Sayfa 11/34 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 269 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Fıkralar

Gümrük kapısından bir İngiliz, bir Fransız, bir Türk geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. Önce İngiliz'in valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış. "Niye 7 tane?" diye İngiliz'e sormuşlar. O da "Haftanın yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Salı, Çarşamba..." demiş. "Vay be! Helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki." Sıra Fransız'ın valizine gelmiş. açmışlar bakmışlar 8 tane don. "7'yi anladık da niye 8?" diye sormuşlar. Fransız "Pazartesi, Salı, Çarşamba... Hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım" demiş. "Vay be! Adamlardaki temizliğe medeniyete bak!" demiş görevliler. Sıra Temel'e gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don. "Vay be! Ne varsa bizim insanımızda var. Şu medeniyete, şu temizliğe bak!" Sormuşlar "Neden 12 adet?" Bizimki cevap vermiş "Ocak, Şubat, Mart,......"

Babası çocuğuna güzel bir iş kurmak için paçaları sıvamış.
    Ancak oğlu salak olduğu içinhiç bir işi beceremiyormuş.
    Babası ona ne iş bulduysa hepsini eline yüzüne bulaştırıp berbat etmiş.
    En sonunda babası tam otomatik bir sosis fabrikası kurdurmuş.
    Çocuğunu elinden tutup bari iş öğrensin diye hemen fabrikadaki bir sosis makinesinin başına götürmüş.
    “Bak oğlum†demiş. “Buradan öküzü yolluyorsun, diğer taraftan sosis olarak çıkıyor.
    Bu kadar basit işte, anladın mı?â€
    Çocuk babasının yüzüne salak salak bakıp “Peki baba, buradan sosisi koysak öteki taraftan öküz olarak çıkar mı?†diye merakla sorunca, babası hemen cevaplamış:
    “Maalesef evladım, o teknoloji bir tek senin ananda var.â€

Bir adam uçağıyla Afrika’nın üzerinde gezerken birden uçağı arızalanır ve ormanlık bir alana düşer.
    Adam ne yapayım diye düşünürken bir Afrika kabilesinin ona doğru yaklaştığını görür.
    Adam içinden “Boku yedik†der. O anda nur yüzlü dedenin sesini duyar:
    – Hayır evladım boku yemedin.
    – Peki şimdi ne yapmam gerek?
    – Şuradaki mızrağı görüyor musun?
    – Evet…
    – Al onu öndeki renkli giysili adamın tam kalbine batır.
    Adam mızrağı alır ve adamın tam kalbine batırır. Bunun üzerine nur yüzlü dede:
    – Evet evladım, işte şimdi boku yedin.

İki rahibe varmış, biri matematikçi diğeri mantıklı… Bunlar bir akşam karanlıkta kiliseye dönerken matematikçi rahibe mantıklıya dönerek:
    “Yaklaşık 20 dakikadır bir adam bizi takip ediyor ve gittikçe yaklaşıyor. Şu andaki mesafe 50 metre.†der.
    Bunun üzerine mantıklı rahibe bunun tek mantıklı açıklaması olabileceğini ve adamın kendilerine tecavüz edeceğini ve daha hızlı yürümeleri gerektiğini söyler.
    Rahibeler daha hızlı yürümeye başlarlar. 2 dakika sonra matematikçi rahibe:
    – Adam da hızlandı ve aradaki mesafeyi kapatıyor. Şu anda 30 metre arkamızda!
    Mantıklı rahibe:
    – O zaman mantık olarak koşmamız gerekir.
    Rahibeler koşmaya başlar ve 2 dakika sonra matematikçi rahibe:
    – O da koşuyor ve arayı kapatıyor. Şu anda mesafe 10 metre.
    Mantıklı rahibe:
    – O zaman mantık olrak bizi yakalayacak. Birimiz sağa, diğerimiz sola saparak kiliseye ulaşmaya çalışalım, en azından birimiz kurtulur.
    Bunun üzerine matematikçi sağa, mantıklı sola doğru koşmaya başlar.
    Matematikçi 20 dakika sonra kiliseye ulaşır ve telaş içinde beklemeye başlar. Biraz sonra da mantıklı rahibe gelir. Matematikçi sorar:
    – Ne oldu, ne yaptın?
    – Adam beni takip etti. Artık mesafe üç beş adıma kadar düşmüştü, mantık olarak daha fazla koşmanın anlamı yoktu.
    – Eeee…
    – mantık olarak ben durdum, adam da durdu.
    – Sonra…
    – Mantık olrak ben eteğimi kaldırdım, o da pantolonunu indirdi.
    – Peki daha sonra…
    – Daha sonra ne olacak, eteğini kaldırmış bir rahibe pantolonunu indirmiş bir adamdan daha hızlı koşar.

Amerikan delegesi hanımefendi kürsüye gelmiş.
    “Geçen yılın kararlarını aynen uyguladım. Eve gider gitmez kocama: ‘Bundan sonra temiz çamaşır istersen kendi çamaşırını kendin yıka. İşte makine orada!’ dedim. İlk gün bir şey görmedim. İkinci gün bir şey görmedim. Üçüncü gün bir baktım, makinenin başında sadece kendi çamaşırlarını değil, benimkileri de yıkıyor.â€
    Ardından Alman delegesi söz almış.
    “Ben de kararımız gereğince kocama: ‘Bundan böyle temiz tabakta yemek istiyorsan kendi bulaşını kendin yıka’ dedim. Birinci gün bir şey görmedim. İkinci gün bir şey görmedim. Üçüncü gün baktım, makinenin başında sadece kendi bulaşığını değil, benimkileri de yıkıyor.â€
    Ve sıra Türk delegesine gelmiş.
    “Türkiye’ye döner dönmez kararımız gereğince kocamla konuştum. Ona: ‘Bundan böyle yemek yemek istiyorsan, kendin pişirmen gerekecek. İşte mutfak orada!’ dedim. Birinci gün bir şey görmedim. İkinci gün bir şey görmedim. Üçüncü gün sol gözüm biraz açılır gibi oldu, hafiften görmeye başladım.â€

Adamın biri süper marketin manav bölümünde satış elemanını ikna etmeye çalışmaktadır:
    – Kivi alacağım ama yarım kivi istiyorum.
    – Saçmalamayın beyefendi yarım kivi mi olurmuş?!
    – Yok ben hepsini yiyemem, ben yarım kivi istiyorum.
    Olurdu olmazdı tartışmasına girerler ve sonunda satış elemanı, “Ben içeride müdüre sorayım, kivinin yarısını satabilir miyiz diye.†deyip adamın yanından ayrılır. Müdüre olayı anlatmaya koyulur. “Müdür bey, salağın biri geldi, yarım kivi istiyor, ne diyeyim?â€
    Lafını bitirir bitirmez arkasında müşteriyi görür ve bozuntuya vermeden konuşmasına devam eder:
    – Bu beyefendi de diğer yarısını istiyor.

Kadının biri pahalı halılar satan bir dükkana girer. Ve ilk bakışta çok beğendiği bir İran halısına doğru yönelir. halıya daha yakından bakmak üzere yere doğru eğildiğinde istemeyerek sesli bir şekilde gaz kaçırınca çok utanır ve hemen kimse duydu mu diye etrafına bakınır.
    Arkasında duran satıcıyı görünce konuyu unutturmak için aceleyle satıcıya, “Bu İran halısı kaç para?†diye sorar.
    Satıcı gayet pişkin bir şekilde cevap verir:
    – Hanımefendi, halıya sadece bakmakla osurduğunuza göre, fiyatını duysanız sıçarsınız!

Sayfa 11/34 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •