Sayfa 52/466 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 3723 madde; 409 - 416 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by rallici89 Yazıyı Oku
    Ya arkadaşlar herkes takmış MKU nun hissesine parasına ya arada danışıklı dövüş varsa o hisse paralarını MKU yerine Müjdat ödediyse borcuna karşılık ve MKU ya hedef fiyat verdiyse? Daha önceleri borcuna karşılık hisse vermedimi Müjdat. Eğer müjdat şirketinin borsadan atılmasını istiyorsa akbabalardan kurtulmak için. Boş yere insanlara ümit vermeyin.

D6503 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Eskişehirli hocam ben seni telefonla aramadım mı durumu anlatmadım mı halen MKU konusunu açıyorsun MKU kendi adına aldı Ada'm genel kurul için uğraştı genel kurul gündemi ni sayın Mesut diğer adı Nuri Ünal hazırladı genel kurul postaya verildi ancak teblğat adrese ulaşmadı . Ben MKU dün deniz beyle konuştuktan sonra Deniz bey bir fikir söyledi bende MKU bildirim yaptım abi müsaitsen görüşelim dedim kendisi bana dönüş yapmadı şimdik birşey yapılacaksa herkes samimi olsun maşallah insanlar birbiri ile uğraşmaktan çözüm bulamıyoruz rallici hocam senin genpower eski adı latek bu hisselerin kota dönmesi artık çok zor gibi YTD

2. Holding hisseleri dönmeyecek yatırım hisseleri kota dönücek öylemi çok bekleyin burdayım görüşücez.

Alıntı Originally Posted by rallici89 Yazıyı Oku
    Holding hisseleri dönmeyecek yatırım hisseleri kota dönücek öylemi çok bekleyin burdayım görüşücez.

sayın hocam sen öyle diyorsan öyledir . Hemen dipnot geçiyim Bir Zaman'lar polisaç şirketi vardı ya bu şirket %52 si müjdatındı susuz ailesinden almıştık . Bu şirketi Müjdat bey bize Genyh satmıştır . Bizim olan şirketi daha sonra genpower (latek) holdinge biz sattık şuan sen o şirketin yatırımcısıysan senin bana 5 milyon Burcun var öde kardeşim o Zaman Müjdat ta benden istiyor parasını ne yapacağız şim di YTD ☺

4.  Alıntı Originally Posted by Murat DOĞAN Yazıyı Oku
    sayın hocam sen öyle diyorsan öyledir . Hemen dipnot geçiyim Bir Zaman'lar polisaç şirketi vardı ya bu şirket %52 si müjdatındı susuz ailesinden almıştık . Bu şirketi Müjdat bey bize Genyh satmıştır . Bizim olan şirketi daha sonra genpower (latek) holdinge biz sattık şuan sen o şirketin yatırımcısıysan senin bana 5 milyon Burcun var öde kardeşim o Zaman Müjdat ta benden istiyor parasını ne yapacağız şim di YTD
    Bende 2 hissede vardı en kötü 5m i sağ cebimden sol cebime koyarım Fakat öyle bir algı yapıyorsunuzki holding ile yatırım farklı kişilerin benim zaten anlatmaya çalıştığım (latek,lthol,lojistik,yatırım hol.,hol.) falan değil canımın içi müjdat borsada kalmak istese kalır şirketi kurtarmak istese kurtarırdı. Biz senelerce siz ismine ne derseniz diyebilirsiniz kapta 1 haber kırıntıcığı için bekledik. Biliyorsanız odanın karanlık kısımlarında neler dönüyor onları öğrenelim sizden. Zaten ülkede herşey olması gerektiği gibi işlese neyse yazmıyacağım daha zamanla göreceğiz döneceklermi....

5. polisac tamamen genpower jenaratör ün fabrikasında üretim yapmaya çalışıyor yani olursa iflas ederse jenaratör hepsi gümlüyor domina taşı gibi ortada genpower holding polisac falan kalmıyor hatta gen yatırım holding te bitmiş gibi oluyor çünkü bunun haricinde sadece pırıl makine ve gen gayrimenkul gibi iki faal olmayan şirketleri kalıyor tabi istese patron hepsini kurtarır mı orasını bilemem ama spk nın bu yaptığı son müdahale tahta kapatma borsadan atma bence bizim hakkımızı çalmak lanet olsun diyorum he 10 mayıs ta mahkemesi varmış ta çok ta önemli değil batabilir de batmayabilir de onun öncesinde borsa bizi batırdı tahtayı kapatarak borsadan atarak lanet olsun diyorum buna neden olanlara

yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by Murat DOĞAN Yazıyı Oku
    Sayın Eskişehirli hocam ben seni telefonla aramadım mı durumu anlatmadım mı halen MKU konusunu açıyorsun MKU kendi adına aldı Ada'm genel kurul için uğraştı genel kurul gündemi ni sayın Mesut ve Nuri Ünal hazırladı genel kurul postaya verildi ancak teblğat adrese ulaşmadı . Ben MKU dün deniz beyle konuştuktan sonra Deniz bey bir fikir söyledi bende MKU bildirim yaptım abi müsaitsen görüşelim dedim kendisi bana dönüş yapmadı şimdik birşey yapılacaksa herkes samimi olsun maşallah insanlar birbiri ile uğraşmaktan çözüm bulamıyoruz rallici hocam senin genpower eski adı latek bu hisselerin kota dönmesi artık çok zor gibi YTD
    düzeltme yaptım yanlış olmuş .

7. T.C BAŞBAKANLIK SERMAYE PİYASASI KURULU
    İLGİLİ DAİRE BAŞKANLIĞINA/ ANKARA

KONU : BİST Yönetim Kurulunun 26-04-2017 tarihli kararının itirazen iptali ve kaldırılması.

İLGİ : Borsa İstanbul A.Ş Kamuyu Aydınlatma Platformu 03.05.2017 tarihli GENYH. Hk. Duyurusu

Borsamız Pay Piyasası Yakın*İzleme Pazarı'nda işlem gören ve Borsa Genel Müdürlüğü tarafından 27/04/2017*tarihinde seans öncesinde geçici olarak işleme kapatılan Gen Yatırım Holding*A.Ş. (GENYH.E) payları ile ilgili olarak Borsamız Yönetim Kurulunun 26/04/2017*tarihli* toplantısında alınan karar*uyarınca;*
    **
    A.******KAP'ta yayımlanmış olan 2016 yıl sonu*finansal tablolarında özkaynaklarının negatif olması sebebiyle Kotasyon*Yönergesinin kottan çıkarma şartlarını düzenleyen 23. maddesinin birinci*fıkrasının "KAP'ta yayımlanan son yıllık bilançosunda, SPK'nın ilgili*düzenlemelerine göre sermayesinin tamamını kaybeden ortaklıklardan, varsa*sermaye artırımı/azaltımı ile ilgili sürecin saklı kalması kaydıyla, aktiflerin*rayiç değerlerle yeniden değerlenmesi sonrasında sermayenin tamamının kaybının*devam ettiğinin anlaşılması veya bu kapsamda yeniden değerleme yapılmaması"*şeklindeki (f) bendi ile
    B. Finansal ve ticari borçları ile vergi, SGK primi*vb. ve personel borçlarını vadesinde ödeyememesi ve hakkında takipler*başlatılmış olması sebebi ile Kotasyon Yönergesinin kottan çıkarma şartlarını*düzenleyen 23. maddesinin birinci fıkrasının "Ortaklığın faaliyetlerini devam*ettiremeyecek seviyede finansman sıkıntısına düşmüş olması" şeklindeki (d)*bendi kapsamında gerekçe göstererek.
    **
    İlgili şirketin payları 27/04/2017 tarihinden itibaren*Borsa kotundan çıkarılmıştır.* Denilmektedir.

AÇIKLAMALAR .
    1- Gen Yatırım Holding in toplam 4 adet iştiraki vardır. İştiraklerimizden bir tanesi olan Genpower Jeneratör Sanayi ve Ticaret A.Ş 19-04-2016 tarihinde iflas ertelemesi ve yargılama süresince faaliyetlerine devam edebilmesi amacıyla TEDBİR ALINMASI talebi ile mahkemeye başvurmuş ve 29-04-16 tarihinde , yargılamaya bakan Ankara Batı Asliye Ticaret Mahkemesi 2016- 306 dosya numarasında verdiği ara kararda, TEDBİR TALEBİNİ KABUL ETMİŞTİR. İflas erteleme davası halen devam etmektedir. Dava süreci ile şirket tarafından Kap ta açıklamalar duyurulmaktadır.
    EK-1 Ankara Batı Asliye Ticaret Mahkemesi 2016- 306 Esas no dosya 29-04-2016 tarihli ara kararı

2- Alınan bu tedbir kararı şirketin aktiflerini koruyarak, faaliyetlerine devam edebilmesi amacıyladır ve KAP ta yayınlanan bilançolardan açıkça anlaşılacağı üzere, şirket üretimine ve satışlarına devam etmektedir. 2016 yılı hasılatı, 2015 yılına oranla yaklaşık % 48 artış göstermiştir.

3- Son yıllık bilançomuz 14 mart 2017 de kapta duyurulmuş, hemen sonrasında 18-04-2017 de yönetim kurulumuz toplanarak, TTK 376. MADDE KAPSAMINDA aktiflerin yeniden değerlenmesi amacıyla çalışmalara başlamış ve bunuda akabinde 19 ve 21 nisan 2017 tarihinde Kap ta duyurmuştur.

4- Akabinde 27-04-2017 tarihinde Borsa Genel Müdürlüğü, gen yatırım holdingin işlem sırasını , geçici olarak kapamıştır. :
    Fakat Pay Piyasası yönergesinin ilgili maddeleri ,
    MADDE 30 – (1) Genel Müdür, aşağıdaki durumlardan birinin varlığı hâlinde ilgili sermaye piyasası aracının işlemlerini en fazla beş işlem günü için geçici olarak durdurabilir.
    (3) Bir sermaye piyasası aracına ilişkin işlemlerin geçici olarak durdurulması hâlinde, bu durum KAP’ta gerekçesiyle birlikte duyurulur, şeklindedir.
    Görüldüğü üzere, Borsa genel müdürünün, gerekçesini açıkça belirtmeden, bir payı geçici olarak işleme kapatması, AÇIKÇA KANUNA VE YÖNETMELİĞE AYKIRIDIR.

5- Fakat bu seferde Borsa Yönetim Kurulu, 26-04-2017 tarihinde karar alarak, 27-04-2017 tarihinde geçici olarak işlem sırası kapanmış olan payı, yine 27-04-2017 tarihinden itibaren, bu sefer geçici olmayarak kottan atmıştır.

Geçici olarak işlem sırası kapanan paylara ait ilgili, pay piyasası 30.madde (5) .fıkra
    Yönetim Kurulu, işlemleri geçici olarak durdurulan sermaye piyasası aracıyla ilgili olarak belirsizlik hâlinin giderilmesi için ilgili ihraççıya, Yönetim Kurulu karar tarihinden itibaren en fazla altı ay süre verebilir. Yönetim Kurulu, süre sonunda ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda sermaye piyasası araçlarının yeniden işleme açılması veya işlem görmekten men edilmesi hususunda gerekçeli kararını verir ve KAP’ta duyurur.
    Bist Yönetim Kurulu , eşit işlem ilkesine , aykırı karar almıştır. Nısbi eşitlik gereği, benzer konumda olan tüm konularda eşit kararlar verilmelidir.
    Arbul a.ş., 01-03-2016, 07-03-2016 ve 08-03-2016 tarihlerinde , önce genel müdürlük tarafından geçici olarak , gerekçesi kap ta duyurularak işleme kapatılmış, sonrasında bist yönetim kurulu tarafından, belirsizliklerin giderilmesi için 6 ay süre verilmiştir.

Dardanel, gsaray, fener, beşiktaş gibi şirketler ise , yıllardır sermayeleri kayıp durumda olmalarına rağmen, işlem görmeye devam etmektedir.

6- Anonim şirketler borçlarından malvarlıkları kadar, hissedarlar ise taahhüt ettikleri sermaye borcu kadar sorumludur. Gen yatırım holding olarak, sermaye kaybımıza neden olan şirket Genpower Jeneratör A.Ş dir. Bundan başka Yukarıda belirttiğim 3 adet daha iştirakimiz bulunmaktadır. Genpower A.ş deki sermaye taahhüdümüzü ise nakit olarak ödemiş bulunmaktayız.

Genpower A.Ş tasfiye edilse bile, diğer 3 şirketteki finansal varlığımız halen devam etmektedir ve ilgili Genpower A.Ş nin borçları yüzden bu hisselere el koyulamaz durumdadır. Yani, Genpower tasfiye olursa, bilançomuz zaten kendiliğinden, batık durumdan çıkacaktır.

7- Yönetim Kurulunu Kararına gerekçe gösterdiği ilgili A Bendi uyarınca kottan çıkarılmamız kanuna ve iyiniyet kurallarına aykırıdır. çünkü, son yıllık bilançomuz 14 mart 2017 de kapta duyurulmuş, hemen sonrasında 18-04-2017 de yönetim kurulumuz toplanarak, aktiflerin yeniden değerlenmesi amacıyla çalışmalara başlamış ve bunuda akabinde kap ta duyurmuştur. Tarafımıza süre yada uyarı verilmeksizin kottan çıkarılmamız, şirketimiz ve yatırımcılarımızın zararına neden olmuştur. bilançoda aktiflerin yeniden değerlemesi sonrası, sermaye kaybının giderilip giderilmeyceği belirsizdir.

Ayrıca, kapta yayınlanan son bilanço, ayrıntısı ve maddi delili açıklama madde 9 da açıklanacağı üzere tamamen gerçeği yansıtmamaktadır

8- İlgili B bendi uyarınca kottan atılma şartlarımızda gerçekleşmemiştir. Çünkü borçlarımız konusunda ise şu an için takip yürütülmemektedir. çünkü Ankara Batı Asliye Ticaret Mahkemesi, faaliyetlerimize devam edebilmemiz için, yukarıda da belirtildiği gibi iflas erteleme kapsamında tedbir kararı alarak, tüm icra takiplerini belirli süreliğine durdurmuştur. Faaliyetlerimizin devamının şüpheli olup olmayacağı, ancak ve ancak ilgili mahkemenin kararı sonrasında netlik kazanacaktır.

9- Devam eden davada ise son durum itibari, son bilirkişi raporuna göre, ŞİRKETİN BİLİNÇLİ OLARAK ZARARDA GÖSTERİLDİĞİ, ASLINDA BORCA BATIK OLMADIĞI VE 2016 senesini, 115 MİLYON TL, KAR ETTİĞİDİR.
    2016 senesi sonu , 146 MİLYON TL, POZİTİF ÖZKAYNAĞA sahip olduğudur.
    EK-2 2016-306 Dava dosyası, son bilirkişi raporu.*

SONUÇ.

Yukarda ayrıntılı olarak açıkladığım üzere, BİST Yönetim Kurulunun Kararı, ilgili şirketinin yatırımcılarına telafi edilmesi güç olacak zararlar verecektir. İlgili şirketin paylarının sürekli olarak işleme kapatılmasını ve kottan çıkarılmasını sağlayan ,BİST Yönetim Kurulu Kararının Kaldırılmasını, şirketimiz paylarının tekrardan işleme açılmasını, Kurumunuz Başkanlığından saygılarımla arz ederim.

EKLER :
    1- 2016-306 dava no, 29-04-2016 ara karar örneği
    2- 2016-306 dava no, 2016 senesi yıl sonu yeminli bilirkişi tarafından hazırlanan bilanço

8. bu arada , müjdat kardeşimi, 2016 senesinde çevirdiği dümenden dolayı, ayrıca takdir ettim.

Sayfa 52/466 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •