Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 26 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Vücut Geliştirme ve Fitness

Saygılar Hocam.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Gerçi sizden çok küçük, Cihansever Yeşildağ'ı tanıdınız mı ? Altyapı hocası.

Erdoğan Karabelen ?

Fehmi Sadıkoğlu ?
    Cihansever Yeşildağ ile Facebookta arkadaş oldum.Daha önce tanımıyordum.

Erdoğan Karabelen ? Çok iyi arkadaşımdı.

Fehmi Sadıkoğlu ? Kim olduğunu biliyorum ama tanışmadım.[/QUOTE]
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e" DANIEL DUMOULIN

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak"tır. Bir çok egzersize dayalı bir spordur.

Diğer bütün sporlardan farklı bir hedef olarak, bütün kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporlar dallarında fitnessta kullanılan egzersizler yer alır yahut bir spor dalına özel bir egzersiz fitnessta yer alabilir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.

Her kişiye ve belirlenen amaca göre antrenman programları farklılık arz eder. Fitness sporunda kesin bir antrenman standardından söz edilemez. Yani her yaşın, her hayat tarzının ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak; bir uzman tarafından takip edilen çalışma programı olmalıdır. Bu spor belirli kalıp ve hedefleri olmadığından dolayı her yaşta yapılabilir. Örneğin 16 yaşında ya da 55 yaşında bu spora başlayabilirsiniz.
    Bu sporun vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Öncelikle gelişmek için değil, sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fitness

Değerli pinky hocam

Siz her zaman bizler için değerliydiniz hep de öyle kalacaksınız İNŞALLAH

Değerli hocam pinky ..bu endam geliştirme ve fitness hadisesi ..aletli spor grubuna mı dahil yoksa aletsiz gruba mı ?

Sevgi ve saygı ile
    Hayat hoş gerisi boş

''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e" DANIEL DUMOULIN

2012 yılından bir fotom

Vücut geliştirme salonlarına gitme sayısındaki artış bayanlarda erkeklerde fazla.

Bu gidişle delikanlılar kız arkadaşları karşısında ezik kalacaklar.

Benim Fitness çalıştığım Spor klübünde Kadınlara özel ücretsiz KRAV MAGA (Yakın Savunma) Semineri de başlıyor.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •