Sayfa 212/300 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262 ... SonSon
Arama sonucu : 2398 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Özsermayesi şuan -274 nerden +1milyar özsermaye buldun bi yanıltan varsa o da sensin izmirli

2.  Alıntı Originally Posted by Orta537 Yazıyı Oku
    Özsermayesi şuan -274 nerden +1milyar özsermaye buldun bi yanıltan varsa o da sensin izmirli
    Sayın orta537 sizin hesabınız tamamen yanlış. Sıfır olması için 20 tl olması lazım demişsiniz. Eksi özsermayede öyle bir hesap olmaz. Sizin hesabınıza göre eksi 500 milyon özsermaye olsa sıfır için 40 lira mı olması gerekecek.

3. Azizim -274 özsermayesini 8 civarı fiyatlayan piyasa +olan veyahut 200 milyon olan özsermayeyi yıllık 450 milyon kâr üreten bir firmayı kaç tl fiyatlar gıda şirketleri PD/DD si 2.20 dedim matematik yapın diyorum birde borsa her zaman geleceği fiyatlar gerçekleri satar.Koskoca ilaç endüstirisinin mimarı deva 3 aylık ta 160 milyon kâr yazdı birde dardanel bilançosuna bakalım %45 kapasite ile bu kârı ürettiğinide unutmayalım borsada %30 civarı kâr marjı ile çalışan şirket sayısı bir elin parmaklarını geçmez

4. Hele şu tapu işi bir bitsin bakalım o zaman aracı kurum ve portföy yönetim şirketleri ardı ardına dardanel beklenti ve hedef fiyat açıklamalarını göreceğiz ALLAH nasip ederse..

5.  Alıntı Originally Posted by Orta537 Yazıyı Oku
    Azizim -274 özsermayesini 8 civarı fiyatlayan piyasa +olan veyahut 200 milyon olan özsermayeyi yıllık 450 milyon kâr üreten bir firmayı kaç tl fiyatlar gıda şirketleri PD/DD si 2.20 dedim matematik yapın diyorum birde borsa her zaman geleceği fiyatlar gerçekleri satar.Koskoca ilaç endüstirisinin mimarı deva 3 aylık ta 160 milyon kâr yazdı birde dardanel bilançosuna bakalım %45 kapasite ile bu kârı ürettiğinide unutmayalım borsada %30 civarı kâr marjı ile çalışan şirket sayısı bir elin parmaklarını geçmez
    Sayın orta537 aklımızla alay etmene gerek yok. Şu an bambaşka bir yazı yazmışsın. Konumuzun bu yazdığınla ne alakası var. Hesabı yanlış yapmışsın hem de öyle böyle bir yanlış değil.

Yok Deva'ymış yok şu kadar kar marjıymış konuyla ne ilgisi var? Gıda PD/DD ortalaması 2.20 ise Dardanel'in ona ulaşması için fiyatın artması değil özsermayenin 185 milyon artıya geçmesi lazım.

Biz Dardanel artar azalır diye birşey mi söyledik?

6. Doğru aklınla alay ediyorum 12.ayda görüşürüz 😂😃😎

7.  Alıntı Originally Posted by Orta537 Yazıyı Oku
    Doğru aklınla alay ediyorum 12.ayda görüşürüz ������
    Biz hisse yükselmez düşer diye bir şey söyledik mi? Hala aynı teranedesin. Sende algılama problemi olduğunu anladım artık. Gerçi yaptığın hesaptan belli. Ben kime laf anlatmaya çalışıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Orta537 Yazıyı Oku
    Özsermayesi şuan -274 nerden +1milyar özsermaye buldun bi yanıltan varsa o da sensin izmirli
    Dostum borsa hakikaten sana göre değil. Belki iyi niyetle yazıyorsun ama bilgi yok. İlk olarak ben özsermaye +1 milyar demedim +1 milyar olduğunu varsayalım dedim anlayabilmen açısından. Şimdi PP/DD nasıl hesaplanır.

PP/DD= Hisse fiyatı X Ödenmiş Sermaye / Özsermaye
    = 7,76 X 53,3 milyon / 1 milyar
    = 0,41

Daha anlaşılır nasıl anlatabilirim bilemedim yani + 1 milyar özsermaye olduğunda ve PD/DD 2,2 olduğunu hesaplarsak 41 lira gibi bir fiyat çıkar karşımıza

Sayfa 212/300 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •