Sayfa 10/50 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 393 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Sistemlerle Kazanç Mümkün mü ?

1. Sinyal konusu ile ilgili aynı şeyi söyledim zaten aslında sinyal teyidini müteakip ilk barın açılışı diyim o zaman. İlk yazdığım ile bunun arasında çok büyük bir fark yok aslında gün kapanış ve açılışları hariç tabi. Sonuç, alım yeri hakkında yazdığınız tam doğru tarif aslında. benim için her ay kar getirmeyen sistem için robota gerek yok. stop, kar al noktası ve vade konusunda öz disipline sahip değilseniz zaten en iyi sisteme de sahip olsanız kar edemezsiniz.

sistemler dahi sadece trend var ise kar eder o zaman her sistem ve sinyal aynıdır. Tabi mantığa sığan her sistem.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hocam şimdi diyorsunuzki ben ortalamaya göre her ay kar eden bir işlemi manuel olarak yapıyorum .

doğrumu.

doğru ise bu ortalamayı veya stop kar vs . sistemede dönüştürebilirsiniz.

böylelikle manuelden farkı kalmaz. ve sistem otomatik yapar işlemi sizde beklememiş olursunuz ekranda.

yani siz işlemi manuel yapmakla aslında bir sistem kullanıyorsunuz.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Elbette sistemsiz hiçbirşey olmaz. Sistem için ben robota ihtiyaç yok diyorum. Ve gün içi bakmayada gerek yok diyorum. Sadece gün sonu 17.45 gibi bakıp karar verseniz veya vakit yok isede akşam seans kanınca karar vermek yeter. Tek yapılması gereken alış sinyali, stop yeri , kar al sistemi( ister belli bir yüzde, ister izleyen stop), belli bir yüzde alınacaksa bu sefer belli bir vade belirlendikten sonra her sistem kazandırır. Bunun en kafa yormayanı da hareketli ortalamalar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. insanlar sistem denilince, bence olayı biraz yanlış yorumluyor...
    sanıyorlarki çok komplike /lineer/ nonlineer/trend follower sistemler yazılıp...
    hem trende hızlı girsin, hem küçük düzeltmelerde trendden düşmesin istiyor...
    oldu canım gözlerim doldu...
    böyle bi dünya yok...
    20 senedir arayanlar da zaten pes ettiler yada eninde sonunda pes edecekler, çünkü altın formül diye bişey yok...

ne yaparsanız yapın,, isterse ağzınızla kuş tutun...
    ihtimal herzaman %50 dir.
    yaptığınız sistem yada uyduğunuz gösterge her ne ise...
    amacınız bu ihtimali %51 yapmak içindir, fazlası değil...

latife olsun diye söylemiyorum...
    klavyenizin kenarında duran ve sabah kalkıp yazı tura attığınız bozuk para da bir sistemdir...
    sabah kalkıp, (misal) bugün 130,500 üstü long
    130,500 altı şorta oynıcam dediğiniz rakam da bir sistemdir.

hiç kimseye tavsiye verecek durumda değilim...
    ama söyleyebileceğim tek şey şu olabilir.
    ağırlıklı ortalama candır...
    hadi birde inceden tiyo vereyim,
    2 tane ao yu kesişimini beklemek yerine
    1 tane ao seçip, altı şort üstü long (sanalda 1 sene) deneyin bakalım...

evet belki poza geç girip geç çıkar ve karı azdır...
    ama zaten 1. amaç masadan kovulmamak...
    2. amaç kar etmek olmalı...
    Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

5. biçok insan tek kalemde 10-15k vurma derdinde...
    ve bunun için bikaç ay beklemeyi seçiyor (-ki bu da bir sistemdir ve saygı duyarım)
    ama bi de şöyle düşünün...
    günlük sadece 300 puan alan bi daytrader
    ayda (22 iş gününde) 6600 puan
    senede kabaca 80k puan alıyor demektir...

aslında olay bu kadar basit...
    bizler olayı biraz yokuşa sürüp zorlaştırıyoruz...
    yanılıyormuyum...
    Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

Alıntı Originally Posted by silas17 Yazıyı Oku
    biçok insan tek kalemde 10-15k vurma derdinde...
    ve bunun için bikaç ay beklemeyi seçiyor (-ki bu da bir sistemdir ve saygı duyarım)
    ama bi de şöyle düşünün...
    günlük sadece 300 puan alan bi daytrader
    ayda (22 iş gününde) 6600 puan
    senede kabaca 80k puan alıyor demektir...

aslında olay bu kadar basit...
    bizler olayı biraz yokuşa sürüp zorlaştırıyoruz...
    yanılıyormuyum...
    işin içine psikoloji girince bu dedğinizi yapmak iyi bir sistem yazmaktan çok daha zor bana göre dostum
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    işin içine psikoloji girince bu dedğinizi yapmak iyi bir sistem yazmaktan çok daha zor bana göre dostum
    evet bu konuda haklısınız...
    ama zaten ky olarak bizim en büyük zaafımız bu...
    farzedin bugünkü yövmiyemizi yani 300 puanımızı aldık...
    ama endeks 3000 puan gitti...
    bu dediğim sistemiz uygulayan hemen herkes kafayı yer...
    3k yükselen piyasa 300 puana tamah ettiği için...
    aldığı puanı az görür...
    velasıl herkesin kaldırabileceği bi yatırım şekli değildir...
    çelik gibi sinir gerektirir...
    ama ben ve öğrettiğim bikaç arkadaşım yıllardan beri bu şekil oynarız...
    çokda memnunum durumdan...

8. 2-3 kelam etmek isterim. Bir robot yazmaya kalktınız bu robotun sizin koşullarınız olmadan çalışması imkansız. Nedir bu koşullar, şartlar? Örnek veriyorum onlarca indikatör var. Hepsinde şu şu olursa al veya sat. Hatta bunu 50 tane koşula çıkarın 50 sinin koşulu uyarsa alsın veya satsın.
    Önemli olan karşı tarafın bu haltı nasıl yediği. Yani bu pala diye tabir ettiğimiz tüccarlar bizden farklı ne kodlar koşullar yazıyor ki, sistemlerin zarar etmesini sağlaya biliyorlar?

Benim düşüncem periyodlar. Periyotlar, barlar, saatler margin call lar öyle bir ayarlanmış ki bütün sistemleri kilitleme noktasına getiriyorlar. Geçtiğimiz günlerde yüzde 4 düşen bir piyasa ve yüzde 6 7 çıkan bir dolardan bahsediyoruz. Bu piyasa 20 seans kazandığınızı 1 saatte geri alır. Süreklilik yok.

En çok egale etmek istedikleri periyodlar. 1 5 15 ve 60. Çok nadir olarak günlük ve haftalık periyodlara saldırıyorlar.

Ben karşı tarafın robotlarla çalıştıklarına inanmıyorum. Çalışıyorsa bile kademe doldur boşaltta belli saatlerde al veya sat yaktıracakları zaman çalıştırdıklarına inanıyorum.

Çünkü yukarıda dediğim gibi bizden farklı ne koşul veriyor olabilirler?

Size söyliyeyim, bugün en çok zarar eden 1dk lık sistemi çalıştırın. Sistem de gelen sinyallerin tersine yapın, yüzde 50 zarar ettiyse, tersini yaptığınızda yüzde 50 kar getirisi olacak mı görün.

9;30 ve 18;15 de piyasa kapatmalar boşuna değil. Barların matematiğimi aklınıza gelemeyecek kadar profesyonel istatistiklerle ayarlanmış.

Sayfa 10/50 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •