Sayfa 95/300 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon
Arama sonucu : 2398 madde; 753 - 760 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Hisse gözaltına düştüğünden beri (2011) hissedeyim. İlk başlarda manisalı arkadaşıma katılmıyordum ama artık bende anladımki bu şeref yoksunu insanların her söylediği yalan.8 senedir ne yapmak istediklerini gerçekten anlamak zor. Portföyümün büyük kısmı burada ve geçen bunca seneden sonra borsadan nefret ettim. Allah bunlara bizim emeklerimizi ve paralarımızı yemeyi nasip etmesin inşallah. Daha yazacak çok şey var ama neyse... Allah herkesin gönlüne göre versin.

https://www.google.com/amp/www.hurri...liyor-41039704

Arkadaşlar bu adamlar dünyanın pek çok yerine ithalat yapıyor. Bu şirketin borsada degeri sadece 60 milyon TL. Bu nasıl bir rezalettir allah aşkına! Hissenin en az yüzde 80 şirkette, kalanın pek çoğu patron ve yakınlarında! Eee bu hisse niye sürünüyor, bu hisseler neden baskılanır! Bu ne saçmalıktır! 2009 dan beridir hissedeyim ... Aha buraya yazıyorum Sat mı yo rummm!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Bu şirketin -300 milyon özsermayesi var. Tamamen içi boşaltılmış. İhracat yapmadıkları halde yapıyorum diye yalan söyleyen bir patronu var. Ödenmesi imkansız uçan kuşa borcu var. Neden tahtası kapanmaz da hâlâ işlem görür ve kottan çıkarılmaz ben ona şaşıyorum. 2018 de 30 milyon dolar ihracat siparişi aldım yapacağım diyerek 1.41 den 300 bin lot sattı. Bakın 2018 ihracatı 30 milyon dolar olsun ben bişey bilmiyorum. Öyle bir ihracat yok. Ben buradayım. Ve bilanço da göreceğiz.
    Ayrıca elinde rehinli olmayan hisselerin hepsini sattı. Yok hissenin hepsi patron da falan hikaye. Heryerde yüzlerce Dardenel mağduru var. 2 den almışlar bekliyorlar. Bu hissenin en büyük sorunu hepsinin ky de olmasıdır.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. 1. Ocak 2017- 30 Eylül 2017 tarihleri arasında şirketin ihracatı : 30.947.073 tl.....

1 Ocak 2018- 30 Eylül 2018 tarihleri arasında şirketin ihracatı : 65.808.598 tl....

% 100 den fazla artmış.....

Nasıl ihracat yapmıyor diyorsunuz doğrusu anlayamıyorum.....

(Satışları da 168.647.314 tl den 271.361.864 tl ye yükslemiş aynı dönemlde.....)
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    1. Ocak 2017- 30 Eylül 2017 tarihleri arasında şirketin ihracatı : 30.947.073 tl.....

1 Ocak 2018- 30 Eylül 2018 tarihleri arasında şirketin ihracatı : 65.808.598 tl....

% 100 den fazla artmış.....

Nasıl ihracat yapmıyor diyorsunuz doğrusu anlayamıyorum.....

(Satışları da 168.647.314 tl den 271.361.864 tl ye yükslemiş aynı dönemlde.....)
    Gayet güzel bir yorum olmuş, bu seneki ihracat değerleri daha yüksek olması muhtemeldir.

Önceki yorumda manisalıya katılmıyorum, 5 hissenin en az 4 ü patronda... Sadace hayali haber salması haricinde, birde borç ödemesinde saçmalıyorlar o kadar. Bu şirkete kayyum atansaydı hisse 5 i görmüştü.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. İhracat elbetteki yapıyor.
    30 milyon dolar ı aşacak dedi.
    Sipariş aldık dedi.
    Varmısınız iddiaya 30 milyon dolar olmayacak.

7. Hisse ihracat yapmıyor demek ayrı bir şey.....

Söylenildiği kadar ihracat yapmıyor demek ayrı bir şey......

%100'den fazla artmış ihracatı , %58 den fazlada satışları.....

Hisse kötü durumda evet ama artan kur ve finansman giderleri sayesinde kötü durumda......

Dolar kurunun olağanüstü artmasındayı dolayı bütün holdinglerin borcu bile milyarlarca dolar artıyor , onlarca yüzerce şirket iflas erteletme issiyor. Oysa şirketimiz bunca borcuna rağmen halihazırda üretime , satışa ve ihracata devam ediyor.

Ben her gün yeni ürünler çıkartan ve bu kadar kaliteli ambalajlar ile bu kadar kaliteli üretim yapan bir firmanın eninde sonunda değerini bulacağına inanıyorum.....

Halihazırda ekranlarda yeniden reklamlarıda görülmeye başlandı zaten....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

8. Oysa şirketimiz bunca borcuna rağmen halihazırda üretime , satışa ve ihracata devam ediyor. carlislecullen siz ilk önce şirketin için deki fonu bir açıklarmısınız niyazini beyin 1400000 milyon lotunun rehinli olduğu hala cevap yazmamışsın niyazi önenin dardanelin büyük ortagımı ufak ordagımı maaşlı çalı sanımı burada manisalı kardes söylediklerine sonuna kadar katılıyor yorum şirketin tetikçileri yine çıkmış ortaya yine bir plan var yine yatrım tavsiyesi degildir

Sayfa 95/300 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •