Sayfa 6/150 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 1200 madde; 41 - 48 arası.

Konu: DMISH - Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A. Ş.

1. Gönderim Tarihi
    31.03.2017 21:24:49
    Bilgilendirme Politikası
    A+ A-
    Özet Bilgi
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun 06.01.2017 tarihli karar gereklerinin yerine getirilmesi hakkında
    İlgili Şirketler

[]
    İlgili Fonlar

[]
    Bilgilendirme Politikası

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?

Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?

Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

-

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?

Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz Yönetim Kurulu' nun 31.03.2017 Tarihli toplantısında aşağıdaki karar alınmıştır.

SPK'nun, Şirketimiz Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. (eski unvanı İdaş İstanbul Döşeme Sanayii A.Ş.)'nin ilişkili tarafları Evoteks Ev ve Otel Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Evoteks") ile Evosan Tekstil Sanayi Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş. ("Evosan") ile ilişkilerinin sermaye piyasası mevzuatı hükümleri kapsamında incelenmesi sonucundaki tespitlere ilişkin 06.01.2017 tarihli kararı çerçevesinde; SPK' nun 21'inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca;

Şirketimiz ve bağlı ortaklığımız İdaş Yatak Mobilya ve Sanayii A.Ş'nin yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu Evoteks ve Evosan'la gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmiş olduğu belirtilen 5.449.088.-TL tutara 01.12.2016 tarihinden itibaren avans faiz oranı üzerinden talep tarihi olan 31.03.2017 tarihi itibariyle ulaştığı 5.571.698.-TL tutarın Şirketimiz ve bağlı ortaklığımızca, Murat Hilmi İŞERİ'den yukarıda belirtilen alacağın tahsil ve takibine yönelik dava açılmasına,karar verilmiştir.

YAHU ARKADAŞ SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ
    01.12.2016 - 31.03.2017 KAÇ GÜN YAHUT KAÇ AY 150 GÜN YANİ 5 AY
    5 AYLIK FAİZ YÜZDE 2.25 Mİ?

EN AZ YÜZDE 6 FAİZ UYGULANMALI....
    ADİLEEEEEERRRRR.........
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

2. Şirketimiz ve bağlı ortaklığımız İdaş Yatak Mobilya ve Sanayii A.Ş'nin yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu Evoteks ve Evosan'la gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmiş olduğu belirtilen 5.449.088.-TL tutara 01.12.2016 tarihinden itibaren avans faiz oranı üzerinden talep tarihi olan 31.03.2017 tarihi itibariyle ulaştığı 5.571.698.-TL tutarın Şirketimiz ve bağlı ortaklığımızca, Murat Hilmi İŞERİ'den yukarıda belirtilen alacağın tahsil ve takibine yönelik dava açılmasına,karar verilmiştir.

YAHU ARKADAŞ SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ
    01.12.2016 - 31.03.2017 KAÇ GÜN YAHUT KAÇ AY 150 GÜN YANİ 5 AY
    5 AYLIK FAİZ YÜZDE 2.25 Mİ?

EN AZ YÜZDE 6 FAİZ UYGULANMALI....
    ADİLEEEEEERRRRR.........

3. Sayın Yatırımı
    İlgi: Başvuru sonucu hk

Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) yönetim kurulu murahhas üyesi Murat Hilmi İŞERİ hakkında

Kurulumuzun 06.01.2017 tarih ve 2017/01 sayılı Bülteni'nde Şirket ve bağlı ortaklığı İdaş Yatak'ın yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu şirketlerle gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere yasal faizi ile birlikte en az 5.449.088 TL tutarında örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmesi nedeniyle Mülga 2499 sayılı SPKn'nun 15/son ve 47-I-A-6 maddeleri ile 6362 sayılı SPKn'nun 21 inci ve 110/b maddeleri uyarınca Murat Hilmi İŞERİ hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ve Şirket nezdinde Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde yapılan inceleme sonucunda; Kurulumuzca tespit edilen suçlar nedeniyle (varsa) zarara uğrayan yatırımcıların, genel hukuk hükümleri çerçevesinde, yasal koşulların oluşması halinde, mevzuata aykırılık teşkil eden bahse konu işlemlerde sorumluluğu bulunan şirket yöneticileri aleyhine dava açabilecekleri hususunun Kurulumuz Bülteni ile kamuya duyurulmasına karar verilmiş olup, söz konusu karar kamuya duyurulmuştur.

Murat Hilmi İŞERİ hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş olup, konuya ilişkin inceleme Savcılık nezdinde Soruşturma No: 2017/24597 sayılı dosya üzerinden devam etmektedir.

Diğer taraftan, sermaye piyasası araçlarının değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını etkileyebilecek nitelikteki bilgi, olay ve gelişmelerin kamuya açıklanmasına ilişkin yükümlülük ilgili ihraççılarda ve ilgili kişilerdedir.

Konuya ilişkin olarak, Kurulumuzun özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin mevzuatı kapsamında yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiği hususunda Şirket ve yönetim kurulu üyesi Murat Hilmi İŞERİ bilgilendirilmiştir.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

4.  Alıntı Originally Posted by Spkajani Yazıyı Oku

Murat Hilmi İŞERİ hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş olup, konuya ilişkin inceleme Savcılık nezdinde Soruşturma No: 2017/24597 sayılı dosya üzerinden devam etmektedir.

Hayırlı uğurlu olsun...

Davaya müdahil olmak lazım...

5.  Alıntı Originally Posted by Spkajani Yazıyı Oku
    Sayın Yatırımı
    İlgi: Başvuru sonucu hk

Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) yönetim kurulu murahhas üyesi Murat Hilmi İŞERİ hakkında

Kurulumuzun 06.01.2017 tarih ve 2017/01 sayılı Bülteni'nde Şirket ve bağlı ortaklığı İdaş Yatak'ın yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu şirketlerle gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere yasal faizi ile birlikte en az 5.449.088 TL tutarında örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmesi nedeniyle Mülga 2499 sayılı SPKn'nun 15/son ve 47-I-A-6 maddeleri ile 6362 sayılı SPKn'nun 21 inci ve 110/b maddeleri uyarınca Murat Hilmi İŞERİ hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ve Şirket nezdinde Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde yapılan inceleme sonucunda; Kurulumuzca tespit edilen suçlar nedeniyle (varsa) zarara uğrayan yatırımcıların, genel hukuk hükümleri çerçevesinde, yasal koşulların oluşması halinde, mevzuata aykırılık teşkil eden bahse konu işlemlerde sorumluluğu bulunan şirket yöneticileri aleyhine dava açabilecekleri hususunun Kurulumuz Bülteni ile kamuya duyurulmasına karar verilmiş olup, söz konusu karar kamuya duyurulmuştur.

Diğer taraftan, sermaye piyasası araçlarının değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını etkileyebilecek nitelikteki bilgi, olay ve gelişmelerin kamuya açıklanmasına ilişkin yükümlülük ilgili ihraççılarda ve ilgili kişilerdedir.

Konuya ilişkin olarak, Kurulumuzun özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin mevzuatı kapsamında yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiği hususunda Şirket ve yönetim kurulu üyesi Murat Hilmi İŞERİ bilgilendirilmiştir.

Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Sayın spkajanı kendi adıma çok ama çok teşekkür ederim...
    Özelden telefon numaranı yazarsan konuşmak isteyen ky arkadaşlar var lütfen yaz...
    6-7 Temmuz 2017 Saat 10:30 İlk Duruşma Var...
    Dava İstanbul'daymış mutlaka katılıp müdahil olmalıyız.

Bir davaya müdahil nasıl olunur?

hukuki menfaat bulundugu takdirde davaya mudahale edebilir yani mudahil olarak davaya katılabilirsiniz...

bir kişi tarafından açılmış bir davanın kazanılmasında kendi menfaati bulunan veya bir davanın kaybedilmesinden olumsuz olarak kendisinin de etkileneceğini düşünen bir kişi hangi tarafın yanında olacak ise yani davacı veya davalı yanında davaya katılma başvurusunda bulunabilir. Katıldığı tarafın kazanması için kanıtlar, belgeler sunabilir

Davaya katılma için bir süre öngörülmemiştir. Davanın her aşamasında davaya katılma isteminde bulunabilinir.

burada sizin durumunuzda da vereceğiniz dilekçe ile hakim durumu değerlendirecek ve yuksek ihtimalle davaya mudahil olarak katılmanıza karar verecektir

saygılarımla...

kaynak: http://www.hukuki.net/showthread.php...a-mudahil-olma

müdahil olma dilekçesi örneği:
    https://justpaste.it/157c3

Kolay gelsin.

6. Ne faydası olacak?
    Zararının tazmin edilmesini istiyorsan faydası olacaktır...

KY çokça müdahil olur tepki verirse sonuç alınır...
    Şu an gayet güzel...
    uyuşukluk yok...

http://www.borsagundem.com/haber/spk...davasi/1182848

Hayırlı olsun...Darısı diğer haramzade patronlara...

8. Merak ediyorum arkadaşlar bu firmanın faaliyetlerini yıllardır bağımsız denetim firmaları denetliyor.Raporda belirttikleri her haberin doğru olması gerekiyor.Yasal sorumluluklarının olduğunu düşünüyorum.Stokta bulunan çivi sayısının bile bu denetim firmaları tarafından kontrol edilerek raporlarında belirtmeleri gerekiyor.Sizce spknın belirtmiş olduğu bu iddia şayet mahkemece kabul görülürse bu bağımsız denetim firmalarıda yükümlülük altına girmez mi .

Sayfa 6/150 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •