Sayfa 356/466 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon
Arama sonucu : 3723 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by Mahulli Yazıyı Oku
    Anlaşılan önemli dezenformasyon yaşanmakta,genpower üretim yapıyormu,yapmıyormu;Bir görüş üretim çok kısıtlı,yönetim giderlerinin karşılanacağı kadar,diğer görüş ise peynir ekmek gibi satışların yapıldığı.Hangisi doğrudur,şirket kap bildirimi veya basında bir yayın olmadığından bilgi sahibi olmak imkansız.
    Bence önümüzde gerçek olan.İflas davasının henüz yargıtayda olmasıdır.Yargıtay kararı henüz sonuçlanmadığından,genpower jeneratör henüz iflas etmemiştir.(iflasa konu olan gen yatırım holding değil).
    Yargıtay 1.derece mahkemenin kararını bozarsa(kanatim büyük ihtimalle bozacaktır) işte o zaman bizim için esas sorun başlayacak.Acaba Sn.USLU genpower jeneratörü ,genyatırım holding bünyesinde tutmaya devam edecekmidir, bence eğer genyatırım holding b tipi hisselerinde ki kontrolü önemli miktar üzerinde değilse,gen yatırım bünyesinde genpoweri tutmaz,tutması şahsi ekonomik menfatlerine uygun olmaz.
    Gen yatırım holdingin bünyesinde genpower jeneratör olmazsa,genyatırım holdingin çöp kadar değeri kalmaz.Mahkemenin kaararı somut olacaktır,onay veya iade,bu aaşama daha çok patronu ilgilendirir.Ama kararın iadesinden sonraki süreç bizim açımızdan heyecanlı olacaktır.
    Tahtanın açılmasına çok takılmayınız,jeneratör kurtulsun ve genyatırım holding bünyesinde kalsın borçları önemli oranda azalsın,tahta açılmasın,babanızın oğluna 20.00 dan satarsınız.Tahtanın kapalı olması sıkıntı oluşturmaz.
    yATIRIMCININ YAPACAĞI BİR ŞEY ŞU AŞAMADA GÖZÜKMEMEKTEDİR.BEKLEYİP GÖRECEĞİZ VE YAŞAYACAĞIZ....
    Ağabey, 5 yıl doldu. Sözleşme süresince; ben paramı alamadım jeneratörümü geri verin demedi. Bu konuda geri verme vs diye genyh de genel kurul yapmadı. Şu an Müjdat ile aramızda sadece alacak verecek meselesi vardır. Onun haricinde jeneratör veririm jeneratör alırım diyemez. Geçti o korku. Haaa genpower jeneratör olmadan, gengayrimenkul ile bile genyh 15 lira eder.

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by manyax Yazıyı Oku
    evet hepsi hayal otesi hatta. bu ulkede adalet yok arkadasim hala anlamadinizmi adalet olsa bu adam bu kadar rahat at kosturabilirmiydi. hadi iflastan kurtuldu diyelim. bildigin genyatirim yuzde 40 i ky da. sence ky hediye edermi fabrikasini bole bi cakal. ha bize lutfetmesine gerekte yok onuda soleyim genyatirim doneminde jenatatirun bedelsiz artirimini yaptim dedi bize 100 veya 200 milyon borcu var mujday beyin once onu versin sonra jenarator benim desin. neyse bunlari 100 defa yazdik daha konusnaya gerek yok. ytd

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Manyax; Tebrikler kardeşim. Bağlı ortak bedelsiz olarak sermaye artırımı yapmış ise, ki yapmıştır. O oranda bize de bedelsiz hisse dağıtmalı idi. Bu konuda haklısın.

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by succesful Yazıyı Oku
    Bugün gen yatırımın en son spknın sitesinde Haziranda ilan ettiği bilançoyu tekrar inceledim. Söz konusu bilançonun öz kaynaklar kaleminde ödenmiş sermaye kalemi 323000000 tl olarak gösterilmiş. Halbuki genyh in ödenmiş sermayesi 10000000 tl. Burada gösterilen ödenmiş sermayenin toplamı ise genpower jeneratör, izpol, pırıl makine, gen yatırım ve gen gayrimenkulün toplam ödenmiş sermayesi. Geçmiş yıllar kar ve zararları ile dönem karını da genpower jeneratörün olduğunu farz etsek bile gen yatırımın jeneratör hariç değeri 15000000 tl civarı eder. Bu da defter değerini jeneratör hariç 1,5 tl eder. Ha şunu da belirteyim. Müjdat Uslu'nun genel kurul haricinde jeneratörü genyh bünyesinden çıkarması imkansızdır. Sermaye piyasası mevzuatına göre jeneratörü genyh bünyesinden çıkarması faaliyete ilişkin önemli işlem olduğundan ayrılma hakkı doğurduğundan genel kurul onayına sunulması gerekir. Genyh ana sözleşmesine göre Müjdat Uslu bu kararı alabilir. Çünkü elindeki 20 tl nominal bedelli hisse %99 oy hakkına sahiptir. Yani B grubu hissedarların 9999000 adet hissesi ret oyu bile verse Müjdat Uslunun dediği olur. Ancak genel kurula katılıp muhalif oy kullanan yatırımcılar ayrılma hakkına sahip olur. Ayrılma bedeli de spk mevzuatına göre jeneratör dahil bağımsız değerleme şirketi raporuna göre olur. Bu değerleme de binaların, arazilerin, marka değerinin de bilanço değerine eklenmesi ile olur. En son açıklanan bilançoda bile şirketimiz 400000000 tl civarında bir öz kaynağa sahiptir. Bu da hisse değerini birim başı minimum 40 tl yapar. Buradan Müjdat Uslu için en çıkar yol mensa gibi çalışarak şirketi borsa kotuna döndürülmesidir. Ytd.
    Yanlışşşşşşşşşşşşşşşşş
    Kanuna göre beher a grubu hisse azami 15 oy kullanır. 20 tl lik a grubunun da kullanabileceği oy 300 TL dir. Konu yargıda ayrıca. Diğer bir yanlış da, şirket yönetimi kendi hata ve kusurları ile ilgili durumlarda kendi leyh veya aleyhlerine oy kullanamaz.
    Üçüncü bir yanlış a grubu oylar seçim hakkı için. Yoksa genel kurul ibra ve kararları için değil. Şirket ana sözleşmesine bakınız.
    Burada tek bir doğru var, o da sadece jeneratör değil değerli olan. Çay yolundan Havalimanına, Samsundan Mersine, Muğladan tokilere kadar birçok gayrimenkul var. Ayrılma hakkı konusuna gelince. Orayı yakalamışsın da. Eksiğin var. On kere yüz kere ayrılma hakkımız zaten doğmuş durumda. Şimdi hakkımızı kullansak iflas masasının bilmem kaçıncı sırasında yer alırız. Ama bir kurtuldum iflastan desin hele. Ayrılırız. Döve döve.

4. Ünal bey aktardığınız bilgiler için tşkler... Sizden ricam, genyatırım, jeneratör olmasa dahi çok değerlidir,ifadenizi şirketin kayıtlı varlıkları ile detaylandırmazı(zamanınızı almıyacaksan)bekliyoruz... Çok tşkler, slmlar

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by Mahulli Yazıyı Oku
    Ünal bey aktardığınız bilgiler için tşkler... Sizden ricam, genyatırım, jeneratör olmasa dahi çok değerlidir,ifadenizi şirketin kayıtlı varlıkları ile detaylandırmazı(zamanınızı almıyacaksan)bekliyoruz... Çok tşkler, slmlar
    Ağabey bendeki bilgi ve belgelere göre; Çay yolunda (kıymeti milyonlarca dolar) bir çok villa. 14.850 m2 Havalimanı protokol yolunda arsa. Havalimanında çıkınca Ankara'ya geliş istikametinde genpower totemli ve plastik kaplamalı kafes tel ile çevirili (250 milyon liraya kadar ederi olan) arsa. İkametim dediği işçi lojmanı olarak kullanılan Sincan'da bulunan daire. Genyh merkezi olarak kullanılan Çankaya'daki ofis daire. Fabrika arazisi 219 dönüm. Eski fabrika 1. organize sanayide 17 dönüm. Samsun Mersin Muğla da çeşitli arsa... Bunların hiç birisi güncel değerli değildir. Rüşvet çarkı ile bankaların da bu konuya uyanmaları önlenmiştir. Fabrikaya dokunmadan sadece bu gayrimenkullerin satışı sağlansaydı (piyasa haretketliyken 2014-2016), Borç kalmazdı. Ayrıca abartılı ama 36 milyon euroya alınmış henüz kurulamamış bir makina var. Genpower jeneratöre ait. Bu polisacın eski model kurulamayan makineleri ile karıştırmayın. Onlar belki de hurdacılar sitesinde birkaç şişe viski parasına satıldı. Sanırım toplam 18 gayrimenkul. Hepsini google maps ten bulup, o civardaki emlakçılardan fiyat almışlığım vardır. Murat Doğan şahit bu olaya. Murat'ın kavrayamadığı şu vardı o zaman. On kere okuttum evrakı onbir kere anlamadı. Abim; 50 milyon alacağı var YKB sının, her gayrimenkule ipotek almış. Dosya numarasına bak hepsi aynı diyordum. Yada HSBC nin 5 milyon alacağı 6 ayrı gayrimenkulde de ayrı ayrı gibi ama aynı dosya diyordum. Murat her ipotekteki borçları alt alta toplayıp 500 milyon borç üretiyordu. Aslen bilançoda da görüleceği üzere toplam 150 milyon lira kadar banka borcu vardı. Diğer borçlar kendi firmalarımızın birbirine borçları idi. Bunlar da geçti. Benim savım, bu borçların varlık şirketine devri ile alakalı idi. Geçen sene YKB nın varlık şirketine satışları ile ilgili MKU beye abi bizim borçlar satıldı galiba dedim. O da bize kazık atan eski dostlara söylemiş. YKB bizim borçları sattı diye. Biliyoruz demişler onlar da. Ama buraya gelip yok öyle bir şey diye sinkaf yapıp gittiler. Ayrıca HSBC ye en son 40 milyondan çok borç görünüyordu. Temerrütler filan. HSBC Türkiye'den çekilirken tüm alacaklarını varlık şirketlerine devredip gitti. Dolayısı ile HSBC ye olan borç bir anda 2 milyona filan düştü. Bunların hepsini kuruş bakiyesi bırakmak suretiyle ortağımız Müjdat kapattı kanaatindeyim. Kuruş bakiyesini bırakma nedeni de, üzerinden ipotek ve icralar kalkmasın ki; Mehmet Susuz gibi gıcık olduğum bir kaç kişiye icra sırası gelmesin ve ben bunlara kuruş koklatmayayım derdidir. Yoksa Müjdat hepimizi çok seviyor. Bilginiz olsun.

6. Gen yatırım ın en son açıklanan bilançosunda borçlarının hala kısa vadeli olan banka kredileri 40 milyon gözükmekte bu borç yüzünden iflas etmesi hala hileli iflas yada dümen gibi gözüküyor çünkü 40 milyon tl yi şirket sermaye artırsa 10 milyon tl olan sermayesini 40 milyona çıkarsa yüzde 300 bedelli artırsa 30 milyon tl ile o borcu kapatır ve iflas tan kurtulmuş olurdu bu çözüm sunuldu mu iflas masasına bilemem ama 40 milyon borç yüzünden dünya nın en büyük jenaratör fabrikasının batması da gülünç oluyor

7. Ne desem bilemedim. Genyh değeri 15-45 ₺ arasında bunu da herkes biliyor. Anladığım kadarıyla bir tek Müjdat bilmiyor. Bilseydi bir şekilde bu değerli hisseleri başkalarından önce o alırdı bizden. Bahsedilen beklentiler sona erdiğinde kim ona 1-2-3 e hisse satar ki. Yada şişman denilen kişi. Tüm bunları biliyor da neden.... bir sürü soru....

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    Gen yatırım ın en son açıklanan bilançosunda borçlarının hala kısa vadeli olan banka kredileri 40 milyon gözükmekte bu borç yüzünden iflas etmesi hala hileli iflas yada dümen gibi gözüküyor çünkü 40 milyon tl yi şirket sermaye artırsa 10 milyon tl olan sermayesini 40 milyona çıkarsa yüzde 300 bedelli artırsa 30 milyon tl ile o borcu kapatır ve iflas tan kurtulmuş olurdu bu çözüm sunuldu mu iflas masasına bilemem ama 40 milyon borç yüzünden dünya nın en büyük jenaratör fabrikasının batması da gülünç oluyor
    Borç morç sahte de. Senin gibi dost düşmanlar başına. Müjdat senin gibi yatırımcısı olduğunu bilse, %3000 bedelli ile bizi azıcık daha şey ederdi. %300 az olur. %3000 olsun.

Sayfa 356/466 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •