Sayfa 12/50 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
Arama sonucu : 393 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Sistemlerle Kazanç Mümkün mü ?

1. Kaldı ki, margin call saatlerine, öğle yemeği saatlerine girmiyorum bile. Mesela 09:30 - 10:00 ile 12:30 - 14:30 artı olarak 18:00 ile 18:15 barlarını silelim bakalım görüntü de neler değişecek.

2. Derinliği olmayan her piyasada pala var. Ama derinlikli bir piyasada pala mala olmaz. Pala palalık yapmaya kalkarsa vururlar mala. Pala herşeyi bilseydi herşeyi ayarlasaydı adam ne uğraşcak bizim paramızla. Bence herkesin palası kendi içinde.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

son durum bu yarın açılıştan itibaren longa dönecek sistem. teyit gelmedi gerçi.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4. sadece sistem sinyaline uysam bugün ayvayı yemiştim...
    16,10,2017 kapanışıyla

Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

5. sayın erhanacikgoz...
    söylediğiniz biçok konuda mutabıkız...
    şuan çok müsaitdeğilim...
    gece eve geçtiğimde, sayfayıda çok meşgul etmeyeceksem...
    günlük puan toplamak adına bikaç şey söylemek isterim...
    söylediğiniz gibi, sır falan değil yani...
    hatta oldukça basit bir mantık üstüne kurgulu bir yapı...
    basitlik güzeldir
    Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

6. quantı ilk defa duydugumu itiraf edeyim.

Bahsettiğiniz HFT ise evet yüksek frekanslı ticaret.

bunlara yetişmemiz bunların seviyesine gelmemiz zaten imkansıza yakın seviyede.

bugun beni olabilecek en kötü seviyelerle carptılar ciddi bir para kaybettim sankı burayı okuyorlarmış gibi hissetiriyor insana

Ama bunlar olacak olmak zorunda bu sıstemın veya sistemci olmanın getirdiği birşey değil bu paranoyaklık olur.

Zaten hali hazırda piyasada manuelcı olsanız 100 bini geçerse long 101 bin olursa stop olurum diyeceksiniz.

piyasayı 100 ila 101 şeklinde hareket ettirdikleri an en tepede al en dipte sat yapacaksınız.

Belirlediğiniz seviyede piyasa yataya sardıgında bunu direkt olarak palanın varlıgına veya baska pala türevi elemanlara bağlamak bana saçma geliyor.

1900 lü yıllardada yatay piyasa vardı şimdide var 2050 yılındada olmaya devam edecek.

Yataya piyasalar olmasaydı bizleri geçin herkes para kazanırdı.

düşünsenize yukarı gidiyor alıyorsunuz aşağı gidiyor satıyorsunuz. ohh mis her yer para :D

konu dışına cıktıgımız bu kadar yeterli sistemcilik kazandırırmı kazandırmazmı bizde bilmiyoruz önümüzde böyle bir imkan var kullanacaz deneyecez batırırsa batırır batırmazsa da para kazanırız bu kadar basit.

manuel trade ediyoruzda ne oluyor deveyle hendek mi atlatıyoruz.

Yani boşu boşuna şu şöle bu böyle varsayımlarına pala senaryolarına gerek yok.

Pala var ve hep bizle ugrasıyorsa bu piyasalarda olmanız en basta hata cunku pala nasılsa sızı batıracak.

HFT merak edenler şu animasyonu izlesin.

https://www.youtube.com/watch?v=z4nCTdQlH8w&t=133s

ingilizcesi olmayanlara tercüme edivereyim. önce diyor insanlar vardı onlar trade ediyordu ekranda izleyip herkes eşitti diyor. sonra bilgisayarlar ortaya cıktı ve insandan cok daha hızlı kararlar almaya basladı diyor. sarı elektirik simgeli olanlar HFT iken normal bilgisayarlar ise bizim bu formda kullandıgımız sistmeler.

Normal sistemler basit kodlamayla yapılırken HFTler inanılmaz yüksek kodlamalara ve herşeyi kontrol eder diyor.

veriyi cok hızlı cekıp gonderırler dıyor normal sıstemlere gore.

işte kademelere emir gönderip kadmeeyi dolu gosterıp mılısanıyeler bazında emrı ıptal eder diyor.

bi hftler bazan birbirine girebilir diyor baska bır hft ortaya cıkarsa crash kazalar meydana gelır dıyor kı bu crash kazalar gerçek arkadaslar abd de bır cok ornegı var.

Bunlar diyor piyasayı batırdı adeletlı degıl adelet yok oldu dıyor bunlar cok hızlı dıyor artık insan denilen trader yok oldu dıyor. İnsanlar her halukuarda kazanamayacak gıbısınden konusuyor. pazar hılelı dıyor.

Bunların diyor bır kanun cıkartılıp bazı seylerıne kısıtlama getırılmesı gerekır dıyor.

2300 puan zararda burada kullandıgım sıstem

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    quantı ilk defa duydugumu itiraf edeyim.

Bahsettiğiniz HFT ise evet yüksek frekanslı ticaret.

bunlara yetişmemiz bunların seviyesine gelmemiz zaten imkansıza yakın seviyede.

bugun beni olabilecek en kötü seviyelerle carptılar ciddi bir para kaybettim sankı burayı okuyorlarmış gibi hissetiriyor insana

Ama bunlar olacak olmak zorunda bu sıstemın veya sistemci olmanın getirdiği birşey değil bu paranoyaklık olur.

Zaten hali hazırda piyasada manuelcı olsanız 100 bini geçerse long 101 bin olursa stop olurum diyeceksiniz.

piyasayı 100 ila 101 şeklinde hareket ettirdikleri an en tepede al en dipte sat yapacaksınız.

Belirlediğiniz seviyede piyasa yataya sardıgında bunu direkt olarak palanın varlıgına veya baska pala türevi elemanlara bağlamak bana saçma geliyor.

1900 lü yıllardada yatay piyasa vardı şimdide var 2050 yılındada olmaya devam edecek.

Yataya piyasalar olmasaydı bizleri geçin herkes para kazanırdı.

düşünsenize yukarı gidiyor alıyorsunuz aşağı gidiyor satıyorsunuz. ohh mis her yer para :D

konu dışına cıktıgımız bu kadar yeterli sistemcilik kazandırırmı kazandırmazmı bizde bilmiyoruz önümüzde böyle bir imkan var kullanacaz deneyecez batırırsa batırır batırmazsa da para kazanırız bu kadar basit.

manuel trade ediyoruzda ne oluyor deveyle hendek mi atlatıyoruz.

Yani boşu boşuna şu şöle bu böyle varsayımlarına pala senaryolarına gerek yok.

Pala var ve hep bizle ugrasıyorsa bu piyasalarda olmanız en basta hata cunku pala nasılsa sızı batıracak.

HFT merak edenler şu animasyonu izlesin.

https://www.youtube.com/watch?v=z4nCTdQlH8w&t=133s

ingilizcesi olmayanlara tercüme edivereyim. önce diyor insanlar vardı onlar trade ediyordu ekranda izleyip herkes eşitti diyor. sonra bilgisayarlar ortaya cıktı ve insandan cok daha hızlı kararlar almaya basladı diyor. sarı elektirik simgeli olanlar HFT iken normal bilgisayarlar ise bizim bu formda kullandıgımız sistmeler.

Normal sistemler basit kodlamayla yapılırken HFTler inanılmaz yüksek kodlamalara ve herşeyi kontrol eder diyor.

veriyi cok hızlı cekıp gonderırler dıyor normal sıstemlere gore.

işte kademelere emir gönderip kadmeeyi dolu gosterıp mılısanıyeler bazında emrı ıptal eder diyor.

bi hftler bazan birbirine girebilir diyor baska bır hft ortaya cıkarsa crash kazalar meydana gelır dıyor kı bu crash kazalar gerçek arkadaslar abd de bır cok ornegı var.

Bunlar diyor piyasayı batırdı adeletlı degıl adelet yok oldu dıyor bunlar cok hızlı dıyor artık insan denilen trader yok oldu dıyor. İnsanlar her halukuarda kazanamayacak gıbısınden konusuyor. pazar hılelı dıyor.

Bunların diyor bır kanun cıkartılıp bazı seylerıne kısıtlama getırılmesı gerekır dıyor.

2300 puan zararda burada kullandıgım sıstem

Evet bahsettiğim kısaca hft. Milisaniyelerle makinalar milyon dolarlar kazanıyor. Bu kişilere dava açamazsınız zira bunları yapanlar, fed ve bofa gibi kurumların bünyesinde çalışıyorlar.

Pala var ve hep bize çalışıyor o zaman neden masaya oturuyoruz demişsiniz. O olayında psikolojik nedenleri var. Yatırımcılar çıkarılan finans kitaplarıyla motivasyonu sağlanıyor. Yani bir kitap çıkarılıyor ve bilmem kim şu parasını şu kadar yaptı. Veya dergilerle bu motivasyon insanların bilinçaltına işleniyor ve zengin olma hayali ile işlem yapılması sağlanıyor. Aslında bütün finans kitabı yazarları bu psikolojiye hizmet ediyor bazı teknik kitaplar hariç. Keza yazarkara baktığımızda bilmem ne aracı kurumunun ceo su olduğunu göreceksiniz. Bu işi bizler senelerce yapıyoruz ve elbet bir yerde hata yaptığımızda bunun bedeli ağır oluyor. Çünkü sistemin içine girmiş oluyorsun.
    Geçen sene 3bin lira soktuğum piyasada 3 ayda 3bin lirayı 26bin tl ye çıkardım. Bu benim için inanılmaz trading di. Trend tabii ki yok, tamamen al-sat olarak yaptım. Fakat 3 ay sonra dolar da ısrarcı olmam sebebiyle parayı sıfırladım devamı gelmedi. Disiplinim de tükendi. Bu benim bir hatama baktı. Geçtiğimiz sene zarar tutarım 110bin tl idi.
    Şimdi zarzor saçlarımı döke döke 110bin lirayı geri çıkarttım ancak sonuç olarak hem psikolojim bozuldu, hem zamanım gitti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
    İyi çarpıldık

Poyraz2008

Sayfa 12/50 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları