Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 102 madde; 33 - 40 arası.

Konu: 2050 Vizyonunuz Nedir ?

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12

BBC Türkçe'nin aktardığı habere göre, teknoloji devi IBM'in araştırma merkezinden bilim insanlarının Nature dergisinde yayınlanan makalesinde, sabit disk gibi çalışan ve bir atom kadar küçük olan minyatür mıknatısın, veri depolama işlevini yerine getirdiği belirtiliyor.

Minyatür sabit disk için ender rastlanan holmium elementi kullanılıyor. Holmium atomlarının magnezyum oksit üzerine yerleştirilmesiyle manyetik bir alan yaratılabildiği ortaya kondu.
    Böylece manyetik sabit diskin çalışma prensipleri atom düzeyine indirgendi ve atom düzeyinde veri depolamak mümkün hale getirildi.

Araştırma ekibinden Christopher Lutz ; "Bu teknoloji sayesinde 6 santimetre karelik bir alanda 80.000 gigabyte veri depolanabiliyor. Ancak bu teknolojinin akıllı telefonlara gelmesine vakit var. Atomlarda veri depolaması -265 derecelik soğuklukta mümkün, şu anda keşif aşamasındayız. Bu teknolojiyi pratik anlamda kullanıma sokmanın basit bir yolu henüz yok. Ancak bu buluş sayesinde atom bazında neler yapabileceğimizi öğrenmeye başlıyoruz" ...

Eksi 273 mutlak sıfır değeri
    Ama neye göre
    Soğuk fizyonu ufak motorda yapabilmek
    Fosil yakita baya bi alternatif olurdu
    Olcumlenen en soğuk mu

Alıntı Originally Posted by Pert Yazıyı Oku

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12

Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri