Sayfa 41/467 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 3731 madde; 321 - 328 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    Payları Borsamızın Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Genpower Holding A.Ş. (Şirket) ile ilgili olarak Borsamız tarafından 01/12/2016 tarihinde, Borsanın 30/11/2015 tarihli duyurusu ile faal hale gelmesi için 30/11/2016 tarihine kadar süre verilen Şirketin, 30/11/2016 tarihi itibarıyla gayri faal olduğu anlaşıldığından, Kotasyon Yönergesi'nin 23/1-c maddesi kapsamında Şirket paylarının Borsa kotundan çıkarılmasına karar verilmiştir.

zaten gen power holding in faliyet alanı gen yatırım ın gen powe jenaratör ün düzlüğe çıkması ile ilgili bir alt yapısına ham madde sağlayan bir fabrikası vardı onu da ankaraya taşımıştı gen power jenaratör ün bulunduğu yere yani şu anda ikiside aynı durumdalar eşitlendiler
    Kottan çıkarılma gerekçelerine ve M.Uslu'nun her iki şirketteki mevcut paylarına bir bak bakalım eşitler mi?

Gelişmeler üzücü ve bir o kadarda düşündürücü, hakkımızdan hayırlısı olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by Guf Yazıyı Oku
    Kottan çıkarılma gerekçelerine ve M.Uslu'nun her iki şirketteki mevcut paylarına bir bak bakalım eşitler mi?

Gelişmeler üzücü ve bir o kadarda düşündürücü, hakkımızdan hayırlısı olsun.
    önemli olan kottan çıkma nedenleri değil
    sonuçta iki şirket birbirine bağlı
    en önemlisi gen yatırım ın gen power holding te a gurubu hisseleri var bunlar şirketi yönetmesini sağlıyor
    yani ticaret kanunun da eğer gen yatırım holding e bir şey olursa şayet
    battığını düşün o zaman genpower holding te batıyor
    gelelim diğer konuya
    müjdat ın paylarına
    birinde hiç payı yok
    diğerinde yüzde 85 payı var görünüyordu
    bu yüzde 85 lik payını en son artı yatırım a satmıştı
    ne oldu sonra orasını bilen yok
    müjdat ta kaldığını düşünelim yüzde 85 payın
    gen yatırım ın sahibi kim
    müjdat
    sonuçta iki şirketin sahibi olduğu için
    biri batarsa diğeri de batıyor
    yani bir fark yok

eğer ileride olursa genpower jenaratör batmazsa devam ederse her iki şirket te ticari hayatına devam edebilir
    ama bu jenaratör batarsa her iki şirket hem holding hem yatırım hem polisac hem diğer şirketleri batmış oluyor

3. burda asıl sorun mahkemesi devam ederken 10 mayıs tarihli iflas erteleme mahkemesi devam ederken bunun yapılması borsada hak hukuk kalmadığını gösterir herkeze tavsiyem borsadan uzak durun y.t.d.

lanet olsun borsaya

Müjdat usluya şimdik bu msj attım cevap bile yazmadı arkadaşlar Size o kadar inanmıştım ki , Biriktirdiğim o paralarla küçükte olsa çocuklarıma bir ev alabilirmiyim diye 2 yıldır yatırım yaptığım şirketiniz hisseleri yok oldu Artık her sabah, sabah namazında sonra bize bu ıstırabı çektirene Rabbim huzurunda her gün duamı
    edeceğim ne istedin bizden helal paramızdan . Abi ☹ Müjdat USLU bumudur hani sen memur çocuğuydun garibanın saçını okşardın belki seninde gerekçelerin vardır kendince seni anlamak zor değil belki ama SPK dosyasını okudum her satırını çalarak ticaret yapmak daha kolayına geldi belki belki birileri akıl verdi, üç günlük dünyada bu kadar ah almaya değermiydi Müjdat bey şikayetçiyim senden abi eğer bu dizeleri mi okuduktan sonra güle biliyorsan dön aynada kendine bak abi seninde yavrularım var Pınarın var Deniz'in var onlarda senin kıymetlin bizimde evlatlarımız var ne diyeceğiz şimdi iyi geceler mükemmel Ada'm mükemmel bir firmayı yok ettin bunu anca dahi bir insan yapar dı .. İyi geceler Murat DOĞAN

5. Kottan çıkarılan payların tekrar Borsa kotuna alınması
    Madde 28- (1) Yönetim Kurulu, ortaklığın başvuru yapması durumunda Borsa kotundan
    çıkarılmış olan payların tekrar kota alınmasına karar verebilir. Borsa kotundan çıkarılan payların
    kottan çıkma koşulları saklı kalmak kaydıyla tekrar Borsa kotuna alınabilmesi için,
    a) Borsa kotundan çıkarıldığı tarihten itibaren 1 yıl veya daha az bir süre geçmiş ortaklık
    paylarının,
    1) Yönergenin 23 üncü maddesinin 1 inci fıkrasının (a), (b), (e) ve (h) bendlerinde, 24 üncü
    maddesinin 1 inci fıkrasının (c) ve (d) bendlerinde, 25 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (a), (b), (ç)
    bendlerinde ve 26 ncı maddesinin 1 inci fıkrasının (a), (b) ve (c) bendlerinde sayılan nedenlerle
    kottan çıkarılmış olması durumunda, söz konusu nedenlerin ortadan kalkmış olması ve varsa
    Yönetim Kurulunun kararında belirtilen diğer şartların yerine getirilmiş olması,
    2) Yönergenin 23 üncü maddesinin 1 inci fıkrasının (c), (ç), (d), (f), (g) ve (ğ) bendlerinde,
    24 üncü maddesinin 1 inci fıkrasının (a), (b) ve (ç) bendlerinde, 25 inci maddesinin 1 inci fıkrasının
    (c), (d) ve (e) bendlerinde ve 26 ncı maddesinin 1 inci fıkrasının (ç) bendinde sayılan nedenlerle
    kottan çıkarılmış olması durumunda, söz konusu nedenlerin ortadan kalkmış olması, varsa Yönetim
    Kurulunun kararında belirtilen diğer şartların yerine getirilmiş olması ve bu Yönergenin ilgili
    maddesinde aranan kota alma şartlarının tamamının sağlanmış olması,
    b) Borsa kotundan çıkarıldığı tarihten itibaren 1 yıldan daha fazla bir süre geçmiş olması
    durumunda, kottan çıkma nedenlerinin ortadan kalkmış olması, varsa Yönetim Kurulunun kararında
    belirtilen diğer şartların yerine getirilmiş olması ve bu Yönergenin ilgili maddesinde aranan kota
    alma şartlarının tamamının sağlanmış olması
    gerekir.
    (2) Borsa kotundan çıkarılan payların tekrar Borsa kotuna alınabilmesi için yapılan başvuru
    tarihi itibariyle diğer kottan çıkma koşullarının oluşması halinde, Yönetim Kurulu gerekçelerini
    belirterek payların tekrar kota alınmamasına karar verebileceği gibi, NİYİP’te işlem gören paylar
    hariç olmak üzere Yakın İzleme Pazarına alınmasına da karar verebilir.
    (3) Birinci fıkranın (a/1) bendi kapsamındaki ortaklıkların payları kottan çıkarıldıkları
    pazarda tekrar işlem görmeye başlar. Birinci fıkranın (a/2) ve (b) bentleri kapsamındaki ortaklıkların
    paylarının kota alınmasında hangi pazarda işlem göreceğine ilişkin olarak aşağıdaki esaslar
    uygulanır.
    a) Yıldız Pazar, Ana Pazar veya Yakın İzleme Pazarı’nda işlem görmekte iken kottan
    çıkarılan paylar; bu Yönerge’nin 8 inci maddesinde yer alan kota alma şartlarının sağlanması

arkadaşlar acaba mahkeme sonucu ve yapılacak kapsamlı rapor ve gelecek üç aylık bilanço dahilinde bu şartları yerine getirebilir mi şirket ? ne dersiniz

yatırım tavsiyesi değildir..

6. ben biste takmış durumdayım yaa, hiç bir uyarı yapmadan 1 haftada nasıl kottan çıkarıyor anlamadım. dardanel uyarılmıştı benim takip ettiğim ve hala işlem görüyor tabi ki banka borçlarını da ödüyor bu arada. Acaba dava olumlu sonuçlanırsa topluca bist hakkında bimere şikayette bulunsak faydası olur mu?

Şirketi kurtaracak formül belli , varlık fonu görülüyor ki işe yaramıyacak alacak senetlerinde bulunan 42 milyona yakın bir para var 24 aylık faiziyle belki 55 milyon eder bunu Kayyum ve mahkeme marifeti ile şirkete 18 yada 24 ay taksitle dava dosyasına kazandırılırsa SPK bu gelişmeyi kabul görür YTD

8.  Alıntı Originally Posted by Murat DOĞAN Yazıyı Oku
    Şirketi kurtaracak formül belli , varlık fonu görülüyor ki işe yaramıyacak alacak senetlerinde bulunan 42 milyona yakın bir para var 24 aylık faiziyle belki 55 milyon eder bunu Kayyum ve mahkeme marifeti ile şirkete 18 yada 24 ay taksitle dava dosyasına kazandırılırsa SPK bu gelişmeyi kabul görür YTD
    umarım dediğiniz gibi olur sn. murat doğan , bilirkişi raporunda yıllık 36 milyon lira ciro yazıyordu sanırım. bankalarla ya da alacaklarla anlaşma sağlanabilirse neden olmasın. hep iyimser düşünmek istiyor insan

Sayfa 41/467 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •