Sayfa 144/300 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon
Arama sonucu : 2393 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1.  Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Evet ondan ramazan dan sonra 90 kuruşa düştü.
    Ondan sonrada 1,80 oldu...... ;)
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    -1 Eylülde açılan Balık av sezonu pek verimli geçmiyor.... Geçmiş yıllara göre çok verimsiz bir yıl olacağı söyleniyor.... Buda paketli balık sektörüne ve Dardanele olumlu yansır diye düşünüyorum....

-Dün carrefour mağazasına gittim. Orada ilk kez carrrefour markalı paketli ton balıkları gördüm. Hepside yeni sayılabilecek üretim tarihine sahipti ve Dardanel üretimi idi. Bildiğiniz üzere Carrefourun 600 civarı mağazası var. Yani cirosuna ve esas faaliyet karına olumlu yansıyacaktır bu durum diye düşünüyorum.

-Bunun dışında 8000 marketli a101 lerde her zaman , 2160 marketli migroslarda her zaman , 6600 marketli bim ile 5000 küsür marketli şok marketlerinde ise zaman zaman dardanel ürünleri satılmakta
    aldın mı ton balıgı ? fişini göstersene ?

3. Seviye çok düşük. Biri der ki %74 ü halkta ama kapta açık açık yazan ortaklık yapisini göremeyecek kadar kör. Niyazi Önen in %68.6 hisse sahipligi varken burada milleti yaniltmaya calisiyoe aklinca. Biri derki hep aynı hikaye ama her yönüyle iyileşen bilançoyu analiz edemeyecek kadar bilgisiz. Derler ki başka şirket var kar orada fakat bilançoda ya bakma becerisi olsa orada %12 esas faaliyet karı üreten ve hızla büyüyen bir şirketi görecektir. Şirket düzeliyor. Bilançolar ortada. Aynısını zamanında yataş da yazdılar. 0.90 almıştım. Yok sahipleri spk dan ceza yedi yok öyle yok böyle kagir 35 tl ye gitti. Çünkü büyüme ivmesi yakalamıştı.
    Bu tur sirketlerde borclari ile dengeyi kurduktan sonra ciro artışları karı ziplatir.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Şirketimizin bilançolarını bir kaç yıldır sürekli inceliyorum.....

Satışları , ihracarı , esas faaliyet karı sürekli artıyor pozitif ivme ile yol alıyor.....

Ancak şirketimizin 30 milyon dolar civarı olan döviz cinsi borcu var var son 2-3 yılda döviz kurları %70-80 civarında arttığından ( belirli dönemlerde çok daha fazla ) borçlar ve kambiyo zararı çok fazla oldu. borçları çevirebilmek için yeniden kullanılan kredilerin ifaizide yüksek olduğundan borçlanma maliyeti arttı karı sildi süpürdü hatta zarara neden oldu.

şimdi döviz artışı durdu.... bu seviyelerde biraz daha kalırsa şirketimiz esas faaliyet karı ile borçlarını önemli ölçüde azaltabilir

ben bu ihtimale yatırım yapıyorum. çok şükür bugüne kadarda kaybetmedim bu hisse bazında konuşuyorum.

bunun dışında mahalle dedikodusuda yapabilirim başkaları gibi ama yapmıyorum yapmayacağım

5.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Şirketimizin bilançolarını bir kaç yıldır sürekli inceliyorum.....

Satışları , ihracarı , esas faaliyet karı sürekli artıyor pozitif ivme ile yol alıyor.....

Ancak şirketimizin 30 milyon dolar civarı olan döviz cinsi borcu var var son 2-3 yılda döviz kurları %70-80 civarında arttığından ( belirli dönemlerde çok daha fazla ) borçlar ve kambiyo zararı çok fazla oldu. borçları çevirebilmek için yeniden kullanılan kredilerin ifaizide yüksek olduğundan borçlanma maliyeti arttı karı sildi süpürdü hatta zarara neden oldu.

şimdi döviz artışı durdu.... bu seviyelerde biraz daha kalırsa şirketimiz esas faaliyet karı ile borçlarını önemli ölçüde azaltabilir

ben bu ihtimale yatırım yapıyorum. çok şükür bugüne kadarda kaybetmedim bu hisse bazında konuşuyorum.

bunun dışında mahalle dedikodusuda yapabilirim başkaları gibi ama yapmıyorum yapmayacağım
    Arkasından dedikodu yaptıkları gibi bakarlar artık. Azkaldı. Bilanço 11/11/2019.

7.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Şirketimizin bilançolarını bir kaç yıldır sürekli inceliyorum.....

Bugünkü kurlarda büyük bir artış olmaz ise şirketimiz uzun bir aradan sonra ilk kez kur farkı geliri elde edecek.....Hatırı sayılır miktarda Esas faaliyet karı elde etmesine rağmen zarara neden olan kur ilk sefer bilançoya olumlu yansıyacak....

Sayfa 144/300 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •