Sayfa 5/150 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1199 madde; 33 - 40 arası.

Konu: DMISH - Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A. Ş.

1. Evet arkadaşlar. ..

SPK ve BİMER üzerinden yapılan başvuru ve sikayete sirket anında reaksiyon vermiş ☺

Arkadaşımızın başvuru sonucu;

Sayın ××××× ×××××
    İlgi:*14.03.2017*Tarihli Başvurunuz
    İlgide kayıtlı başvurunuzda, Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) yönetim kurulu murahhas üyesi Murat Hilmi İŞERİ hakkında Kurulumuzca suç duyurusunda bulunulduğu, ancak söz konusu gelişmeye ilişkin olarak sonrasında kamuyla herhangi bir bilginin paylaşılmadığı belirtilerek, konuya ilişkin olarak açıklama yapılma yapılması talep edilmektedir. Kurulumuzun*06.01.2017*tarih ve 2017/01 sayılı Bülteni'nde*Şirket*ve bağlı ortaklığı İdaş Yatak'ın yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu şirketlerle gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere yasal faizi ile birlikte en az 5.449.088 TL tutarında örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmesi nedeniyle*Mülga 2499 sayılı SPKn'nun 15/son ve 47-I-A-6 maddeleri ile 6362 sayılı SPKn'nun 21inci ve 110/b maddeleri uyarınca Murat Hilmi İŞERİ hakkında suç*duyurusunda bulunulmasına ve Şirket nezdinde Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde yapılan inceleme sonucunda; Kurulumuzca tespit edilen suçlar nedeniyle (varsa) zarara uğrayan yatırımcıların, genel hukuk hükümleri çerçevesinde, yasal koşulların oluşması halinde, mevzuata aykırılık teşkil eden bahse konu işlemlerde sorumluluğu bulunan şirket yöneticileri aleyhine dava açabilecekleri hususunun Kurulumuz Bülteni ile kamuya duyurulmasına karar verilmiş olup, söz konusu karar kamuya duyurulmuştur. Diğer taraftan,*sermaye piyasası araçlarının değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını etkileyebilecek nitelikteki bilgi, olay ve gelişmelerin kamuya açıklanmasına ilişkin yükümlülük ilgili ihraççılarda ve ilgili kişilerdedir. Konuya ilişkin olarak, Kurulumuzun özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin mevzuatı kapsamında yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiği hususunda*Şirket ve yönetim kurulu üyesi Murat Hilmi İŞERİ bilgilendirilmiştir.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

2. Özet Bilgi

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 06.01.2017 tarihli karar gereklerinin yerine getirilmesi hakkında

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz Yönetim Kurulu' nun 31.03.2017 Tarihli toplantısında aşağıdaki karar alınmıştır.

SPK'nun, Şirketimiz*Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. (eski unvanı*İdaş İstanbul Döşeme Sanayii A.Ş.)'nin ilişkili tarafları Evoteks Ev ve Otel Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.*("Evoteks")*ile Evosan* Tekstil Sanayi Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş.*("Evosan")*ile ilişkilerinin sermaye piyasası mevzuatı hükümleri kapsamında incelenmesi sonucundaki tespitlere ilişkin 06.01.2017 tarihli kararı çerçevesinde; SPK' nun 21'inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca;

*

Şirketimiz ve bağlı ortaklığımız İdaş Yatak Mobilya ve Sanayii A.Ş'nin yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu Evoteks ve Evosan'la gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmiş olduğu belirtilen 5.449.088.-TL tutara 01.12.2016 tarihinden itibaren avans faiz oranı üzerinden talep tarihi olan 31.03.2017 tarihi itibariyle ulaştığı 5.571.698.-TL* tutarın*Şirketimiz ve bağlı ortaklığımızca, Murat Hilmi İŞERİ'den yukarıda belirtilen alacağın tahsil ve takibine yönelik dava açılmasına,karar verilmiştir.

3. Şimdi bunu breysel ve toplu halde açılacak görevi kötüye kullanma, nitelikli dolandırıcılık davaları takip edecek...

4. Dava açacak arkadaşlar;

Öncelikli olarak İŞERİ ailesinin bütün mal varlıklarına tedbir koydurtmayi unutmayın. ..

RUSYA'DAN SELAMLAR..

5.  Alıntı Originally Posted by Spkajani Yazıyı Oku
    Dava açacak arkadaşlar;

Öncelikli olarak İŞERİ ailesinin bütün mal varlıklarına tedbir koydurtmayi unutmayın. ..

RUSYA'DAN SELAMLAR..
    Çok güzel haberler...
    İşeri şimdi zic.tin...

AdgarLnpoo 1.0 ile gönderilmiştir.
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

6.  Alıntı Originally Posted by Spkajani Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar. ..

SPK ve BİMER üzerinden yapılan başvuru ve sikayete sirket anında reaksiyon vermiş ☺

Arkadaşımızın başvuru sonucu;

Sayın ××××× ×××××
    İlgi:*14.03.2017*Tarihli Başvurunuz
    İlgide kayıtlı başvurunuzda, Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) yönetim kurulu murahhas üyesi Murat Hilmi İŞERİ hakkında Kurulumuzca suç duyurusunda bulunulduğu, ancak söz konusu gelişmeye ilişkin olarak sonrasında kamuyla herhangi bir bilginin paylaşılmadığı belirtilerek, konuya ilişkin olarak açıklama yapılma yapılması talep edilmektedir. Kurulumuzun*06.01.2017*tarih ve 2017/01 sayılı Bülteni'nde*Şirket*ve bağlı ortaklığı İdaş Yatak'ın yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu şirketlerle gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere yasal faizi ile birlikte en az 5.449.088 TL tutarında örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmesi nedeniyle*Mülga 2499 sayılı SPKn'nun 15/son ve 47-I-A-6 maddeleri ile 6362 sayılı SPKn'nun 21inci ve 110/b maddeleri uyarınca Murat Hilmi İŞERİ hakkında suç*duyurusunda bulunulmasına ve Şirket nezdinde Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde yapılan inceleme sonucunda; Kurulumuzca tespit edilen suçlar nedeniyle (varsa) zarara uğrayan yatırımcıların, genel hukuk hükümleri çerçevesinde, yasal koşulların oluşması halinde, mevzuata aykırılık teşkil eden bahse konu işlemlerde sorumluluğu bulunan şirket yöneticileri aleyhine dava açabilecekleri hususunun Kurulumuz Bülteni ile kamuya duyurulmasına karar verilmiş olup, söz konusu karar kamuya duyurulmuştur. Diğer taraftan,*sermaye piyasası araçlarının değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını etkileyebilecek nitelikteki bilgi, olay ve gelişmelerin kamuya açıklanmasına ilişkin yükümlülük ilgili ihraççılarda ve ilgili kişilerdedir. Konuya ilişkin olarak, Kurulumuzun özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin mevzuatı kapsamında yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiği hususunda*Şirket ve yönetim kurulu üyesi Murat Hilmi İŞERİ bilgilendirilmiştir.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Başvuruda ne yazılmış bilemem ama iyi bir başvuru olmuş son kısımda SPK direk Murat İşerinin kulağını çektik demiş..

Akabinimde şirketten hemen dava haberi gelmiş.

Süper gidiyor boş bırakmayın bunları...

7. Değerli Spkajani Arkadaşım senin kıymetli ve güzel yazını ufak imla hatalarını giderip spk, bimer, cimere attım lütfen herkes atsın.
    -----------

Dekorasyon DMİSH (Eski adı İDAŞ) şirket yatırıcısıyım.

Şirket Yönetimi gerek yüksek oranda gerçekleştirdği bedelli sermaye artırımları, gerek şirket ortaklığı yönünde kişi ve kurumlar ile yaptıgı ancak sonuclanmayan ve manuplasyon amaçlı kullandıgı haberler ile yatırımcısını kandırmıstır.

Akabininde şirketin fabrika ve arazilerini ve marka değeri ederinin çok altında bir rakam ile TEKSAL Firmasına satıp şirketi faliyetsiz bırakmıştır.

SPK haftalık bültenine görede Murat Hilmi İşeri'ne İdaş Döşeme ve bağlı ortaklığı İdaş Yatak’ın yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu şirketlerle gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere yasal faizi ile birlikte en az 5.449.088 TL tutarında örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmesi nedeniyle Mülga 2499 sayılı SPKn’nun 15/son ve 47-I-A-6 maddeleri ile 6362 sayılı SPKn’nun 21 inci ve 110/b maddeleri gereğince Kurul suç duyurusunda bulunmuştır.

Gelinen noktada Şirket yönetimi ekli konularda yatırımcısını zarara uğratmıştır

1-Yapılan yüksek oranda bedelli işlemlerine karşın toplanan para ile herhangi bir yatırım yapılmadan şirketin içi boşaltılmıştır,

2-Nitelikli yatırımcı gurubu adı altında ortaklık haberi yapılıp gerçekte bu yönde gerçekleşen bir durum olmadıgı anlaşılarak şirket yatırımcıları kandırılmıştır,

3-Universe Capital Partners LLC ile tahsisli sermaye artışı amaçlı sözleşme imzalanmış ancak gerek şirketin gerek sözleşmenin yatırımcıyı kandırmak için yapıldığı ve ortada böyle bir kurum olmadıgı anlaşılmıştır,

4-Şirket fabrika arsası ve üretim tesisi yönetimin aldığı breysel karar ile yok pahasına danısıklı bir şekilde dolaylı yoldan Murat İşerinin söz sahibi oldugu TEKSAL Frimasına devredilmiştir,

5-SPK nın dahi hırsızlık ile suçladığı şirket yöneticisi halen şirketin başında olup şirket arandıgında gerek firmanın maddi durumu gerek yolsuzluk suclaması ile ilgili bir bilgi verilmemektedir,

6- Usulsüz bir şekilde yapılan fabrika ve üretim tesisi satısı sonrası 2 yıla yakın bir zaman dilimi geçmiş olmasına karşın halen şirketin faaliyet konusu konusunda bir açıklama yapılmamış olup sözde markanın usulsuz satısının yapıldıgı TEKSAL Firmasının ürünlerinin satısı yönünde sözleşme imzalanmasına rağmen yaklasık 1 yıl geçmesine karsın bu konuda hiçbir ticari faliyet geçekleşmemiştir,

7-Şirketin yatırım amalı gayrimenkullerinni değerlendirilmesi ve Bursa daki arsası üzerinde yatırım görüşmelerinin yapıldıgı acıklanmasına akrsın bu konu gerek sözlü gerek blançoda hiçbir gelişme paylaşılmamıstır,

Gelinen noktada şirketin faliyet alanı olmaması ve hiçbir ticari faliyette bulunmamasına karsın 10 personel ile şirketin kaynaklarını harcamaktadır. Ayrıca SPK nın dahi yolsuzluk ile suçladığı şirket patronu M. Hilmi İŞERİ halen şirketin başında olup şirketin maddi manevi devamlılığı risk altındadır.

Artık Küçük Yatımcı (=KY) yolunacak tavuk olarak görülmesinden vazgeçilerek korunmalı ve kollanmalıdır.

Konu ile ilgili şirket yönetimine kayyum atanarak gerek geriye dönük ticari faaliyetlerin gerek marka, arazi ve üretim tesisi satışı ile ilgili sürecin araştırılması konusunda gereğini arz ederim.

Saygılarımla
    Reel Sektör Yatırımcısı Küçük Yatımcı (=KY)

8. CİMER 1000 KARAKTER İLE SINIRLAMIŞ BUNU AŞAĞIDAKİ GİBİ AŞABİLİRSİNİZ.
    __________________________________________________ _________________

Dekorasyon DMİSH (Eski adı İDAŞ) şirket yatırıcısıyım.

Şirket Yönetimi gerek yüksek oranda gerçekleştirdği bedelli sermaye artırımları, gerek şirket ortaklığı yönünde kişi ve kurumlar ile yaptıgı ancak sonuclanmayan ve manuplasyon amaçlı kullandıgı haberler ile yatırımcısını kandırmıstır.

Akabininde şirketin fabrika ve arazilerini ve marka değeri ederinin çok altında bir rakam ile TEKSAL Firmasına satıp şirketi faliyetsiz bırakmıştır.

1000 karakter sınırı vardı tum yazı aşağıdaki linktedir.

https://justpaste.it/155tn

Sayfa 5/150 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •