Sayfa 279/300 İlkİlk ... 179229269277278279280281289 ... SonSon
Arama sonucu : 2395 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. - Alo, abi, kusura bakma bu saatte rahatsız ediyorum... Ama çok önemli...
    - Sorun yok... Neymiş o önemli olan?
    - Abi, hani dedin ya, geçen sene ilk çeyrek kârı 64 milyondu...
    - Eeee?
    - Sonra bir hesap yaptın ve dedin ki, bu çeyrek yaklaşık 45 milyon gelse falan...
    - Tamam, öyle dedim. Sadede gel!.
    - Abi, baksana açıklanan kârlarda millet bir önceki dönemle karşılaştırma yapıyor. Bakacaklar 2020'Q1. 64 milyon, 2021/Q1 45 milyon...
    - Doğru diyon lan. Bunu hiç düşünmemiştim.
    - Yani kârı azalmış, olacak, yani başarısızlık gibi görünecek...
    - Valla doğru söylüyorsun. Patron mu, spek mi, kim oynuyorsa artık fiyatlarla, istediği gibi oynar.
    - Abi, hani demiştik ya, patron durup dururken finansal takvimi ve yıllık hedefleri açıkladı ya.
    - Evet.
    - Bence bunun için açıkladı. Yani şunu demek istedi: "Sevgili yatırımcılarım!... Ayın 11'inde açıklayacağımız kâr geçen senenin aynı dönem kârından düşük olabilir; ama yıllık hedefimiz %45 artıştır. Yani, moralinizi bozmayın."
    - Eveeeet... Lan sen bu işi öğrendin ha. Artık noktaları çok güzel birleştiriyorsun. Yani patron bize diyor ki, bu çeyrek önceki çeyreğe göre düşük olsa da, geçen seneki gibi her çeyrek biraz daha düşüp, sonuçta 92 milyonla kapatmıştık ya, bu sene kabaca 130-135 milyon kâr yazacağız...
    - Evet abi, aynen öyle. İşte bu yüzden bu saatte rahatsız ettim. Beni biliyorsun, uyku tutmaz sonra...
    - Valla, bu durumda ne diyeceğimi bilemiyorum.
    - Yani abi, Cuma günü bu yüzden mi beklediğin hareket olmadı acaba? O zaman yarın da bi bok olmaz.
    - Valla aynen öyle olabilir... Ama olsun, ne yapalım? Dedik ya burada uzuncu olduk. Hani şemsiyeden falan bahsetmiştik...
    - Millet işi biliyor abi, onun için üstüne atlamadı. Temkinli gidiyorlar.
    - Valla, şayet geçen seneki gibi son dönemde zarar yazıp kârı törpülemeden, her dönem biraz daha ileriye gidecekse, ben bu duruma razıyım. Ama senin hayallerini biraz daha ertelemen gerekebilir.
    - Deme abi ya!... Ben de bundan korkuyordum.
    - Ya, bunlar bizim düşündüklerimiz. Biliyorsun, kaç defa piyasa bizi yanıltmadı mı? Hiç belli olmaz diyelim.
    - Hayırlısı artık abi... Dediğin gibi, şemsiye içeride açıldı.
    - Bak, şimdi okuyanlar "ulan adamlar 8'den almış, hâlâ ağlıyorlar" falan diyebilirler. Bilmezler ki, kademeli aldık ve maliyetimiz daha yukarılarda...
    - Olsun abi, sonuçta hesaba bakınca yeşil görüyoruz değil mi?
    - Evet, ama ben biliyorsun 29'lardan sarkmaya başlar başlamaz eklemeye başladım, 19'a kadar indi. Yani maliyetim sana göre daha yüksek.
    - Evet abi, sende şemsiye içeride açılmıştı, öyle demiştin.
    - Lan başlatma şimdi!...
    - Abi, ne kızıyon ya; sen öyle demiştin. Hadi ben kaçtım...
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

2. - Abi, n'aber?
    - İyidir. Sen nasılsın?
    - İyiyim abi. Borsa'ya bakıyor musun?
    - Evet, bugün evden çalışıyorum. Sık sık bakıyorum ne var ne yok diye.
    - Bugün genelde pozitif bir hava var.
    - Öyle görünüyor, ama belli olmaz. Bayrama nakitle girmeyi tercih eden çok sayıda yatırımcı var biliyorsun. Bu ülkede 4-5 gün çok uzun bir süre. Neler olur, neler!...
    - Abi DARDL'e bakıyor musun?
    - Bakmaz mıyım? Yine ekside başladık. Şimdi biraz toparlanıyor gibi.
    - Bir işlem yaptın mı?
    - Dayanamadım, 24.28'den yine ekledim.
    - Ben de mi yapsaydım? Biraz nakitim var.
    - Bak onu bana sormayacaksın, kendin karar vereceksin.
    - Neyse abi, ben biraz düşüneyim.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

3. - Abi, selamlar.
    - Selam. Nasılsın?
    - İyidir abi. Gördün mü, ufak da olsa yeşil kapadı.
    - Cuma günü de öyle olmuştu. En azından düşmedi...
    - Evet abi, aynen.
    - Fakirin tavuğu teker teker yumurtlar, oğlum... Sen ne yaptın, ekleme yaptın mı?
    - Yok abi ya. Bilançoyu görmek istiyorum. Sonra bakarız.
    - Hakkında hayırlısı olsun.
    - Sağ ol abi. Yarın ne olur sence?
    - Normalde ne düşündüğümü biliyorsun, ama olmuyor işte... Bekleyip göreceğiz.

4. Ton mu yesek???

5. Genel forumları dolaşıyorum da, DARDL'in esamesi okunmuyor. Hiç kimsenin listesinde değil.

Hadi be patron, yarın güzel bir sürpriz yap da şu hisseyi milletin gözüne sok.

Bak, kendim için bir şey istiyorsam namerdim

6. Bugün bilanço günü.

7.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Bugün bilanço günü.
    Umarım geçen senenin aynı dönemindeki olağanüstü bilançonun çok altında kalmayız

8. Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 279/300 İlkİlk ... 179229269277278279280281289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •