Sayfa 297/466 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

1. Bir gün canı fazla yananlardan kim vurduya gidermi, gitmez. Vuran çıkıp aslanlar gibi ben vurdum der saklanmaz, bize de selasını dinlemek kalır. Varmı böyle aslan kişi

2.  Alıntı Originally Posted by osmancık78 Yazıyı Oku
    Bir gün canı fazla yananlardan kim vurduya gidermi, gitmez. Vuran çıkıp aslanlar gibi ben vurdum der saklanmaz, bize de selasını dinlemek kalır. Varmı böyle aslan kişi
    Osmancık78 paylaşımınız doğru değil... Sıkıntılı... Hınç içindeyiz ancak bu tarz yazmışsınız iyi olur bence silseniz iyi olur

3. Düzeltme. Yazmazsanız iyi olur... Şeklinde olacaktı. Önceki yazımın sonu

4. sifaş Sentetik İplik Fabrikaları A.Ş. Fesih ve tasfiye kararı böyle bir karar alınmadan ne Gen yatırım holding nede genpower holding iflas etmiş sayılmaz

Gelelim Genpower jenaratöre orada durumlar karışık iflas verilmiş kasım ayında ama fabrika çalışmaya devam etmiş o yüzden sorun orada başka mevcut iflas halinde ama alacaklılar ne durumda PAtron ne diyor ne yapıyor bunlar belirsiz Börçlarının büyük bölümü bankalara bankalar da alamayacağı para için bence iflas konusunda çokta istekli olmayabilir baştan istekli olabilirler ama patron un hamleleri var diyor ki makineler benim değil paravan bir şirket bulmuş makine leri ona vermiş belki fabrika binasını bile paravan bir şirkete vermiş olabilir böyle bir durumda bankaların iflas tan alacağı bir kuruş para bile olamaz o yüzden orada durum karışık

Burada karlı çıkan Borsa ile spk olmuştur sonuçta iki hisseyi borsadan atarak en az 50 milyon tl lik bir yükten kurtulmuştur Borsa da düzen karşılıksız para kaldığında bir iki hisseyi borsadan şutlamaktan geçer sırada bimeks olabilir çünkü hala açık veriyor borsa en az 200 milyon açığı var borsa nın

Bu açık büyüyor her sene 400 milyon tl lik bir açık veriyor borsa böyle giderse borsa bile zora girebilir Bu açığın nedenleri artan hisse fiyatları Bir hissenin değeri olduğundan fazla hale geldiğinde ki bu çok oluyor örnekleri var Flap Beyaz gibi bunların yatırımcılarına para ödemek için borçlanıyor lar banka kredisi çekiyorlar bu da Borsa istanbul un açık vermesine neden oluyor Faizleri ile birlikte en az 500 milyon her sene açık veriyor bir de buna aracı kurumlar da batışlar da dahil oluyor Taksim menkul değerler gibi bir çok aracı kurum zora girdi işlemleri yasaklandı bunların da getirdiği yükler var en az 200 milyon civarında toplamda 700 milyon tl açık veriyor her sene bunu nereden bulacak yatırımcıların başka hisselerde olan paralarını buharlaştırıp bulacak Oda tahta kapatmaktan geçiyor Transtürk Esem idaş gibi tahtaları kapatıp açık kapatıyorlar ama yetmez daha 2 3 hisseyi daha gümletmeleri gerekiyor Bimeks dardanel gibi
    Son düzenleme : meteak; 31-05-2018 saat: 21:26.

5.  Alıntı Originally Posted by ünal Yazıyı Oku
    Ben bu karara sevindim. Varsa kurtarma gücü, buyursun kurtarsın. Yoksa milleti umut ile bekletmesin. İstinaf iflası durdurur. Ancak temyiz durdurmaz. Temyize gidince 1-2 sene beklemezsiniz. İşlem başlar. Mallar satılır. Olsa olsa temyiz başvurusu esnasında tedbir istenir. Tedbir de satışlardan elde edilecek gelirin bloke edilmesi, temyizde kazanılması durumunda paranın satın alanlara verilerek işlemin iptali söz konusu olur ki, bu çok kolay değil. Miras davalarında filan ancak böyle bir tedbir uygulanır. Şimdi varsa parası kamyon kamyon, gidip ödeyecek ve alacaklı kalmayınca da icra satışı duracak. Her şey geri işleyecek. Yoksa biz battık. O yoluna fabrikadaki şu mallar cefa nın, şu paralar cefa nın, şu makineler cefa nın diyerek çaldıkları ile, gayet büyük bir başlangıç yapacak. Bu başlangıçta da ne genpower holdinge, nede genyh ihtiyacı yok. Müjdat Jenaratör diye bir marka tescil ettirir. Yada Pınar jeneratör markasını vurur. Olmadı Maykraft markası. O yoluna devam eder. Biz son hayal kırıntıları da tükenmiş, onlarca senelik birikimini kaptırmış salaklar olarak kalırız. Düşünün evinizde yangın çıktı. Sel bastı falan. Bir afet. Bir müsubet. Cenabı Allah hiçbirimizi bir başkasına müsubet eylemesin. Ahireti bu günden belli olan, dünya hayatını müsubet olarak sürdüren kul olmayalım. Düşünün yaşınızı. Diyelim 50, geriyi düşünün 50 saniye kadar hükmü var mı? Yok. 80 sene de yaşasanız 80 saniye gibi. Gelip geçici. Ama zaman ile sene ile asır ile ölçülmez bir ahiret var. Sonsuzluk. O sonsuzluğun tamamını gazap ile geçirmek ne acı olur. Biz günahımız kadar azabı çeker, sonra en küçük mertebesinde de olsa cennette oluruz inşaallah. Ebedi cehennemde olacak olanlar, onlar bu gün yok öyle bir şey diyebilirler, olduğunu fark ettiklerinde her şey bitmiş olacak. Ben şahsım adıma, bana 5 milyon 15 milyon para verse, vallahi billahi helallaşmayacağım. NOKTA
    aynen iflas kararı kasım ayında verilmişti şimdi tescillenmiş yani iflas durumu devam ediyor değişen bir şey yok kasım ayından bu aya kadar

6. İflas durumu devam ediyor kasım ayında verilen iflas ın devam ettiğini gösteriyor değişen bir durum yok kasım ayından bu aya kadar bir oyun oynanıyor bakalım bunun etkileri Gen power holding ile gen yatırım holding e nasıl olacak onlarında mı iflası istenecek yada sifaş iplik gibi yönetim kurulu kararı ile fesih mi edilecekler yani iflas tır oda Belirsizlik çok özel durum açıklamaları yok bilgi az

7. Genel kurulu bile toplamıyorlar bunlar belirsizlikleri artıyor aynı şeye benziyor Çbs boyalar gibi oldular Ortada yönetim gözükmüyor hiç bir açıklama yok Kasım ayında iflas etmiş bir şirket var ortada o kadar onun dışında hiç bir bilgi verilmiyor Bu iflasın etkileri ne olacak Gen power holding ile Gen yatırım a bunlar hakkında bilgi yok ilersi için ne düşünüyorlar hedefler nedir bunlar hakkında bilgi yok Fesih mi edeceksiniz ne yapacaksınız bu konularda bilgi yok yani boşa konuşuyoruz

8. Genpowerin kaderi tekrar Müjdat beyin ellerine geçti....hukuki süreçin ikinci aşaması da bitti ve mahkeme topu tekrar Müjdat a verdi,,,Mahkeme kararını iyi analiz etme şansımız yok...ticaret hukuku,icra-iflas hukukundan çakmayız.
    Ancak işleyiş olarak bir kanatim var:
    1-Müjdat Uslu,temyize gider:
    a)temyiz birinci derece mahkemenin kararına uyar ve iflası onaylar.(hikaye son bulur)
    b)Temyiz birinci derce mahkemenin kararını usul yönünden veya eksik incelemeden veya,şirketin sunacağı yeni bilgi ve belgeler ışığında ;eksiklerin tamamlanması isteğiyle tekrar görüşülmek üzere 1.derece mahkemeye iade eder.
    2)Müjdat uslu;artık bu dava ile uğraşamam inceldiği yerden kopsun der ve bir üst mahkemeye gitme yolunu kullanmaz.(yine hikaye sona erer)
    3)Davaya müdahil olan kişi bir üst mahkemeye gidermi (Müjdat tan bağımsız gidemez...Gitse de bir sonucu olmaz)
    Son Tahlilde top artık Müjdattadır.
    Bizler bu aşamada ne yapabiliriz...Sadece %5 ten fazla payları olan arkadaşlar...Müjdat Uslu ile ortak hareket ederlerse küçük yatırımcı için bir katkı sağlayabilirler.Bir sonucu olurmu? Kim bilebilir belki bir sonucu olabilir.
    Top artık müjdatın ellerinde ve tebliğ sonrası 10 günü olduğuna göre ve 2 gün önce tebliği almış var sayarsak....8-9 gün sonra ya hiç yorum yapmayız veya yeni bir aşamaya geçip yorum ve beklentilerimizi yazarız....şimdiden iyi bayramlar....
    Son düzenleme : Mahulli; 01-06-2018 saat: 02:31.

Sayfa 297/466 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •