Sayfa 7/50 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 393 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Sistemlerle Kazanç Mümkün mü ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179

Sistemlerle Kazanç Mümkün mü ?

Alıntı Originally Posted by High Voltage Yazıyı Oku
    Çok başarılı her iki sistemde

Poyraz2008

Alıntı Originally Posted by High Voltage Yazıyı Oku
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3.  Alıntı Originally Posted by High Voltage Yazıyı Oku
    sayın Highvoltage
    40 bin kere maşallah...
    ben hayatımda böyle bişey görmedim...
    2 sistemde birbirinden güzel...
    zigzag repaint olsa anca bu kadar güzel sinyal verebilirdi...
    yürekten bol kazançlar dilerim...
    sistemim var demeye utandım.

sayın Emlak bence topiği kapatalım...
    sayfa cevabını bulmuş bile
    Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

4. Merhaba arkadaşlar bir süredir viop robot sistemleri üzerinde çalışıyorum. Yükselen piyasada veya düşen piyasada hangi sinyali kullanırsam kullanayım kazandığımı fakat kararsız piyasada sistemlerin sürekli zarar ettiğini gördüm. İşin içine komisyon ve piyasa emri verilmesi nedeniyle alışlarda +25 puan, satışlarda -25 puan kaymayı da eklersem. sürekli kar eden sabit bir sistem çok zor geliyor. Trendlere göre hareket etsin dediğimizde ise, trend tespitinde en iyi yöntem hareketli ortalamalar oluyor. Sistem yerine hareketli ortalamaya göre alıp satsam daha çok kar ediyorum. Açıkçası doğru alım yeri beklenip doğru yerde alım yapan ve trend kırılımını bekleyen manuel bir sistemin daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sistemlerde yeşil ve kırmızı oklar barların açılışında gözüküyor, görüntü olarak açılışlarla almış ve açılışlarda satmış gözüküyor. Ama aslında kapanışlarda alıyor ve kapanışlarda satıyor ve her alış satış da 50 puan fazladan zarar yazıyor.

Sonuç olarak al sat yapan sistemlerin kazanma ihtimalinin olduğuna inanmıyorum. Hele ki 60dk periyot altında işlem yapıyorsa ihtimal bile vermiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by siradanhisseler Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar bir süredir viop robot sistemleri üzerinde çalışıyorum. Yükselen piyasada veya düşen piyasada hangi sinyali kullanırsam kullanayım kazandığımı fakat kararsız piyasada sistemlerin sürekli zarar ettiğini gördüm. İşin içine komisyon ve piyasa emri verilmesi nedeniyle alışlarda +25 puan, satışlarda -25 puan kaymayı da eklersem. sürekli kar eden sabit bir sistem çok zor geliyor. Trendlere göre hareket etsin dediğimizde ise, trend tespitinde en iyi yöntem hareketli ortalamalar oluyor. Sistem yerine hareketli ortalamaya göre alıp satsam daha çok kar ediyorum. Açıkçası doğru alım yeri beklenip doğru yerde alım yapan ve trend kırılımını bekleyen manuel bir sistemin daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sistemlerde yeşil ve kırmızı oklar barların açılışında gözüküyor, görüntü olarak açılışlarla almış ve açılışlarda satmış gözüküyor. Ama aslında kapanışlarda alıyor ve kapanışlarda satıyor ve her alış satış da 50 puan fazladan zarar yazıyor.

Sonuç olarak al sat yapan sistemlerin kazanma ihtimalinin olduğuna inanmıyorum. Hele ki 60dk periyot altında işlem yapıyorsa ihtimal bile vermiyorum.
    Öncelikle şu konuya açıklık getirelim ne kadar süredir bu işle ilgileniyorsun ne kadar veri ile testler yaptın bu işte ne kadar yol kat ettin ?

25 puan kayma az 35 gir bence. longdan şorta geçtiğinde 70 puan maliyet düşersin ben öyle yapıyorum.

en iyi yöntem hareketli ortalamalar değil bir çok farklı yapı daha iyi getiriler üretebiliyor.

Sistemi sistem yapan şey, yada sistemciyi sistemci yapan şey manuel tradenin başarısızlıgı ve kurallara uyamama, disiplinsiz hareketler. Bir sistemin olsa bile buna manuel uyma ihtimalinin oldukça düşük oldugunu sanıyorum. Biz sistemciyken bile zaman zaman duygularımıza yenik düşüp sistemi kapadıgımız zamanlar olabiliyor.

Yaptıgımız en salakca şeyin sistem kapatmak oldugunu sonradan anlıyoruz ama iş işten geçmiş oluyor.

Al sat yapan sistemler doğru hesaplanmış gerçekçi bir yaklaşımla sistem tasarladıgınız da sürdürülebilir olarka para kazanırsınız. Yanlız bu işe her ay kar edewyim her 5 ayda bir karda olayım şeklinde bakarsanız bu çok zor. sistemler en az 1 sene hiçbirşey uretmeyebilir. 1,5 sene hiçbirşey uretmeyebilirsiniz.

Zaten bir sistem her ay kazansa nirvanaya ulaşırsınız risksiz iş yoktur. Bedava para fare kapanında.

Herkes sistemci olamaz sabir ısteyen bir iş üst üst 20 işleminizn 20 sininde zarar ettiği dönemler yaşarsınız.

Bence sisteminizn sorunları karşısında yada başarısızlıgınız karşısında pes edip çekilmek yerine sorunların uzerıne gidip düzeltin.

Kayma maliyetlerinizi ölçün ben 3 ay boyunca kayma maliyetlerimi tek tek ölçtüm ortalama kayma maliyetim yüksek çıkmıştı.

Bunun çözmem gerektiğini anladım ve bir program geliştirdik İndikator kesmeden önce sistem emri yolluyor ve zorla sisteme AL yada sat yaktırarak kayma maliyetlerini düşürdüm. BU sorunu büüyk bir kısmını çözdük.

Kapanıslarla işlem yapan yapı buyuk uzun barlarda geç kalmış oluyorduk üstelik 5 dakıkalık olmasına rağmen.

Bir sistem yazdım kapanısları baz almayan matematiksel bir çizgisi olan böylece sistemin çektiği çizgi sabitti yeri belliydi. ister kapanıs ustunde olsun isterse altında olsun dokundugu an alıyordu.

Böyle bir matematiksel yapı kurdum ve şu an 5 dakıkalık grafiklerde ANLIK emir yolluyorum.

Örnegın fiyat 100 bine çıktıgında AL yakacak o yer belli.

Fiyatlarda 99,800 de diyelim.

99,975 oldugu anın saniyesinde şak diye emri gönderiyor sistem Fiyat oraya ilk defa cıktıgı için en dolu kademeye emir göndermiş oluyorum. bu bir avantaj kayma maliyetimi düşürüyor buna rağmen piyasayı kaydırdıgım ve 99,975 kademesini süpürdüğüm için

fiyat 1 kademe yukarı sıçramış oluyor ve 100 Bine geliyor oradanda biraz lot alımış oluyor sistemde 100 bin yanınca al okunu koyuyor.

Böylece alış malıyetım 99,990 larda oluyor sistemin al oku ise 100 binde -10 puan daha karlı aldım. Tabiki genel anlamda kademeyi 2 3 kademe birden süpürdüğüm için -10 puan karlı alm ihtimalin cok cok düşük.

genellıkle alışlarım 3 kademeye yayılıyor 99,975 100 bin ve 100,025 e ortalama alış maliyetim 100,010 filan cıvarında kalıyor yani aslında ortalama 10 12 puan kayma yaşıyorum.

Dİkkat edin ne dedim sistemın Al okunu 100 bine koyacak bu önceden belli fakat benim sistem 100 bine gelmeden önce alıs yaparak piyasadakı o ankı mum 2 kademe yukarı sıçratıyor sıstem mumun yukarı gittiğini görüne haliyle al okunu koyuyor.

belkide 100 bine gelmeden dönecek olan piyasayı zorla 100 bine deyditiriyorum ancak alıs amalıyetımı böylece az kaydırmış oluyorum.

Ayrıca kapanısı bekleyen sistemler 100 bin ve üzerinde bir kapanıs beklerken 5 dakıkalık grafikte fiyatlar 99,975 ila 100,150 arasında sürekli git gel yaşarak bu kademe arasında tüm lotlar yani satıcılar azalıyor çünkü direnci geçmek için birileri alıyor birileride direnç yapmak için satıyor.

ama siz emri kapanısa kadar gönderemeyeceğiniz için geçen 2 3 dakıka içerisinde o kademede artık direnç mirenç kalmıyor.

barın kapanısı 100 bin olsa bile çok az lot kademede kalıyor ve buraya emir yollayarak kaymalarınızı arttırıyorsunuz ister istemez.

Vel hasılı yaşdıgın sorunlar sistemilerin hayatında olan sorunlar kimisi az işlem yapan sistem tasarlayarak kayma maliyetlerini dert etmiyor kimisi yüksek getiri üreten sistem yarattıgı için kaymalara katlanabiliyor.

Kimisi azz lotla trade ettiği için cok fazla kayma yaşamıyor.

benimkide böyle bir çözümdü.

Bunlar çözüm aramaya çalışanların buldugu yöntemler.

Sistemci olabilmek için öncelikle manuelde becereksiz oldugunu kabul edeceksin. Başka çıkış yolunun olmadıgını ve mecburen sistemci olmak zorunda kaldıgını anlyacaksın disiplinsiz ve duygusal davrandıgını kabul edeceksin.

Ve bu işe gönülden emek vereceksin. Çalışıp güzel sistemler yaratacaksın hayal gücün olacak üreteceksin.

Bileceksinki bu yolda 10 kişiden sadece 1 kişi devam edebiliyor.

Her ay kar saglamakmış unut gitsin yapamazsın 8 ay boş yere sıstem 100 lerce al sat yapacak kar edemeyeceksin.

Vesaire...........

https://www.youtube.com/watch?v=Ea9fzIhaHaU
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. bir ay kar edemiyorsam bile robota neden ihtiyaç duyayım ki. o zaman hareketli ortalama takip edeyip yeter. Sistemime uyacak disiplinim yoksa robotu da kapatırım.
    tecrübe yılla alakalı ama işlemler hakkında görüş sahibi olmak için yıllara ihtiyaç yok. 30 yıldır piyasada olup da hala sihirli formül arayan bir çok arkadaşım var. Ve hala bulamadılar. Bence en güzel sistem tepkilere ve anomalilere oynamak. oda trend kadar asla kazandırmaz. Sadece değişiklik yaratır. Trend olmadan hiç bir sistem kazanamaz. anca bocalar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by siradanhisseler Yazıyı Oku
    bir ay kar edemiyorsam bile robota neden ihtiyaç duyayım ki. o zaman hareketli ortalama takip edeyip yeter. Sistemime uyacak disiplinim yoksa robotu da kapatırım.
    tecrübe yılla alakalı ama işlemler hakkında görüş sahibi olmak için yıllara ihtiyaç yok. 30 yıldır piyasada olup da hala sihirli formül arayan bir çok arkadaşım var. Ve hala bulamadılar. Bence en güzel sistem tepkilere ve anomalilere oynamak. oda trend kadar asla kazandırmaz. Sadece değişiklik yaratır. Trend olmadan hiç bir sistem kazanamaz. anca bocalar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    hareketli ortalamayla manuel takiple nasıl kazandıgını cok anlayamadım ama belkide sürdürülebilir bir kar saglıyorsunuzdur.

bence tecrübe yılla alakalı değil daha çok vakit harcamayla alakalı uzun vade bir hisse almış vatandaş 5 yıldır borsadadır ama hiç ekran izlemiyordur işlemde yapmıyordur. Dİğeri her gun trade eder 1 yıl geçirmiştir. Ama bence 1 yıl boyunca sureklı trade eden daha tecrübelidir. Yani tecrübeyi geçirilen yılla değil geçirelen verimli saat bazında ölçmek daha anlamlı.

anomali durumunu bende düşündüm fakat bu fırsatlarda her zman gelmiyor. gelsede dogru yone gırecegının tam garantısı yıne olmuyor.

manuelciysen en iyisi orta ve uzun vade tradedir. 130 binden piyasanın cakılacagı gün gibi belliydi aslında oradan şortu basıp beklyecen

trend yoksa kazanç yoktur hatta kayıp vardırbu konuda haklısın.

ancak trend yoksa kim kazanıyor bu sorunun cevabınıda bulmak lazım. insanlar ya düşecek yada yükselecek diye alıp satıyorlar.

her ikisinide yapmazsa kimse kazanamıyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 7/50 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •