Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 53 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Gelen sorulara YANITLAR

1. Merhaba. Günün en çok azalan hissesinden (örneğin -%20) satın alarak yapılacak işlemlerle genel olarak bir başarı elde edilebilir mi? Teşekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by Fenci1 Yazıyı Oku
    Açıklama için teşekkür ederim. Yani yanlis düşünmüyorsam uzun vadeli bir hisseye ortaklik düşündüğümden her yıl düzenli olarak Bedelsiz veren TRKCM hissesi için, buyuk bir düşüş olmazsa tüm yil para biriktirip bölünme sonrasi ucuzdan parca girmek ortalamam ve birikimim için gayet iyi olacak gibi.
    Dolarin 3.60 dan 3.40 a gerilemesi ve tekrardan 3.60 a gelmesi ile,
    Hissenin bedelsiz verip 3.60 dan 3.40 gelmesi ve devaminda tekrardan 3.60 a gelmesi ayni olmuyor.

Herkese bol kazançlar dilerim.
    Trkcm bedelsizi nezaman weriyor yani yilin hangi ayinda ??

Yatirim tavsiyesi degildir, sadece gikrimi soyluyorum.. iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Elimdeki Hisseleri Açığa Satış Yapabilir miyim?

Elimde 1000 lot THY aldım farz edelim. THY de düşüşe başladı diyelim ben elimdeki hisseleri satmadan 1000 lot THY yi açığa satış yapmak istiyorum.

1 - Böyle bir şey yapılabilirmi
    2- Aynı gün değilde 1 hafta -10 gün thy yi açıkta bekleyebilirmiyim .
    3- Açığa satış için ayrıca elimdeki THY miktarı kadar ayrı bir paramı gerekir. Yoksa elimdeki Thy hisselerini teminat olarak gösterebilirmiyim.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Elimdeki Hisseleri Açığa Satış Yapabilir miyim?

Elimde 1000 lot THY aldım farz edelim. THY de düşüşe başladı diyelim ben elimdeki hisseleri satmadan 1000 lot THY yi açığa satış yapmak istiyorum.

1 - Böyle bir şey yapılabilirmi
    2- Aynı gün değilde 1 hafta -10 gün thy yi açıkta bekleyebilirmiyim .
    3- Açığa satış için ayrıca elimdeki THY miktarı kadar ayrı bir paramı gerekir. Yoksa elimdeki Thy hisselerini teminat olarak gösterebilirmiyim.
    Aciga satis icin gün sonu işlemi tamamlamaniz gerekiyor. Ayni gün aciga sattiginiz kadar almak zorundasiniz. Kagit 2-3 kati cikarsa yanarsiniz denemeyin bence

5. Değerli arkadaşlar; borsadaki hisse konusunda uzman üyelerimizden şu konuda bilgi rica ediyorum;
    11 Aralık Pazartesi günü borsadaki hissemin yarısını satıp, bu sattığım hisselerin karşılığı olan TL ile aynı saatlerde veya gün içinde başka hisse satın alabilir miyim? Hisselerimi satıp para çekmeyi kastetmiyorum, bunun için 2 iş günü sonrasını beklemek gerektiğini biliyorum. En uygun fiyattan satıp, hemen ardından (veya aynı gün içinde) güvendiğim başka hisseye geçmek istiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Zekten Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar; borsadaki hisse konusunda uzman üyelerimizden şu konuda bilgi rica ediyorum;
    11 Aralık Pazartesi günü borsadaki hissemin yarısını satıp, bu sattığım hisselerin karşılığı olan TL ile aynı saatlerde veya gün içinde başka hisse satın alabilir miyim? Hisselerimi satıp para çekmeyi kastetmiyorum, bunun için 2 iş günü sonrasını beklemek gerektiğini biliyorum. En uygun fiyattan satıp, hemen ardından (veya aynı gün içinde) güvendiğim başka hisseye geçmek istiyorum.
    Satışınız gerçekleştiği an T+2 olarak bir nakit kaynağınız vardır. Bu kaynağı satışınız gerçekleştiği andan itibaren istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

7. Özel emirle gerçekleşen alım satım ile ilgili bilgi rica ediyorum:

Bugün THYAO hissesi 14.40 cıvarlarında dolanırken özel emirle 15.25 TL'den 2.5 milyon lot'luk işlem yapıldı.
    Daha öncede benzer şekilde piyasa fiyatının çok düşüğünden veya yükseğinden işlem yapıldığını gördüm.
    Böyle bir işlemi kim neden yapar. Nasıl bir mantığı vardır.
    Piyasadan yavaş yavaş düşük fiyattan toplamak yerine 80-90 kademe yukarıdan alış niye yapılır.
    Bir bilen aydınlatırsa memnun olacağım...
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

8. saat kaç acaba?

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •