Sayfa 5/50 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
Arama sonucu : 393 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Sistemlerle Kazanç Mümkün mü ?

zaten konuyu anlayabilecek kadar tecrüben var.

yukarıda gapl bölgeleri özelikle işaretledim yakın çekimden.

manuelci tekninikçi arkadaşlar ne yaptı bilemem vize krizinde .. tahminimce çoğu hisse taşıyanlar satış yapmıştır. viopta ise çoğu longcu poz kapamıştır diye tahmin ediyorum. panikle düşüş - 6 binleri bulmuştu sanırım % 60 gibi bir kayba neden oldu.

bugüne baktığımızda ise sistem küçük miktarda olsa karda. o günden bu zamana.

amaç bu zaten her ne olursa olsun sisteme uysaydık ne olurdu. manuelde ise ne yaptık o kadar analiz yapmamıza zamanımıza emeğimizin karşılığı sonuçta ne oldu. karşılaştırmak.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    silas hocam aşağıda overall eğrisini de görebilsek süper olacak.

yarış vs değil amaç ;)
    sayın Emlak çok pardon, düşünemedim...
    bol kazançlar

Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

eyw. tşk. başlangıç sermayesi 100 mü ? sistemciler puan hesabını kullanır genelikle.

4. bende nonlinear bir sistemle gireyim o halde.

bir farkımız olsun. hem denemıs oluruz.

sistemın getiri eğirisi bugunden baslattım zarar ederek basladık.

getiri eğirisini hesaplayan tarihi değiştirmeyecegım 1 sene sonunda ne elde edeceğiz bakalım vakit buldukça grafik atacagım belkı hergun belkı bır kac gunde bır paylasırım.

Ayrıca getiri eğirisinden LONGDAN ŞORTA GEÇTİĞİNDE 70 puan malıyet düşürüyorum

Longdan şorta çift işlem demek. dolayısıyla

10 puandan 20 puan komısyon malıyetımız. kalan 50 puanda kaydıgımızı varsayıyorum.

ben 70 puanı baz alıyorum yanı sizler malıyete baska puanlarda gırebılırsınız ben bıraz ZORU denemek ıstıyorum.

normalde ortalama bır sıstemcı muhtemelen 25 puan kayar 20 puanda komısyon desen 45 puan bılemeıdın 50 puan malıyet oder.

Bİlginiz olsun sistem nonlinear Yani trend takip etmez.

yeni yaptım basarılı olacakmı bakalım kz su an -1.144

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

teşekkürler erhan hergün her işlemde kayma şukadar oldu kar bu kadar oldu belirtmek istersen sorun yok ama bence 3 ay sonra toplam işlem brüt kar toplam hesap daha az yorar bizi

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    eyw. tşk. başlangıç sermayesi 100 mü ? sistemciler puan hesabını kullanır genelikle.
    sevgili dostum zor yerden sormuşsunuz...
    robotu ben sizler gibi prof. kullanamıyorum, o yüzden ne desem yalan olur...
    5-6 yıl aradan sonra ,hazirandan beri piyasadayım...
    ama işin garibi matriks grafiğim 21 eylül öncesini göstermiyo...
    overal 1000 den mi başlamış oluyo bilemedimki...

Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

silas üstat tahminmce komisyon oranında sorun var matriks komisyon oranını yanlış hesaplama yapıyor.

khn>seçenekler bölümünde hesaplama türünü "puan bazında" yap ve komisyon oranını 0 olarak değiştir.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    teşekkürler erhan hergün her işlemde kayma şukadar oldu kar bu kadar oldu belirtmek istersen sorun yok ama bence 3 ay sonra toplam işlem brüt kar toplam hesap daha az yorar bizi
    sistem getirieğirisine otomatık olarak kayma maliyetini yani 70 puanı otomatık olarak düşerek hesaplıyor.

örnegın yarın 130,000 binden LONG açarsa 130,070 Den LONG açmış gibi kar zrar grafiğini hesaplıyor.

Şort açarsa 130 binden 129,930 dan ŞORTladım diye işliyor getiri eğirisine. yani 70 puan daha kötü almış veya satmış gibi işliyor.

Böylece hiçbir hesap yamadan getiri eğirsinde net getiriyi görebiliyorsunuz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 5/50 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •