Sayfa 19/34 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 269 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Fıkralar

Beden eğitimi dersinde öğretmen, öğrencilerine kürek çekme alıştırmalarını yaptırıyordu. Bir ara öğretmen, Küçük Temel'in olduğu yerde kıpırdamandan durduğunu gördü. -"Sen neden kürek çekmiyorsun? "diye sordu. Temel: - "Ben tümendeyum öğretmenum!"

Adamın birinin çok sevdiği bir koyunu varmış. Bu koyun hiç gebe kalamıyormuş. Adam, komşu köyde birinin koçu olduğunu ve hangi koyunla çiftleşirse hamile bıraktığını duymuş. Bunun üzerine koyununu el arabasına koymuş, çıkmışlar yola, köye vardıklarında selam verip adamın yanına yaklaşmış.*…

Trafik memurları bir gün, trafik kontrolü yapıyorlarmış. Karşıdan gelen Temel ile Fadime’ yi gören komiser, hemen arabayı durdurmuş. İkisini de emniyet kemeri takmış olarak görünce:
    -Beyefendi bugün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz, bu yüzden size 500 Türk Lirası ödül veriyoruz. Ama merak ettik, bu parayla ne yapacaksınız? Temel sevinçle cevap vermiş
    -Ne mi yapacağum. Hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum demiş. Polis :
    -Ne ne ehliyetiniz yok mu, demiş komiser. Fadime olayı toparlamak için:
    -Kusura bakmayın memur bey, temel içince ne dediğini bilmez, der. Komiser daha da şaşkınlıkla:
    -Ne bir de içkili misiniz, diye bağırır. Arkadan yaşlı adam öne atılır ve :
    -Ben demuş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir diye. Komiser neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan İdris de koşa koşa gelerek.
    – Ne oldi,geçtuk mi sınırı daaa

Bir deli kaldırımda yürüyormuş, bir adam
    -karşısı neresi diye sormuş adam karşıdaki kaldırımı işaret etmiş karşıya geçmiş orada 2 dakika yürüdükten sonra birisine somuş
    -karşısı neresi diye adam karşısına işaret etmiş adam sinirlenmiş deli adam yani karşıdayken burasını işaret etti buraya geldim karşısını işaret ediyorsun yaa bu nasıl bir şey yaa

Sarışın yanmış iki kulağıyla doktora gider.
    Doktor;
    - Kulaklarına ne oldu .
    sarışın;
    - Ütü yapıyordum ve telefon çaldı. Ben de telefon diye ütüyü koydum kulağıma .
    ...Doktor;
    - Peki öteki kulağına ne oldu? .
    sarışın;
    - Lanet olası tekrar aradı ...

Kadının biri evindeki dolaptan şikayetçiymiş. Çünkü yoldan her otobüs geçişinde ses çıkartıyormuş. Dolabını yaptırmak için kocasından habersiz bir tamirci çağırmış tamirci eve gelmiş ve dolabın neresinden ses çıktığını anlamak için dolabın içine girmiş ve otobüsün geçmesini beklemiş. Tamirci dolaptayken eve kadının kocası gelmiş ve dolaptan bir şey almak icin dolabı acmış bi bakmış ki içerde bir adam. Sormuş ne işin var burada diye adamda şöyle cevap vermiş:
    - valla abi otobüs bekliyorum desem inanmazsın...

İstanbul?un taşı toprağı altındır diyerek memleketinden kalkıp gelen bir köylü, kuyumcu dükkanının vitrinini hayran hayran inceliyormuş. Kuyumcu köylünün kıyafetinden dolayı birazda aşağılayarak: "Ne bakıyorsun öyle hemşerim?" demiş. "Hiç... Sizin dükkanda ne sattığınızı merak ettim." Adam alay edercesine cevap verir: "Biz eşek kafası satıyoruz."
    Adam: "Allah versin... İşleriniz iyi gidiyora benziyor."
    Kuyumcu: "Nereden bildin iyi gittiğini",
    Adam: "Baksana, koskoca dükkanda seninkinden başka kalmamış da ondan!"

Adamın biri uykusuzluktan şikayetçiymiş.
    Ancak sabaha karşı uykuya dalabiliyor, bu nedenle de çalar saati duymayıp işe hep geç gidiyormuş.

Patronunun fena halde sinirlendiğini görünce, çareyi bir doktora başvurmakta bulmuş.

Doktorun verdiği hafif bir uyku ilcının etkisiyle o gece erken saatlerde uykuya dalmış ve sabahleyin de saatin çalmasından on dakika kadar önce uyanarak hazırlanmış.

O gün ilk kez büroya zamanında varmış ve kapıda patronuyla karşılaşmış... Hayatından son derece memnun;

"-Doktorun bana verdiği uyku ilacı bir harika... Bu sabah uyanmakta hiç zorluk çekmedim..."

-Çok iyi dostum... Peki dün niçin işe gelmediniz?...

Sayfa 19/34 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •