Sayfa 227/300 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277 ... SonSon
Arama sonucu : 2395 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

Şirketin piyasa değeri ciro hesaplamanız üzerinden 33 kat artıcak diyordunuz. Şimdi bedelli gelince şirketin piyasa değeri sizin hesapladığınızdan kat be kat aşağıya mı çekilicek?
    Ciro ile bedelli arasında nasıl bir ters korelasyon vardır? Anlatırsanız bizde faydalanırız engin bilgilerinizden.

Örneğin; Wallmart firmasına 100 ton konserve satıyordum yılda. Bedelli sermeye arttırımı yapınca Wallmart bana sen sermaye arttırdın o yüzden bu sene senden 10 ton konserve mi alacağım diyecek?

2.  Alıntı Originally Posted by nesta17 Yazıyı Oku
    Şirketin piyasa değeri ciro hesaplamanız üzerinden 33 kat artıcak diyordunuz. Şimdi bedelli gelince şirketin piyasa değeri sizin hesapladığınızdan kat be kat aşağıya mı çekilicek?
    Ciro ile bedelli arasında nasıl bir ters korelasyon vardır? Anlatırsanız bizde faydalanırız engin bilgilerinizden.

Örneğin; Wallmart firmasına 100 ton konserve satıyordum yılda. Bedelli sermeye arttırımı yapınca Wallmart bana sen sermaye arttırdın o yüzden bu sene senden 10 ton konserve mi alacağım diyecek?
    Bak anlatayım: Şayet pazar ve sipariş sorunun yoksa, -ki şu an öyle görünüyor-, bedelli ile gelecek kaynakla üretim kapasitesini arttırırsın, belki Walmart 10 ton daha fazla istemez, ama siparişlerine yetişemediğin diğer müşterilerinin taleplerini karşılarsın, bu şekilde ciron büyümüş olur. Ters korelasyon yok, düz korelasyon var. Ne kadar sermaye, o kadar üretim ve satış, sonuçta ciro.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by nesta17 Yazıyı Oku

Sn. Nesta çok güzel örnek olmuş 😊👍

Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    Bak anlatayım: Şayet pazar ve sipariş sorunun yoksa, -ki şu an öyle görünüyor-, bedelli ile gelecek kaynakla üretim kapasitesini arttırırsın, belki Walmart 10 ton daha fazla istemez, ama siparişlerine yetişemediğin diğer müşterilerinin taleplerini karşılarsın, bu şekilde ciron büyümüş olur. Ters korelasyon yok, düz korelasyon var. Ne kadar sermaye, o kadar üretim ve satış, sonuçta ciro.
    Sn Amateur;

Siz konuyu yanlış anlayıp cevap vermişsiniz.
    Tekrar okumanızı tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by nesta17 Yazıyı Oku
    Sn Amateur;

Siz konuyu yanlış anlayıp cevap vermişsiniz.
    Tekrar okumanızı tavsiye ederim.
    Sn nesta17,

Tekrar okudum, benzer şekilde anladım. Ama sanıyorum siz farklı bir şey demek istemişsinizdir. Sorun bende olabilir. Kusura bakmayın.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    söylediklerim aynen geçerli arkasındayım lakin .....HESAPTA OLMAYAN TEK ŞEY PATRONUN BU KADAR HİSSE DEĞERİNİ YÜKSELTMEYE ÇALIŞMASI YENİ ŞİRKETLER ARAMASI BUDA BÜYÜK BEDELLİ YE GİDECEĞİNİ GÖSTERİYOR...BEDELLİ OLAYI YOKTU ..PLANLARIMDAAA...
    Nereden cıkariyorsunuz bu bedelli isini anlamak mumkun degil

7.  Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    siz kafayımı yediniz gençler ..bu kağıt 9 ay çnce 1 tl .idi ...kağıt 11 kat artmış ne hikayesi okuyosunuz ..yakında 100 de 500 ..100 de 300 bedelliyi dayarlar ..beklersiniz 3 kat 5 kat zararla bir kaç sene...
    Evet nisandan buyana ne degisti almis basini gidiuor bir bedelli muhabbeti

8.  Alıntı Originally Posted by Halo Yazıyı Oku
    Nereden cıkariyorsunuz bu bedelli isini anlamak mumkun degil
    Katılıyorum sn. Halo. 😊 Ayrıca bedelli başvurusu yapıldıktan sonra onay 2-3 ayı bulabiliyor sanırım. Konuya hâkim arkadaşlar duzeltsinler lütfen.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 227/300 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •