Sayfa 16/58 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
Arama sonucu : 460 madde; 121 - 128 arası.

Konu: COSMO - Cosmos Yatırım Holding A.Ş.

1. Tahsisli artırım gelmek üzere. Özsermaye oldukça iyi yerlere gelecek

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku

aylık takas
    Pandemiden çıkış aşamasında sektöründe karlılığını artırabilwcek, düşük sermayeli bir şirket. Özsermayesi de tahsisli patron sermaye artırımı sayesinde güçlenecek.
    Takipteyiz.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir

2. Tahsisli sermaye artırımı için dikkatinizi çekmek isterim.

Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Pandemiden çıkış aşamasında sektöründe karlılığını artırabilwcek, düşük sermayeli bir şirket. Özsermayesi de tahsisli patron sermaye artırımı sayesinde güçlenecek.
    Takipteyiz.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir
    Püf noktası burada çünkü. Tahsisli sonrası özsermayesi olması gereken seviyelere gelmiş olacak ve bu sayede gözaltı pazarından çıkışın önü açılmış olacaktır.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir

3.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Püf noktası burada çünkü. Tahsisli sonrası özsermayesi olması gereken seviyelere gelmiş olacak ve bu sayede gözaltı pazarından çıkışın önü açılmış olacaktır.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir
    bu birkaç yıl ülke olarak Enerji konusunu çözmeye çalışıyoruz, cari açığın büyük kısmı buradan ve kur baskısı devam ediyor, taşımacılık konusunda Cosmosun firması Enerji Ofisi ön plana çıkıyor taşımacılık konusunda tecrübeli ve Türkiyede sertifikası olan tek araçlardan oluşmaktadır ayrıca petrol ofisinin taşımacılık işini de yapıyorlar, Alman ortaklığı ile daha fazla yatırımlar yapılabilir ve bu sektörde çok büyüme sağlayabilirler...

gelelim tahsisli kısmına tahsisli ile Enerji Ofisi satın alırken ortaklardan alınan borç kapanmış olacak , borçsuz bir firma haline gelecek sermayesi güçlenecek ve YİP çıkışı için başlayacaktır,

4. Her perşembe gözümüz spk bülteninde

Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    bu birkaç yıl ülke olarak Enerji konusunu çözmeye çalışıyoruz, cari açığın büyük kısmı buradan ve kur baskısı devam ediyor, taşımacılık konusunda Cosmosun firması Enerji Ofisi ön plana çıkıyor taşımacılık konusunda tecrübeli ve Türkiyede sertifikası olan tek araçlardan oluşmaktadır ayrıca petrol ofisinin taşımacılık işini de yapıyorlar, Alman ortaklığı ile daha fazla yatırımlar yapılabilir ve bu sektörde çok büyüme sağlayabilirler...

gelelim tahsisli kısmına tahsisli ile Enerji Ofisi satın alırken ortaklardan alınan borç kapanmış olacak , borçsuz bir firma haline gelecek sermayesi güçlenecek ve YİP çıkışı için başlayacaktır,
    Tahsisli artırımın yolunu gözlüyoruz. Bir spk onayı alınsa . Kağıdın önü açılıp en azından alt pazara ilk aşamada geçişinin önü açılmış olacak.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçükmyatırımcı muhabbetidir

5.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Tahsisli artırımın yolunu gözlüyoruz. Bir spk onayı alınsa . Kağıdın önü açılıp en azından alt pazara ilk aşamada geçişinin önü açılmış olacak.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçükmyatırımcı muhabbetidir
    SPK onayında sorun çıkacağını düşünmüyorum sonuçta tahsisli...

onay kısmı ise belgeleri tam ise bu hafta veya önümüzdeki hafta geleceğini tahmin ediyorum..

sonrası için YİP çıkışı başvurusu alman ortaklığı ile beraberde yeni yatırımlar için sermaye artışları devam edebilir diye düşünüyorum, enerji işinden devam edeceklerse kurum yapısı bile değişebilir enerjiye odaklı bi firma haline gelebilir hatta ortaklığı ile birlikte satın alımlar bile yapabilirler...

Not: Yazdıklarım alım satım tavsiyesi olmayıp kendi beynim, kendime zor yetmektedir,

6. Hadi artık tahsisli onayı gelsin .

Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    SPK onayında sorun çıkacağını düşünmüyorum sonuçta tahsisli...

onay kısmı ise belgeleri tam ise bu hafta veya önümüzdeki hafta geleceğini tahmin ediyorum..

sonrası için YİP çıkışı başvurusu alman ortaklığı ile beraberde yeni yatırımlar için sermaye artışları devam edebilir diye düşünüyorum, enerji işinden devam edeceklerse kurum yapısı bile değişebilir enerjiye odaklı bi firma haline gelebilir hatta ortaklığı ile birlikte satın alımlar bile yapabilirler...

Not: Yazdıklarım alım satım tavsiyesi olmayıp kendi beynim, kendime zor yetmektedir,
    Tahsisliyi beklememiizin sebebi hep tekrarlıyorum. Gözaltı pazarından çıkışın reçetesi olduğu için. Petrol yükseliyor. İnsan hareketliliği artıyor. Bu durum da şirketin finansallarını olumlu yönde etkilemesi lazım.

7. Hissede değişik güzel hareketler oluyor onca zamandır firma patronu Hakan da hisselerini devretti, eski patronlardan sadece bir kişi kaldı…

Alman ortaklığının iptali ile birlikte firma yeni bir yol ayrımına girdi gibi yatırım yapacak büyüyecek bir patronlara devrediliyor gibi ki, bu hisse açısından bu yıl “Yakın İzleme Pazarından” çıkışı getirir birde üstüne yeni patronlar yatırım yaparlar veya güzel fiyattan ortak bulurlarsa 2022 cosmonun yılı olabilir…

….Yatırım tavsiyesi değildir , benim gibi küçük yatırımcıları dinlemeyip yatırımcı uzmanlarınıza danışınız…

8. Hisseden çok umutluyum. Toplamaya başladım.
    Semayenin 3,5 kati özsermaye sermayenin yarisi 2021 kâr 'ı.enerji / akaryakit sektörü.
    Bebek şirket 2.dipten döndü.
    Burlar dutluktu demeden topliyayim dedim.
    ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

SM-G985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 16/58 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •