Sayfa 134/300 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon
Arama sonucu : 2394 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Marka değeri Niyazi ye göre 50 milyon dolar. Bağımsız kurumlar 15 milyon diyor.
    Sorunun cevabı bu değil.
    Sorun bilançoda senin en ciddi olumsuzluğu yazmayıp pembe tablo çizmen. Zaten yazdığın herşey Aşkın ağzı. Marka değeri bile öyle..

2. Pembe tablo filan çizmiyorum.....

Artma potansiyeli var diyorum.....

Artma potansiyeli var demek ile alın kesinlikle uçuşa gececeksiniz demek çok farklı şeyler.....

Satışlardaki , ihracattaki artış , esas faaliyet karındaki yükselişte benim uydurduğum şeyler değil kap'ta yazıyor.....

Özsermayesi artı olsa zaten senede 30-40 milyon tl kar ederdi. o zamanda 1 li fiyatlar yerine 10 lu fiyatları konuşuyor olurduk.....

Bakın Transtürk holding makina takım hisseleride bir zamanlar batık halde idi , sermayeleride çok çok eksi idi ama bugün düzelttiler o seviyelere göre 10 kat 20 kat arttı fiyatı bugün....

Yani maddi durumunu düzeltirseki benimde umudum ve bilançolardaki lzlenimim bu yönde artma potansiyeli var diyorum...

ha herkesin kendine fikri , durumu , düşüncesi farklıdır. Kimsede benim fikrimle hareket etmesin edeceğinide sanmıyorum. bn kimimki....

neyse kalın sağlıcakla sallanın salıncakla
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

3. Bilanço sadece bir fotoğraftır. Adam kadın ve çocuk , çocuğun elinde tabak, tabakta üzüm salkımı. İyi temelci sonraki karelerde ( elde sonraki kare yoktur) fotoğraftaki üzümün yenilip yenilmeyeceğini, yeterli üzüm olup olmadığını sorgulayan kişidir. Üstatlarda tabak ve üzüm -

4. Çarli
    Neden bilanço yorumunda özsermaye den bahsetmiyorsunuz.
    Çok mu zor soru?

5.  Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Çarli
    Çok mu zor soru?
    1- Benim için çok önemli bir konu değil.... paylaşmak istemiyorum bu kadar basit

2-Sizin keyfinizin istediği konuları paylaşmak zorunda değilim... KENDİ FİKİRLERİMi istediğim gibi açıklarım kime ne ?

3-Siz mesnetli mesnetsiz her türlü olumsuz youmu yapıyorsunuz zaten. birde ben paylaşmasam olur diye düşünüyorum

6. Dardanel in gözaltı pazarına düşmesinin nedeni özsermayesinin negatife düşmesidir. Gözaltından ne zaman çıkar. Bu düzelince. O zaman bilanço da en önemli gösterge nedir. Özsermaye. Her bilanço da özsermaye daha da düşüyor. Bilanço da özsermaye den bahsetmemek sadece algı oluşturmaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Çarli
    Çok mu zor soru?
    o kon kırmızı noktası .. yahu sirketin gözaltında olma sebebi özsermaye ..

kar 200milyon olsa ne olacak ? zaten baska sirkete aktarır yedirmez kimseye !!

8. Anlamamakta ısrar ediyor başka arkadaşlar.....

Hissenin fiyatının düşük olma nedeni zaten eksi özsermayesi.....

özsermaye artı olsa hisse fiyatı çok daha fazla olurdu zaten. hisse gözlatı pazarında da olmazdı....

Potansiyelide burdan geliyor zaten

Sayfa 134/300 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •