Sayfa 181/300 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 2396 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1.  Alıntı Originally Posted by volkan_izmir Yazıyı Oku
    Arkadaşım her görüşe saygı duyuyoruz tabi ki ama seninki fazla iddialı oldu Ne diyeyim Allah gönlüne göre versin. Ben daha gerçekçi bakıyorum hayalleri değil gerçekleri fiyatlıyorum. Açıkçası yaptığın matematik hesabından da hiçbir şey anlamadım
    şöyle diyelim :şuan şirketin bu fiyatlardan piyasa değeri 335 milyon tl..şirketin cirosu 1 milyar.....yani şirketin gerçek piyasa değeri kabaca ciro x 10 dur ...buda 10 milyar eder.buda şuan hissenin 33 kat aşağıda olduğunu gösterir takriben.

2.  Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    şöyle diyelim :şuan şirketin bu fiyatlardan piyasa değeri 335 milyon tl..şirketin cirosu 1 milyar.....yani şirketin gerçek piyasa değeri kabaca ciro x 10 dur ...buda 10 milyar eder.buda şuan hissenin 33 kat aşağıda olduğunu gösterir takriben.
    Ciro*10 mu? Bunu nerden duydunuz bilmiyorum ama büyük bir yanlış olmuş.

Ciro hesabının temel analizde tek başına hiçbir geçerliliği olmamasına rağmen illa ciro üzerinden bir değer biçmek isterseniz bu değer şirketin bir yıllık cirosudur. Çarpı 10 dediğiniz net kar olmasın.

3.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Ciro*10 mu? Bunu nerden duydunuz bilmiyorum ama büyük bir yanlış olmuş.

Ciro hesabının temel analizde tek başına hiçbir geçerliliği olmamasına rağmen illa ciro üzerinden bir değer biçmek isterseniz bu değer şirketin bir yıllık cirosudur. Çarpı 10 dediğiniz net kar olmasın.
    hayır....demem o ki :eger bir şirketi satın almak isterseniz genelde cirosunun 10 katı gerçek değeridir...

4.  Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    hayır....demem o ki :eger bir şirketi satın almak isterseniz genelde cirosunun 10 katı gerçek değeridir...
    Sn. Egecballh1 acaba BIST de bu soylediginize eşdeğer şirketler var mıdır? Öğrenmek adına soruyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir..

5.  Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    VAlla dostum sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün. Senden ufak bi ricam olacak bana bistte cirosunun 10 katı işlem gören bir hisse söylermisin

6. 10 kati degilde cirosu kadar piyasa degeri olmayan 500 tane sirket ismi verebilirim. Bistte.

7.  Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    Bunu neye göre söylediğinizi gerçekten merak ettim. Yanlışınızı kabul edip geri adım da atmıyorsunuz.

20 yıldır bu foruma girerim hiç bu kadar yalan yanlış bir yorum görmedim.

8.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    bunu neye göre söylediğinizi gerçekten merak ettim. Yanlışınızı kabul edip geri adım da atmıyorsunuz.

20 yıldır bu foruma girerim hiç bu kadar yalan yanlış bir yorum görmedim.
    6 ay sonra görüşecez...hisseni kaptırmaaa...

Sayfa 181/300 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •