Sayfa 224/300 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274 ... SonSon
Arama sonucu : 2394 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Şirket bankalardan kredi almak için hisseleri teminat olarak veriyor. Hisse değeri ne kadar yüksek olursa kredi limiti de o kadar fazla olur. Mesela bu kadar borç varken Yunanistan'dan şirket alım görüşmesi haberi de bana garip geldi. Öyle bir alımı düşük ihtimal olarak görüyorum.

Şirket tüm borçlarını kapattı bilgisi yanlış. Temerrüde düşmüş borçlarını kapattı. Normal kredi almaya devam ediyor.

2.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Şirket bankalardan kredi almak için hisseleri teminat olarak veriyor. Hisse değeri ne kadar yüksek olursa kredi limiti de o kadar fazla olur. Mesela bu kadar borç varken Yunanistan'dan şirket alım görüşmesi haberi de bana garip geldi. Öyle bir alımı düşük ihtimal olarak görüyorum.

Şirket tüm borçlarını kapattı bilgisi yanlış. Temerrüde düşmüş borçlarını kapattı. Normal kredi almaya devam ediyor.
    Anladım sn. Yarımada çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için 😊

Bakalım sn. Mehmet Önen söylediğiniz gibi kredi alabilmek için mi ;
    yoksa gerçekten vizyon ve hedefleri gereği böyle bir hisse satın alma haberi verdi 😊

Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by tranatula Yazıyı Oku
    arkadaşlar mart krizindeki dibi kaçırdıysanız yada şu piyasada alacak hisse bulamıyorsanız suan alım yaptığınızda marttaki 1.80 dibinden yuzde 15 daha asagıdan 1.50 lerden maliyet fırsatı veren penguen gıda tukasın 13 tatgıdanın 8.5 pınar etsut yada pınar sutun 17tl lerde oldugunu düşünürsek penguen gıda 1.5tl maliyet cok cazip burada asla kalmaz 1 2 ay önce penguen de 5 liraydı bedelli acıkladı 3tl ye düştü ve burada 1 aydır yataya bagladı duruldu buradan yanı 3 tl den alanın maliyeti 1.5 tl oluyor bedelli bitince tekrar 5tl ler gayet mümkün kendi görüşüm gelecek bilançonun da çok iyi gelecegını düşünüyorum sirketin sitesinde haberlerde 3 martta yapılan acıklamada cındeki virüsten dolayı avrupa zincir marketlerden cok yogun stok yaptıklarını ihracat rekoru kırmayı beklediklerini avrupadan çok yogun talep oldugunu yazıyor çindeki virus ocak subatta yogundu marttada avrupada yogundu turkiyeden çok ihracat yapıldı avrupaya..kendi görüşümdür asla yatırım tavsiyesi değildir bol kazançlar
    Hahha penguen sayfasina alalim sizi

4. Mevcut mali yapı içinde yunanistandan alanında öncü olan bir şirlet alımı haberi tuhaf geldi. Şirket tanımlama biçiminde çok büyük ve pahalı bir şirket imajı oluşuyor ! Eğer fiyatı fazla yüksek olmayan bir şirketse, alım olağan görülebilinir.

Şirketin mevcut finansal borçları ve yeni varlık alımı gibi durumlar, akla yüksek oranda bedelli veya tahsisli sermaye artışı olasılıklarını da getiriyor.

5. Eveett dardiciler haftayı güzel bir kapanış heyecan uyandıran bir Yunanistan haberiyle kapatıyoruz.😊 Yeni patron Mehmet Önen bizleri şaşırtmaya devam ediyor. 😊 Eğer bu Yunanlı şirkete bir şekilde ortaklık olursa süper olur. Tamam şirketin borcu var ama bu borçları uzun vadeye yayarak eline geçen nakitle de pek tabiki yatırım yapması çok mantıklı ve akıllıca geldi bana.

Her yeni kap haberi nazar değmesin beni heyecanlandırıyor 😊 şimdilik hisse senedi de son 2 aydır kimseyi üzmedi kanaatindeyim.

Bakalım Mayıs dan 3 iş günümüz var.

Sonra Haziran yine beklenti ayımız 😊

İnşallah her şey yolunda gider de hem şirket hem de biz küçük hissedarlar hep birlikte kazanırız.

6. Ustat insallah daha büyük haberlere gebe haziran ayı .. sirket alımında kredi kullancaksa hisse fiyatını daha yukarı tasıması lazım diyenler var ..yeniden degerleme ve 2 ceyrek karıyla gözaltından cıkabilir mi bilemiyorum ?
    inşallah eski seviyelere bir daha inmeyiz

YTD

herkese iyi bayramlar

7.  Alıntı Originally Posted by Nezihi Yazıyı Oku
    Ustat insallah daha büyük haberlere gebe haziran ayı .. sirket alımında kredi kullancaksa hisse fiyatını daha yukarı tasıması lazım diyenler var ..yeniden degerleme ve 2 ceyrek karıyla gözaltından cıkabilir mi bilemiyorum ?

YTD

herkese iyi bayramlar
    Evet sn. Nezihi inşallah eski seviyelere inmeyiz.

Bu arada bu akşam en çok izlenen program olan Survivor'ın ara reklamında bile Dardanel döndü. Gerçekten bu sene reklam anlamında da şirket çok başarılı 😊

8.  Alıntı Originally Posted by Nezihi Yazıyı Oku
    Ustat insallah daha büyük haberlere gebe haziran ayı .. sirket alımında kredi kullancaksa hisse fiyatını daha yukarı tasıması lazım diyenler var ..yeniden degerleme ve 2 ceyrek karıyla gözaltından cıkabilir mi bilemiyorum ?

YTD

herkese iyi bayramlar
    Bu bilanço ve gelecek haberler salgın sonrası tüketim alışkanlıklarının değişimini ortaya koyuyor be daha yolun başında olduğunu düşünüyorum Mehmet beyin açıkladığı 1 milyar tl ciro hedefi gayet inandırıcı hale geldi salgın 2 Aydan sonra baş gösterdi bir çok ülkede ve bu durum 6 aylıkta dahada belirgin bilançoya yansıyacak diye düşünüyorum içinde bulunduğumuz konjonktür Dardanelden yana sabırlı olmakta fayda var

Sayfa 224/300 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •