Sayfa 281/300 İlkİlk ... 181231271279280281282283291 ... SonSon
Arama sonucu : 2396 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. - Abi nasılsın?
    - Nasıl olalım oğlum? Görmedin mi, tam bir hayal kırıklığı oldu...
    - Osun be abi, canımız sağ olsun. Dünyanın sonu değil ya.
    - Orası öyle, ama çok üzüldüm.
    - Ne yaptın peki, sattın mı?
    - Valla, %60'ını sattım. Kalanıyla bekleyeceğim.
    - İyi olur bence abi. Hasılat rakamı iyi. Finansal giderler her ne ise, 50 milyon, o törpülemiş her şeyi.
    - Şirket iyi bir ivme yakalamıştı. Böyle kötü bir sürpriz olmasa çok iyi olacaktı.
    - Abi, diğer beklentiler var. Ne olacağı belli olmaz.
    - Göreceğiz bakalım: Sermaye artışı olacak mı? Yunanistan'daki şirket hikayesi ne olacak? Bunların hatırına bıraktım kalanlarını.
    - İnşallah iyi olur be abi!...
    - İnşallah diyelim.
    - Arife günü daha kötü bir performans bekliyordum, ama en azından taban kapanmadı.
    - Evet, ben de şaşırdım.
    - Neden öyle olmuş olabilir?
    - Bilmem ki!... Belki de yavaş yavaş eriyecek. Elinde malı olan büyükler varsa, taban olsa kime satacak? Yavaş yavaş verirler. Bu arada olumlu bir açıklama gelmezse de nerede buluruz kendimizi Allah bilir.
    - Evet abi. Piyasadaki hareketleri izlemek lazım. Ona göre aksiyon alırız.
    - Evet, aynen öyle yapacağız.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

2. Türkiye'nin balık konservesi alanındaki lider şirketi Dardanel, 2021 yılının ilk 3 ayına ilişkin finansal gerçekleşmelerini açıkladı.

Buna göre, Dardanel'in 2021 yılı ilk çeyrek konsolide cirosu geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla %33 artışla 281.489.543.- TL olurken, FAVÖK 38.376.748.-TL, FAVÖK marjı ise %14 olarak gerçekleşti.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, "2021 yılında da bütçe hedeflerimiz doğrultusunda büyümeye devam ediyoruz. Hedefimiz Türk halkının en sağlıklı proteinle beslenmesine katkı sağlamak ve ülkemizde şu an yılda 200 gram olan kişi başı ton balığı tüketimini dünya genelinde olduğu gibi yılda 1 kilonun üzerine çıkarmaktır. Dardanel markası ile şu anda %60 olan pazar payımızı daha da arttırmayı amaçlarken, yakın coğrafyamızda da güçlü pazar payına sahip yeni markaları satın almayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kamuoyumuza saygı ile duyurulur.

3. Şirketimizin 27.05.2021 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında;

- Yunanistan'da 1956 yılında kurulmuş, dondurulmuş deniz ürünleri üretim ve satışı konusunda Pazar lideri olan G. Kallimanis
    S.A.'nın iktisadi bütünlük içerisindeki ticari-sinai varlığının (gayri menkulleri, fabrika bina arazileri ve üretim makina tesisleri ile ticari marka, lisans ve unvanlarının) Yunanistan Rehabilitasyon Uygulaması (3588 / 2007 sayılı yasanın 106b-d maddeleri uyarınca Yunan Tasfiye Mahkemeleri'ne müracaat edilerek mahkemeden alınacak karar) ile satın alınmasına,

- Bu amaçla öncelikle G.Kallimanis S.A. şirketinin NBG, Alpha Bank, Cairo No.3 (Eurobank), Metexelixis (Quant), Piraeus Bank ve ABC Factors ünvanlı mali kurumlara olan toplam yaklaşık 62,3 milyon Euro tutarlı borçlarının, söz konusu mali kurumlara toplam 6 milyon Euro ödenerek teminatları ile beraber alacaklarının tarafımıza devrini sağlayan Alacak Devir Anlaşmasının ilgili mali kurumlar ile imza
    edilmesine,

- Hemen ardından G. Kallimanis S.A.'nın iktisadi bütünlük içerisindeki ticari-sınai varlığının devri amacı ile Yunan mahkemelerine müracaat edilmesine,

- İşlemlerin şirketimiz adına Yunanistan'daki varlığımız Dardanel Greece S.A. üzerinden yapılmasına, karar verilmiştir.

4. Beklenen haberin biri daha geldi. Bir çok haberin içine etti.
    Yakında yüksek bedelli haberi de gelebilir.

5. Şirketimiz sermayesinin 36.553.233,12 TL'sını (%68,60) temsil eden Niyazi Önen'in şahıs olarak sahibi olduğu hisse senetlerinin, %100 sermayesi Niyazi Önen'e ait olan Niyazi Önen Holding AŞ'ne (kendi Holding şirketine) devredildiği tarafımıza bildirilmiştir. Bu işlem şirketimiz hâkim ortaklığında bir değişiklik yaratmamaktadır.

6. Kap haberi ile bir anda 22 gördü ama klasikleşen Dardi hareketi aynı hızla döndü.
    Acaba millet Niyazi hisse aldı haberi mi sandı?

7. Bedelli olacağı kesinleşti bence bu kap ile.

8. Yüzde bin

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 281/300 İlkİlk ... 181231271279280281282283291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •