ekipman satışı ve yeni yaptığı depo kiralamaları ile 9 aylıkta 3.6-4.0 milyon artı gelir gelecek ve zararda önemli bir iyileşme olacak ilk 6 aydaki zararı sıfırlayacak gibi. 9. ayda zarar yaparsa sadece o yansır. Bu nedenle bilançonun da kısmen olumlu yansıyacağını düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Ne kadar boş insan var yaw ..
    Bügünki hareket güzeldi alnus gibi kadabraları attı sırtından ...svg ytd

4. Haber gelmeden bu kadar hareketlenmesi doğru mu bilemem ama beklentiler satın alınıyor diye düşünüyorum. Hareketin devam etme olasılığı yüksek ama bu tür hisselerde hep operasyon yaparlar dikkat edin. Ya KY'ye hisseyi yukardan kitlemeye çalışırlar ya da almış olanları tavan-taban yaparak dökmeye, hangisini yapacaklar bilemiyorum ama ben 2.sine oynardım. 0.45'lerden yazdığım hisse 0.62 ile şimdilik umut vadediyor, haberlerin de gelmesi daha destekliyici olacaktır.

Telegramın "çok akıllı ve aşırı iyilik sever" tavancı abileri'nin eline henüz düşmemesi sevindirici.

Yatırım tavsiyesi değildir.

BRKO_01.jpg

15 günlük takas

8.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku

15 günlük takas
    Teşekkürler

Sayfa 342/363 İlkİlk ... 242292332340341342343344352 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız