Sayfa 75/300 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon
Arama sonucu : 2398 madde; 593 - 600 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Sen daha olayı anlamadın galiba. Biz neyin mücadelesini veriyoruz. Balıkları herşeyi hazırlayan hep dardanel. Fabrika işçi ekmek balık dardanel in. Gider olan her şey dardanel in. Sorun dardanel bu ürünü kaça Dardenia ya satıyor. Zararına sattıktan sonra içindeki balık kimin olsa ne yazar.

2. Herşey dardanel in olduğu halde, bu ürünler dardanel markasıyla satıldığı halde kâr Niyazi önen gıda nın. Halka arzettiğiniz bir şirketin içinden bir şirket çıkarıyorsunuz. Halka açık şirketin yapması gereken karı cebinize indiriyorsunuz. Halka açık şirketi batırıp başka bir şirketi uçuruyorsunuz.

Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Herşey dardanel in olduğu halde, bu ürünler dardanel markasıyla satıldığı halde kâr Niyazi önen gıda nın. Halka arzettiğiniz bir şirketin içinden bir şirket çıkarıyorsunuz. Halka açık şirketin yapması gereken karı cebinize indiriyorsunuz. Halka açık şirketi batırıp başka bir şirketi uçuruyorsunuz.
    Esemin patronundan öğrenmiştir kardeş.esems yıllardır karısının adına kurduğu firmaya paraları aktardı ve de daha onlarda düzenbazlık...sonra da duymuşsundur,kot dışı kaldık...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

4. Esas Faaliyet Karı :

2017/3 aylık : 1.552.076 tl.....

2018/3 aylık : 7.533.025 tl.....

Neredeyse 5 kat artmış yahu......

Finansman giderlerinin yüksekliği ve artan dolar kuru yüzünden zarar etmiş.....

168 milyon dorlarlara kadar çıkan bir borcun bedelinden bahsediyoruz.....

En azından borcun artışı durdu.....

Ben ileri dönük önemli miktarda potansiyel olduğunu düşünüyorum hissenin.....

Şahsi fikrimdir.....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

5. 1- Esas faaliyet karı geçen yıllarda 20 milyon olduğu da oldu. Ama o yıllarda da 20 milyon zarar etti. Bişey anlam ifade etmiyor. Ayrıca 7.5 milyon çok kötü. Geçen yıl rezalet olması bu sene çok kötü olmasını engellemez.
    2- Temerrüt lü borç 168 milyon dolar iken bankalarla anlaştı. Temerrüt faizi silindi. 50 milyon dolar borç kaldı. Arsa yı 20 milyon dolar karşılığında bankalara vererek borcu 30 milyon dolara düşürdü. Hiç borç ödenmedi. Borç ödendiği yalan. Ayrıca denizbank tan 51 milyon çekerek borcu arttırdı.
    10 milyon dolar borç ödediği 3 sene öncesinden sonra onun 3 katı borç aldı. Borç her yıl artmaktadır. Borç ödediği yalan.

6. Evet aynen esem gibi yapıyor. İnşaallah sonu esem gibi olmaz. Olan ky ye olur.

Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Evet aynen esem gibi yapıyor. İnşaallah sonu esem gibi olmaz. Olan ky ye olur.
    İnşallah kardeşim.Dardanel de takibimde olan bir hissedir. Bazen alıp satmışmışım da oldu. Patronun'ün bir şeyler yapma gayreti içinde olduğunu,diğer götttaltı hisselerinden iyi olduğunu düşünürdüm hep...ama son yazıları okuyunca,bu da mı Diğer esemin,fenişin,dmishin,mzharın patronu gibi ******** mı acaba demeye başladım

Allah yâr ve yardımcınız olsun kardeşim.

Sayfa 75/300 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •