Sayfa 13/50 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Arama sonucu : 393 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Sistemlerle Kazanç Mümkün mü ?

1.  Alıntı Originally Posted by berryforeva Yazıyı Oku
    Evet bahsettiğim kısaca hft. Milisaniyelerle makinalar milyon dolarlar kazanıyor. Bu kişilere dava açamazsınız zira bunları yapanlar, fed ve bofa gibi kurumların bünyesinde çalışıyorlar.

Pala var ve hep bize çalışıyor o zaman neden masaya oturuyoruz demişsiniz. O olayında psikolojik nedenleri var. Yatırımcılar çıkarılan finans kitaplarıyla motivasyonu sağlanıyor. Yani bir kitap çıkarılıyor ve bilmem kim şu parasını şu kadar yaptı. Veya dergilerle bu motivasyon insanların bilinçaltına işleniyor ve zengin olma hayali ile işlem yapılması sağlanıyor. Aslında bütün finans kitabı yazarları bu psikolojiye hizmet ediyor bazı teknik kitaplar hariç. Keza yazarkara baktığımızda bilmem ne aracı kurumunun ceo su olduğunu göreceksiniz. Bu işi bizler senelerce yapıyoruz ve elbet bir yerde hata yaptığımızda bunun bedeli ağır oluyor. Çünkü sistemin içine girmiş oluyorsun.
    Geçen sene 3bin lira soktuğum piyasada 3 ayda 3bin lirayı 26bin tl ye çıkardım. Bu benim için inanılmaz trading di. Trend tabii ki yok, tamamen al-sat olarak yaptım. Fakat 3 ay sonra dolar da ısrarcı olmam sebebiyle parayı sıfırladım devamı gelmedi. Disiplinim de tükendi. Bu benim bir hatama baktı. Geçtiğimiz sene zarar tutarım 110bin tl idi.
    Şimdi zarzor saçlarımı döke döke 110bin lirayı geri çıkarttım ancak sonuç olarak hem psikolojim bozuldu, hem zamanım gitti.
    yani bizim ne ders almamız gerektiğini anlamadım ?

şöyle anlatayım bu iş bir sayısal loto değil aslında grafikler önümüzde veriler önümüzde hangi hissenin veya ensturumanın ne kadar kazandırdıgını görebiliyoruz.

bunun görerek bu işe giriyoruz bugun endeks son 30 yılda 100 binden 20 bine düşmüş olsa istediği kadar kitap okusun bu pıyasaya girmeyecektin.

yani başarısızlıgımızın arkasında yatan sebepleri bir başkasına bağlamamanın daha saglıklı bır düşünce oldugunu sanıyorum.

Hatayı kendimizde aramalıyız bız sıstemcıler hatayı kendımızde bulduk ve dedikki evet ben param artınca veya eksılınce saçmalıyorum psıkolojım bozuluyor ve dogru hareket edemıyorum.

O halde kafamdakı stratejiyi duygusuz yapayım yanı robota cevıreyım.

Bitti gitti bunu niçin denemeyelim ki ? Bundan ne zarar gelebilir bize zaten manuelde batacağız duygusal sebeplerden oturu ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. sistemlerle kazanc mumkun ama zor bence. konu kilit :P

gulyabani diye birsey yok ama olabilir de )
    bang bang you shot me down..

Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    sistemlerle kazanc mumkun ama zor bence. konu kilit :P

gulyabani diye birsey yok ama olabilir de )
    birtane iyi birşey yapsak gerisi çok kolay ama 1 i yapmak mesele.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

bugün koyulan ekranlara bakıyorumda piyasayı sistemciler yapmış resmen

sistemcilerde olmasaydı ne olurdu acaba 400 500 puan bandda gidip gelirdi sanki. izleyebildiğim kadardı ile piyasa çok sığdı.

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bugün koyulan ekranlara bakıyorumda piyasayı sistemciler yapmış resmen

sistemcilerde olmasaydı ne olurdu acaba 400 500 puan bandda gidip gelirdi sanki. izleyebildiğim kadardı ile piyasa çok sığdı.
    sen yıl basına 2 3 gun kala gör piyasayı
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. merhabalar sevgili dostlar...
    öncelikle sayfayı gereksiz işgal edecekse, sayın Emlak yazıyı silebilirsiniz, yada söyleyin ben silerim...
    asla yanlış anlamam, zira yazacaklarım robotla, sistemle çokda alakalı olmayacak...

şunu baştan söylemeliyimki, aslında sistemciler olarak sizin yaptığınız doğru...
    özellikle sayın Erhan ın nekadar uğraştığını ve çaba sarfettiğni biliyorum...
    umarım hepiniz emeğinizin karşılığını fazlasıyla alırsınız...

dün sayın Highvoltage sistemini paylaştı, 40 bin kere maşallah, tek kelimeyle süper bişey...
    repaint değilse (-ki ihtimal vermek istemiyorum) korkunç güzel bir sistem...
    resmen darphane gibi para basıyordur...

ama benim böylesi güzel sinyal üreten sistemim hiç olmadı ,
    bende kendimce daha basit yollar denedim ve bunda karar kıldım...
    gelelim günlükte puan toplama olayın ayrıntılarına...

dünde söylediğim gibi nirengi aldığım bir çizgim var...
    (birebir aynısı olmasada çok yakın) sizlerde 1 dakikalık grafikte 1000 üssel ağırlıklıyı deneyebilirsiniz...
    üstü long altı şort piyasa...
    bugün vob24 e bikaç kez güncel değerini attım...
    buçizgiye ne kadar yakın bi noktadan poz açtıysanız, kar etme ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır...
    stop noktanızda bu çizgini altına kayması ve birkaç bar altında kapatması...
    (elbetteki stop olup ve hatta tekrar üstüne çıktığı pozlar olacaktır ve oluyor)
    bu da işin tuzu biberi zaten

bu noktada (bence) hemen herkesin yanlış yaptığı bi şeye değinmek isterim...
    (işim gereği olaylara tersten bakmak hayatımın bir parçası)
    bizlere yıllarca " karda uzun otur, zararı kısa kes" öğretildi...
    kendinize sorun, acaba bu öğretinin ne kadar faydasını-ne kadar zararını gördünüz...
    bi örnekle açıklayayım ;
    bugün 131 binden long açtık
    ve tp yi 131,400 e koyduk...
    stobumuzu 1500 puan aşağıya 129,500 e koyduk...
    sizce hangisinin gerçekleşme ihtimali daha yüksektir...
    kaldıki bizim ao çizgimiz (yani stobumu çok daha yukardaydı,
    yani stop olsak bile 1500 puanda değil, 130,500 civarında stop olacaktık)
    çok uzun yazıları yazmakta okumakta sıkıcı oluyor...
    bu yüzden şimdilik bu kadar...
    ama konuyu daha da aç derseniz açarım, benim için sorun değil...
    bugün vob24 e attığım grafiğin son hali...
    anlatmaya çalıştıklarım grafik üstünde daha kolay görülecektir...
    bol kazançlar dilerim...

Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

7.  Alıntı Originally Posted by silas17 Yazıyı Oku
    merhabalar sevgili dostlar...
    öncelikle sayfayı gereksiz işgal edecekse, sayın Emlak yazıyı silebilirsiniz, yada söyleyin ben silerim...
    asla yanlış anlamam, zira yazacaklarım robotla, sistemle çokda alakalı olmayacak...

şunu baştan söylemeliyimki, aslında sistemciler olarak sizin yaptığınız doğru...
    özellikle sayın Erhan ın nekadar uğraştığını ve çaba sarfettiğni biliyorum...
    umarım hepiniz emeğinizin karşılığını fazlasıyla alırsınız...

dün sayın Highvoltage sistemini paylaştı, 40 bin kere maşallah, tek kelimeyle süper bişey...
    repaint değilse (-ki ihtimal vermek istemiyorum) korkunç güzel bir sistem...
    resmen darphane gibi para basıyordur...

ama benim böylesi güzel sinyal üreten sistemim hiç olmadı ,
    bende kendimce daha basit yollar denedim ve bunda karar kıldım...
    gelelim günlükte puan toplama olayın ayrıntılarına...

dünde söylediğim gibi nirengi aldığım bir çizgim var...
    (birebir aynısı olmasada çok yakın) sizlerde 1 dakikalık grafikte 1000 üssel ağırlıklıyı deneyebilirsiniz...
    üstü long altı şort piyasa...
    bugün vob24 e bikaç kez güncel değerini attım...
    buçizgiye ne kadar yakın bi noktadan poz açtıysanız, kar etme ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır...
    stop noktanızda bu çizgini altına kayması ve birkaç bar altında kapatması...
    (elbetteki stop olup ve hatta tekrar üstüne çıktığı pozlar olacaktır ve oluyor)
    bu da işin tuzu biberi zaten

bu noktada (bence) hemen herkesin yanlış yaptığı bi şeye değinmek isterim...
    (işim gereği olaylara tersten bakmak hayatımın bir parçası)
    bizlere yıllarca " karda uzun otur, zararı kısa kes" öğretildi...
    kendinize sorun, acaba bu öğretinin ne kadar faydasını-ne kadar zararını gördünüz...
    bi örnekle açıklayayım ;
    çok uzun yazıları yazmakta okumakta sıkıcı oluyor...
    bu yüzden şimdilik bu kadar...
    ama konuyu daha da aç derseniz açarım, benim için sorun değil...
    bugün vob24 e attığım grafiğin son hali...
    anlatmaya çalıştıklarım grafik üstünde daha kolay görülecektir...
    bol kazançlar dilerim...

ustad daha acabilir misin .
    bang bang you shot me down..

silas hocam rakamlarda bir sorun var öyle anlıyorum yani parantez içinde anlatmak istediklerinizle. ?

stopu 129,500 e mi yoksa 130,500 e mi ?

Sayfa 13/50 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •