Sayfa 20/34 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon
Arama sonucu : 269 madde; 153 - 160 arası.

Konu: Fıkralar

Kayserili Tuhafiyeci dükkanından geçimini sağlayabiliyor, bir kösede üç beş kuruş da biriktirebiliyordu.
    Günün birinde sağındaki dükkan boşaldı, derken orası da tuhafiyeci oldu. Sonra solunda bir tuhafiyeci daha... Rekabet başladı, isleri kötüye gitti.
    Ama sonunda bir çözüm yolu buldu :
    Sağındaki komşusu, dükkanının üzerine, gerçek ucuzluk burada yazdırmıştı.
    Solundaki, en büyük tuhafiye mağazası, yazılı bir bez asmıştı.
    Bizimki,
    ikisinin ortasına su yazıyı koydurdu :
    Mağazaya buradan girilir.

- İyi geceler kızım.

- İyi geceler anne.. Şey anne...

- Ne oldu kızım?

- Ya korkarsam anne ?

- Haa.. eğer korkarsan anne diye bağır, baban gelecek tamam mı yavrum

çocuk babasının yanına koşarak gelmiş
    -babaaa bana 5000 lira versene
    +neee 4000 mi?3000 lirayı napcan laa?2000 neyine yetmiyo?1000 lira deyip 500 lira vermiş
    baba

-vay namıssız sahte parayı vermeseydim kazıklayacaktın beni

Amerika'da katolik kilisesinin yöneticileri,

- "Madem ki devir bilgisayar devri, o zaman çoook güçlü bir bilgisayar yaptırıp elimizde dinlerle ilgili ne kadar bilgi varsa yükleyelim, sonra da soralım bakalım, "En iyi din hangisi?" demişler...

Amerikalılar bu deney sonunda bilgisayarın kesinlikle Hristiyanlığı açıklayıp seçeceğinden eminlermiş. Dertleri de, sonucu tüm dünyaya açıklayıp hava atmakmış...

IBM firmasına accayip güçlü bir bilgisayar ısmarlanmış ve bütün kutsal kitaplar, peygamberlerin hayatı, işte ne bileyim, dine dair ellerinde ne varsa yüklemişler hard diske...

Sonra da:

- "En iyi din hangisi?" diye yazıp "start" düğmesine basmışlar...

O dev bilgisayar tuhaf sesler çıkarıp haldır huldur günlerce çalışmış... Çalışmış, çalışmış... Sonunda da hoparlöründen tok bi ses gelmiş:

"Laaaaaa ilahe İllallahhhhhh..."

Kadıncağız kapının önündeki küçük dilenciye nasihat verdi:
    -Evladım niçin okula gitmiyorsun da burada dileniyorsun.
    -Gittim teyze, gittim ama çok az para verdiler.

Taksinin yokuşta frenleri patlamış, müthiş bir hızla aşağı iniyor.
    Kayseri'li müşteri bağırmış:
    -Durdur şu arabayı!
    Şoför panik içinde haykırmış:
    -Durduramıyorum!..
    -O zaman taksimetreyi durdur hiç değilse.

Köylü oğlan ve babası büyük şehre ilk defa gelmişler. Alışveriş merkezinde zemin... kattaki iki gümüş... renkli parlak duvarın ağır ağır açılıp kapanması ilgilerini çekmiş. “Bu ne baba?†diye sormuş oğlan. Hayatında hiç asansör görmemiş baba
    “Bilemiyorum oğul..†demiş.

Onlar bu ilginç şeyi nefeslerini tutup izlerken tekerlekli sandalyeli yaşlı bir kadın sağa sola kayan gümüş renkli duvarlara doğru gitmiş ve bir düğmeye basmış. Duvarlar açılmış, yaşlı kadın yoğun ışıklı küçük bir odaya girmiş, duvarlar kapanmış.

Oğlan ve babası kapının üzerindeki küçükten büyüğe doğru yanıp sönen ışıklı rakamları izlemişler. Son rakamdan sonra aynı sırayla bu sefer geriye doğru ışıklar teker teker yanmış. Sonunda duvar iki yana kayarak açılmış, dışarı 24 yaşlarında incecik muhteşem bir fıstık çıkmış.

“Oğlum†demiş adam kızdan gözlerini ayıramayarak,

“Koş..
    Koş ***** getir!..

Üç adam ölür ve cennete giderler. Sorgu meleği birincisine sorar, "Seni cennete yollamadan önce sana bir sorum var: Karına karşı sadık oldun mu?" Adam yanıtlar; "Evet, asla bir başka kadına bakmadım." Sorgu meleği, "Şuradaki Rolls-Royce'u görüyor musun? O senindir. Cennetteyken kullanabilirsin.." Sorgu meleği ikinci adama da aynı soruyu sorar ve şu cevabı alır; "Bir kez karımı aldattım ama bunu ona itiraf ettim. Beni bağışladı ve mutlu yuvamızı kurtardık." Bunun üzerine sorgu meleği, "Şuradaki Mercedes'i görüyor musun? Cennetteyken onu kullanacaksın.." der ve üçüncü adama da sorar, "Karını hiç aldattın mı?" Adam yutkunur ve şöyle der; "itiraf edeyim ki; bulduğum her kıza asıldım ve her fırsatta onlarla yattım, birçoğu ile beraber oldum. Üzgünüm." Sorgu meleği; "Ehh" der, "Ama temelde iyi bir adamsın. Şuradaki eski vosvos'u görüyor musun? Cennette onu kullanacaksın." Bunun üzerine üç adam vedalaşır, arabalarına atlar ve kendi yollarına giderler. Birkaç hafta sonra ikinci ve üçüncü adam birlikte gezerlerken barın önünde birinci adamın Rolls-Royce'unu görürler. Bara girdiklerinde adamın perişan bir halde, etrafındaki boş şişelerin arasında salya sümük oturduğunu görürler ve şaşırırlar. "Heyy! ne oldu sana?" der ikinci adam, "Cennettesin, altında bir Rolls-Royce var, hersey mükemmel ama sen niye bu haldesin?" "Bugün karımı gördüm!" der birinci adam. Diğerleri; "Aaaa! ne kadar güzel, peki derdin nedir?" diye sorarlar. Adam içini çekerek konuşur, "Kaykay'la dolaşıyordu..."

Sayfa 20/34 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •