Sayfa 3/34 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 269 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Fıkralar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Alanya
    Gönderi
    2,953
    Blog Entries
    4
    Temel 60 katlı bir gökdelenden aşağıya düşmüş. 50-40-20-10-5-4-3-2 derken 1.kata geldiğinde aklından şu geçmiş : Allahım sana şükürler olsun. Bu kata kadar ölmeden geldiysem zaten 1.kattan düşsemde ölmem
    Sabır Taşı...
    Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Alanya
    Gönderi
    2,953
    Blog Entries
    4
    Temel yeni bir ayakkabı almak için ayakkabıcıya gitmiş. Beğendiği ayakkabının parasını ödeyip tam çıkacakken satıcı, aklınızda bulunsun Temel bey, ayakkabı yeni olduğu için ilk hafta biraz sıkabilir der. Bunun üzerine Temel : iyi o zaman ben de ilk hafta giymem daaa
    Sabır Taşı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Alanya
    Gönderi
    2,953
    Blog Entries
    4
    Bir zamanlar mükemmel bir erkek ile mükemmel bir kadın karşılaşmışlar. Mükemmel bir flört döneminden sonra, mükemmel bir evlilik yapmışlar. Birlikte mükemmel bir hayat sürmüşler. Bu mükemmel çift karlı, fırtınalı bir yıl başı akşamı mükemmel arabalarıyla giderken yolda donmak üzere olan bir adam görmüşler. Mükemmel çift olduklarından adama yardım etme gereği duymuşlar. Adam meğer sırtında oyuncak çuvalıyla Noel Babaymış. Mükemmel çiftimiz yıl başı akşamı çocukların hayallerini karartmamak için noel baba ve oyuncaklarını arabaya yüklemişler. Oyuncakları çocuklara dağıtarak yollarına devam etmişler. Maalesef tipi artmış, araca hakim olmak zorlaşmış ve mükemmel çift ve noel baba trafik kazası geçirmisler. Kazada bunlardan yanlızca biri kurtulmuş.

Soru: Kim kurtulmus?
    Cevap : Yazının devamında¦

Yanıt:

Mükemmel kadın kurtulmuş..
    Herşeyden önce mükemmel kadın gerçekten vardır
    Herkes bilir ki noel baba ve mükemmel erkek diye birisi yoktur

DİKKAT : Kadınlar burada okumayı bıraksınlar, onlar için yazının sonu burası!

**** erkekler DEVAM EDİP aşağıya baksınlar

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

Eğer mükemmel adam ve noel baba yoksa,
    arabayı mutlaka mükemmel kadın kullanıyordur.
    Bu bize kazanın nedenini ve en mükemmel kadının bile
    araba kullanmak gibi bazı konularda pekte mükemmel olmadığını açıklar.

**** SADECE erkekler DEVAM ETSİNLER

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

Şimdi eğer bir kadınsanız ve hala bunu
    okuyorsanız, buda başka bir noktayı açığa kavuşturur:
    Kadınlar hiç laf dinlemezler
    Sabır Taşı...

Kadınların gidip kendilerine koca seçebilecekleri bir erkek mağazası açılmış. Mağaza 5 katlıymış. Bir üst kata çıkıldıkça, erkeklerin nitelikleri yükseliyormuş. Mağazada sadece tek bir kural geçerliymiş:
    - Herhangi bir katın kapısından içeri giren kadın, o kattan alışveriş yapmak zorundaymış. Eğer bir üst kata çıkmak isterse, tekrar aşağı katlara inemiyormuş.
    Bir gün, bir grup kız arkadaş, kendilerine koca seçmek için mağazaya gitmişler. Birinci kat kapısında "Bu kattaki erkeklerin çalışacak bir işleri var ve çocukları da severler" yazıyormuş. Kızlar yazıyı okuyunca demişler ki:
    - Eh, hiç yoktan iyidir, ama bir de üst kata bakalım.
    İkinci kata çıkmışlar. Kapıda "Buradaki erkeklerin iyi bir işleri var, çocukları çok severler ve son derece yakışıklılardır." yazıyormuş. Kızlar merak etmiş:
    - Hııımmm, hiç fena değil, ama üst katta ne var acaba?
    Üçüncü kata çıkmışlar. Kapıda "Buradaki erkeklerin çok iyi birer işleri var, çocukları severler, son derece yakışıklıdırlar, ev işlerine de yardım ederler." yazıyormuş. Kızlar kendi kendilerine sormuşlar:
    - Aman Tanrım!.. Çok etkileyici!.. Dördüncü katta ne var acaba?
    Merak edip dördüncü kata çıkmışlar. Kapıda "Buradaki erkeklerin işleri çok iyi, çocukları çok severler, gayet yakışıklı olup ev işlerine yardım ederler, ayrıca son derece romantiktirler." yazıyormuş. Kızların merakı daha da artmış ve kendi aralarında tartışmaya başlamışlar:
    - Aman Tanrım!.. İnanılmaz!.. Bir üst katta bizi neyin beklediğini bir düşünün!..
    Meraklarını yenemiyen kızlar, pespembe hayallerle beşinci kata çıkmışlar. Beşinci kat kapısında şöyle yazıyormuş:
    "BU KAT BOŞTUR VE SADECE KADINLARI MEMNUN ETMENİN MÜMKÜN OLMADIĞINI KANITLAMAK İÇİN KONMUŞTUR. ÇIKIŞ SOLDADIR; UMARIZ MERDİVENLERDEN İNERKEN YUVARLANIRSINIZ!.."
    Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Profesör,

"Yiyecek mi, cinsellik mi, hangisi daha önemli?"

Konusunu araştırmak üzere bir deney yapıyor.
    Üçgen şeklinde olan bir zeminde bir köşeye erkek fare, diğer köşeye dişi fare, üçüncü köşeye ise yiyecek (peynir) koyuyor.
    Erkek fareyi serbest bırakınca bakalım nereye gidecek....
    Erkek fare, peynire gidiyor...
    Peyniri belki çok seviyor diye, peynir yerine ceviz konuyor....
    Erkek fare, cevize gidiyor...
    Ceviz yerine kek konuyor.....
    Keke gidiyor....
    Bu deney, yiyecek değiştirilerek devam ediyor....
    Her seferinde erkek fare yiyeceğe gidiyor....
    Bunun üzerine profesör,
    demekki YEMEK SEKS'den daha önemli diye yorum yapıyor....
    Bir asistanı profesöre itiraz ediyor,
    Hocam... Dişi fareyi değiştirelim...
    Belki dişi fare karısıdır...
    Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Temel İstanbul'da bir bara gitmiş. Barmene

> "3 bira" demiş.
    > Barmen getirmiş
    > biraları. Temel önce 3 bardağı tokuşturup şerefe dedikten sonra önce
    > hepsinden bir yudum almış. Sırayla yudumlayarak biraları bitirmiş.
    > Bir kaç gün sonra
    > yine aynı bara gitmiş.Aynı sipariş aynı seremoni.
    > Barmen ne yaptığını sorunca anlatmış.
    > "Biz 3 iyi arkadaşız. Birbirimize söz
    > verdik, bir bara yalnız başımıza gitsek de 3 kişiymiş gibi
    > davranacağız ve olmayanın yerine de içeceğiz. Bu yüzden o iki
    > arkadaşım yokken de onların yerine içiyorum"
    > Bu davranış epeyce sürmüş. Epey sonra Temel yine gelmiş bara. "Bana 2
    > bira"
    > demiş. Barmen vermiş biraları. Temel biraları yudumlayıp seremoniyi
    > tekrarlarken sormuş barmen.
    > "Başınız sağ olsun arkadaşlarınızdan
    > biri vefat mı etti?"
    > Temel cevaplamış "Yok demiş, çok şükür ikisi de çok iyiler. Ancak ben
    > hacca gittim geldim Bu yüzden ben artık içmiyorum."

7. 😂👋👋👋👋😂😂

yaşlanarak degil yaşayarak tecrübe kazanır insan...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Küçük Yatırımcıda Güzel Anı çoktur (!) anlatır durur.. Kötü anılarından hiç bahsetmez

Sene... Eski senelerden biri...

Bizim ulusal TV'lerden birisi, uzun ömür yaşayan insanlarıyla meşhur bir köyden canlı yayın yapıyor.

Oturmuşlar köy kahvesinde, etraf kalabalık, genç ve güzel bayan spiker köyün en yaşlı amcasıyla canlı röportajda.

Yaşlı amca askerlik haricinde bütün ömrünü bu dağ köyünde geçirmiş.

Spiker soruyor amcaya ;

- Amca bu yaşa kadar kim bilir çok güzel ne hatıraların olmuştur. Anlatsan ya bize çok güzel bir hatıranı.

Amcanın gözleri ışımış, başlamış gür bir sesle anlatmaya.

- Bir gün bizim muhtarın gızı gayboldu. Muhtar biz delaanılara dedi ki, gedin arayın gızı, bulursanız getirin. Biz de gettik aha şo goca goca dağların arkasına kadar gettik. Bir dağ başında bulduk gızı, kattık önümüze getiriyoruz. Amma, serde gençlik var ya, kız önümüzde gıvırta gıvırta yürüdükçe içimiz gaynadı. Bir çalının dibine çekiverdik, şalvarını indirive..........

Spiker bayan, hemen lafı kesmiş,

- Oooo hooo ho.. Amca canlı yayındayız ne yapıyorsun... demiş... Boşver sen çok güzel hatıralarını, bize çok güzel olmasa da güzel bir hatıranı anlat...

Amcamın yüzü ışımış, başlamış gür bir sesle anlatmaya.

- Bir gün Muhtarın eşşee gaybolmuş. Muhtar da biz delaannılara, gedin bulun eşşee, bulursanız getirin dedi. Biz de getik aha şo goca goca dağların arkasına kadar gettik. Bir dağ başında bulduk eşee....... derken spiker bayan hatıranın gidişini anlamış olacak ki, hemen lafı kesiyor.

-- Öhö öhö.. Amca canlı yayındayız. Sen boşver güzel hatıralarını. Bize kötü bir hatıranı anlat.... demiş.

Amca biraz mahsunlaşmış. Yüzünde "anlatsam mı anlatmasam mı" tereddütü açıkca okunuyormuş.

Spiker ısrar etmiş...

- Eee hadi anlatsana amca...

Amca kısık ve ağlamaklı bir sesle

- Bir gün ben gayboldum... diyebilmiş ancak.

Sayfa 3/34 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •