Sayfa 240/300 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290 ... SonSon
Arama sonucu : 2395 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Bu bilancoya 1 tavan cok sacma gercekten

2. Selamlar,

Tecrübeli arkadaşlardan biri yardımcı olabilirse sevinirim. DARDL bilançodaki (dipnotlar 21, sayfa 47)

'Faaliyetle İlgili Diğer Gelirler 50.990.763TL(Ocak-Haziran) 49.861.967TL(Nisan-Haziran)' gelirlerin detayları nedir? Ben bulamadım.

3. Aylardır bekliyoruz bir aksiyon yapmanı. 3 aylık, 6 aylık bilançoların üstüne finansal göstergelerin güzelliği fabrikanın full kapasite çalışması artık bir icraatını görelim sana güvenenleri utandırma DARDANEL.

4. Orta ve uzun vadeli bir beklentiside Çanakkale Köprüsü. Şirketin fabrika arazisi köprünün yapımı ile dahada değerlenecektir diye düşünüyorum....

Bu arada şirket yurtdışındaki birliklerimiz başta olmak üzere bir çok yere ürün veriyor hatta ürün yetiştirmekte zorlanıyor.

Bu yıl ciro ve kar rekoru kırılacak diye düşünüyorum
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

5. Hacim çok düştü; sadece 93 bin adet ya da 1.111.669 TL. Baskılayıp fiyatı aşağıya çekince satan olmuyor, mal toplayamıyorlar diye düşünüyorum. Açıklanan kârlara ve şirketin geleceğine ilişkin olumlu değerlendirmelere bakılınca, hisse fiyatının buralarda kalmaması gerekiyordu; ama spekler isterlerse böyle de yapabiliyorlar.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

6. Pandemide satışları 2,5 kat arttı: Bu yıl yüzde 50 büyüme hedefliyor
    Bu yıl Dardanel açısından ayrı bir kırılma ve başarı yaşanıyor.

Dardanel İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen, 36 yıllık tarihlerinde rekor ciro ve satış rakamlarını bu yıl açıkladıklarını belirtiyor. “Son çeyrekte satışlarımız yüzde 91 arttı. Geçen yılın aynı döneminde 110 milyon TL olan satışlarımız bu yıl 210 milyon TL’ye ulaştı. Brüt kârlılığımız ise iki kat artış gösterdi†diyor.

Nilüfer Gözütok Ünal

Videoyu Oynat
    [email protected]

Mehmet Önen’e göre pandeminin yanı sıra uyguladıkları yenilikçi stratejiler bu sonuçta etkili oldu. Satış rakamlarının pandemi döneminde 2,5 katına çıktığını dile getiren Önen, bu doğrultuda bu yılı toplam yüzde 50 büyümeyle bitirmeyi öngörüyor. Sadece son 3 ayda üretim kapasitesi yüzde 50 artan Dardanel, 500’e yakın yeni istihdam sağladı, toplam çalışan sayısı 2 bine yaklaştı. Şirketin ihracatı da artışta. Halihazırda Dardanel’de ihracatın gelirdeki payı yüzde 25. 35 ülkeye ihracat yapan şirket, bu rakamı 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

Aslında son 5 yıldır Dardanel yıllık bazda yüzde 30 büyüyor. Geçtiğimiz yılı yüzde 35 büyüme ve 700 milyon TL’yi aşkın ciroyla kapatan şirket, son yıllarda faaliyetlerini sürdürürken güçlü nakit akışına odaklanıyor. Bu yıl da finansal yükümlülükler konusunda temiz bir sayfa açtıklarını açıklayan Mehmet Önen, “Dört farklı finansal kuruluşla gerçekleştirdiğimiz anlaşmalar çerçevesinde tüm geçmişten gelen borçlarımızı ödedik. Borç/FAVÖK oranımız 2,5 seviyesine geldi ki bu birçok şirkette göremeyeceğiniz bir oran. Yani tüm borcumuzu 2,5 yılda faaliyet kârımızla kapatacak durumdayız†diye konuşuyor.

Dardanel’in gelecek 5 yıllık hedeflerine gelince... Önen, 5 yıl içinde dünyadaki en büyük 3 su ürünleri üreticisinden biri olacaklarını söylüyor. “Şirket olarak buna inanıyoruz ve tüm çalışmalarımızı bu vizyonla gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz katma değerli Dardanel markalı ürünlerimizle Avrupa ve Orta Doğu’yu fethedeceğiz. Türkiye’yi dünyanın en büyük ton konserve üreticilerinin arasına sokacağız. Bunu yaptığımızda yeni kuracağımız fabrikalarımızda yaklaşık 10 bin kişilik direkt istihdam sağlamış olacağız†diyor.

"KİŞİ BAŞINA TÜKETİM ARTTI"

Pandemi maalesef çok az sektörü olumlu etkiledi. Bu sektörlerden biri de ton balığı oldu. COVID-19 öncesi Türkiye’de ton balığı tüketimi 130 gram iken bu süreçte kişi başı tüketim 240 grama ulaştı. Konserve balık sektöründe üretimin yüzde 80’ini gerçekleştirdiklerini belirten Mehmet Önen, başarılarında inovasyonun büyük rolü olduğunu söylüyor. Önen, “Yıllık 15 milyon TL’yi aşan bir AR-GE bütçemiz var. Son 1 yılda üretim alanına 10 milyon dolarlık bir yatırım yaptık. Son 1,5 yıl içinde ise 44 yeni ürün çıkardık†diyor.

https://www.capital.com.tr/haberler/...me-hedefliyor-

7. Ne olacak bu Dardi'nin hali? Aşağıya doğru süzüldükçe süzüldü. Tarihi yüksek kârlar, öz kaynakların artıya geçmesi, gelecek ile ilgili öngörüler, vs., hepsi hikâye sanki...

Yabancıların olmadığı ortamda speklerin el atmadığı kâğıt yükselmiyor. İki artı iki eşittir dört.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

8. Şirketimizin 27 08 2020 tarihli yönetim kurulu toplantısında;

Halihazırda devam ettiğimiz Yunanistan'da dondurulmuş deniz ürünleri pazarında faaliyet gösteren şirketin hisse senetlerinin satın alınmasına yönelik görüşme ve çalışmalarımız ile ilgili olarak yerinde inceleme, araştırma ve tespitlerde bulunmak üzere şirketimizin üst seviye yetkililerinin Yunanistan makamlarından özel izin alarak önümüzdeki hafta Yunanistan'a seyahatlerine kararı alınmıştır.

Kamuoyumuza saygı ile duyurulur.

Sayfa 240/300 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •