Sayfa 53/1006 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Vob 24

1.  Alıntı Originally Posted by ilkerx Yazıyı Oku
    nerde olacaklar her zamanki gibi yanlış trene binmişlerdir..

tıvıtır ustatları sabah başka , akşam başka sinyal çakıyo ahalinin kafası dönüyor..

sonra da ustat ben bildim diyor..en tepeden sattığım gibi en dipten de aldım diyor..

ama takip eden ahali ters tarafta bu nasıl oluyor....

TL bazlı,dolar bazlı, su bazlı....ortaya karışık...

"Kubbede kaybeden , Minarede de kaybeder..."
    Kimsenin de şöyle adam gibi kazandığı yok buraya harcadığımız emeği başka bir yere harcasak iyi,kötü bi kazancımız olur hep bir gün diye ,diye yedik ömrü.

2. Genelde hacime bakıyoruz milyarlar dönüyor. Şuradan 50 bin liralık alsam veya satsam kimse fark etmez diyoruz, malesef dışarıda benzer şekilde düşüneler ile belirli bir yekün tutuyor, sonuçda kasa fark ediyor durumu, sonra adam eline sineklik alıp teker teker yakalıyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749

Alıntı Originally Posted by guvence Yazıyı Oku
    Kimsenin de şöyle adam gibi kazandığı yok buraya harcadığımız emeği başka bir yere harcasak iyi,kötü bi kazancımız olur hep bir gün diye ,diye yedik ömrü.
    "Bu piyasada orta vadeli poz almadığınız sürece batmaktan kurtulamazsınız. Günde on tane tweet atan,rüzgara göre yorum yapanlardan uzak durun"

"'Sesli' düşünen ve soru ile yorum yapanları da kendi iyiliğiniz için dikkate almayın. Daha kendi fikri oluşmamış kişi size fayda getirmez"

"Küçük yatırımcının en büyük hatası piyasa yapıcı olmamasına rağmen hep kısa vadeli yatırıma yönelmesidir."

5. Yabancı Oranı
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    spk cuma günü volalite artışında açığa alış yasağı ve brüt takas diye zırvalamıştı.

pazartesi %1,87 düşüş, salı 1,80 çıkış, çarşamba 2,65 düşüş, bugün 1,5 çıkış, yarın sanırsam bir tur daha aşağı...

aramızda kalsın bu volalite değil mi yahu
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    iShares MSCI Turkey (TUR)
    41,740 +0,790 +1,93%
    iShares MSCI Turkey (TUR)
    41.780 +0.830 +2.03%

dax dow artı sanki kara bulutlar hafiften kalkmaya başladı gibi ne dersiniz. bu kadar kötü habere %10 ( 10 bin puan ) yetmez mi acaba? artık tekrar çift sıfır atılır muhabbeti başlamaz mı? reformlar başladı önce taşa kuşa teşvik şimdi de verdiğinin 10 katını bir seferde geri alacak. bunu maskelemek için ( aynı zamanda varlık fonunu beslemek için ) eylül ayının başından beri yaptığı düşüşü ekim ayının ikinci haftasına gelmeden 110.000 üstü hızlıca getirmeleri bence uygun olur diye düşünüyorum. kesinlikle ytd.

Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    spk cuma günü volalite artışında açığa alış yasağı ve brüt takas diye zırvalamıştı.

pazartesi %1,87 düşüş, salı 1,80 çıkış, çarşamba 2,65 düşüş, bugün 1,5 çıkış, yarın sanırsam bir tur daha aşağı...

aramızda kalsın bu volalite değil mi yahu
    açığa satışı engellemek değil amaçları borsayı düşürmemek itibarlarına gölge düşürmemek için yapıldı. lakin kendi adamlarına bir dur diyebilseler zaten açıkçılar diye bir şey kalmayacak ta bunlarda para tatlı olunca tası tarağı kaybetmemek için vatanı devleti şerefini satışa ilk çıkaranlardır.

Sayfa 53/1006 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •