Sayfa 213/466 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

1. nereye kadar beklenecek olumlu veya olumsuz sonuç için tarih varmıdır.şu tarihe kadar çıktı çıktı çıkamazsa bu iş biter denilenecek tarih varmı arkadaşlar.şimdiden hepinize saygılar sunnuyorum .ALLAH C.C emanet olun

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ironi mi var, gercek mi anlamadim. Bak ben sana kendi bakis acimi aciklayayim.

Hissen yok, ne isin var burda dediniz daha once bana.

Borsada deneyim tokat yiye yiye, carpila carpila olur diye bir gorus var. Bu dogru degil. Arastirmani yaparsan, aklini kullanirsan tokat yememeyi ogrenirsin.

Bu sirketi Cihan Suttursusu olayindan taniyorum. Adam geldi butun mallari bosaltti, sonra patronun borcu vardi demisti. O zamandan nasil pis birsey oldugu belli.

Pis olabilir... ama supriz yok. Yani patron yapar. Bundan once 100 tanesinin yaptigi gibi, bu da yapar. Sasirmadim.

Bilancosunda yeminli danismanlik firmasinin 50 ton zeytinyagi stogu oldugunu belirttigi IMKB-50 hissesi, Rafael Salgado'dan sonra dunyanin 2. buyuk zeytinyagi ureticisi Lio bir haber uzerine bir gecede pat diye kapandi. Depolar acildi, icinde 50 ton yagi birak 5 tane zeytin cikmadi. Ben secimimi itina ile yaparim, 50 hisselerinin disina acikmam. Lio'da carpilmadim sans eseri (devamli islem yapardim). Ama bu olay bana burdaki hicbir seye guvenmemeyi, herkesin kendi basina oldugunu ogretti.

Benim bu hisseye ilgim MKU'nun KAP'a gonderdigi alimlariydi.

Hemen aklima gelen: "Yuh, patron bilmemnenin mali musavirini de bordrosuna baglamis. 6 ay KAP'a haber yollatarak insanlarin satmasini onlemis" oldu. Bu is boyle de yapiliyor demek oldu.

Yani inanin, milyonlari olan birinin bu kadar borsa cahili olup maliyet dusurmek icin parasini gozaltinda olan bir hisseye soktukca sokacagi aklima gelmedi. Kirk yil dusunsem de aklima gelmezdi. Ky yapar bunu, tamam, hataldir ama birsey diyemem. Ama bu meblaglarla oynayan insanlar belli bir olgunluga erismistir.

Arastirdim, takaslari inceledim. Cikardigim sonuc "%99 elinde mal patlamis, %1 Mujdat'in adami" seklinde oldu.

Niye arastirdim? Cunku gunu gelir, bizim hissemizde de yaparlar bunu belki. Ogrenmekte zarar yok.

Ondan sonrasi zaten hisseli harikalar kumpanyasi.
    Hissenin %99 u değil, %30 u bile dağılmadı. Tamamı kontrollu şekilde %4.9 dan küçük paylar halinde patronda bu bir. İkincisi, Bilançolarla ilgili şüpheleri taaa 2015 şubattan beri spk ya yazdım. Spk doğru dedi. Yeminli onayladı. Bağımsız denetim onayladı. Ayrıca konunun sadece uzun vadeli kredinin geri çağrılması olayı olduğunu da güvenilir onlarca kaynaktan doğrulattım. 38 liradan 50 kuruşa kadar 1 lot hisse satmayan patron, 50 kuruşa Cihan sen satıver demez. Demedi de. Satılmadı da. Ha bu satışlar esnasında çok az mal saçıldı döküldü. Zamanla onlar da telafi edildi. Sen bir hata sonucu mu, bilanço ekinde 6 kere, %82.4 hisse Müjdat Usluya aittir diye beyan geldi sanıyorsun. Hayır. Hata değil. Hiç düzeltme de çekmediler. Neden? Mal orada. Ama şirket kartına işlenmeyecek şekilde. Niye böyle. Şahsi borç ve kefaletleri nedeniyle Genyh yı ele geçirmesinler diye. Adam 20 liraya Genyh yı, Genyh sayesinde Genpower jeneratörü-Genpower holdingi-Polisacı- Pırılı-Gengayrimenkulü yönetiyor. Ama biri de gidip elinden şirketi alamıyor. Çünkü elinde hisse yok. Hisse kimde. Müjdatta. Açık etmeden hemde. Genel kurul yapmak için. Vatsup zart zurt gurupları kurdu Murat. Ona müracaat eden ky %3-5. MKU da yüzde 10.3 var. Gerisi?? Arada bir bende de var %5 bende de var %10 diyenler oldu hepsi hava. Ha bu arada Murat a Müjdatın mal eminlerinden de dokunan oldu mu? Oldu tabi ki? En azından guruplara girip bunlar ne halt çeviriyor? Ne davası açıyor. Ne diye suç duyurusunda bulunuyor diye öğrenmek için. Murat kendini nasıl garantiye aldı? Mkk çıktısı isteyerek. Mkk çıktısı Müjdatın emir eri olan mal emininde yok mu? Var. Vs.. Vs.. Vs.. Ye Te De

Yanlis anlasilmis yazdigim yuzdeler. Benim ilgim KAP'a gelen aciklamalardi dedim. Once patronun cevirdigi is sandim. Sonra arastirinca 2 olaslik belirdi:

a) Elinde mal patlamis, capal yapmis biri (bence %99 olasilik bu sik)
    b) Patronun adami (bence %1 olasilik bu sik)

Daha net oldu mu?

Alıntı Originally Posted by ünal Yazıyı Oku
    Tamamı kontrollu şekilde %4.9 dan küçük paylar halinde patronda bu bir.
    Kimse bana bunu inandiramaz 2013 senesinden beri factoring firmalarina bankalara 600 milyon takan bir adamin sirketinde. Mallarin hepsi kucuk yatirimciya (bir kismi da buyukbaslara) gecirildi. Olay bitti.

5. 666,
    Araştır. Yüzde 27'den daha fazla hisseye ulaşırsan bize de söyle. Bizim bildiğimiz toplam bu kadar.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Kimse bana bunu inandiramaz 2013 senesinden beri factoring firmalarina bankalara 600 milyon takan bir adamin sirketinde. Mallarin hepsi kucuk yatirimciya (bir kismi da buyukbaslara) gecirildi. Olay bitti.
    Yüzde 20 bul 20 ne 99 u? Nerede bu 99? Herkes bu foruma elindeki lotları yazsın. Dersen ki? Borsa ile uğraşanların %10 u anca hisse neti bilir. O zaman eyvallah. Müjdatın elinde %70 den fazla muhtemelen %82.4 olduğunu adım kadar biliyorum. Bak adım kadar diyorum. Büyükbaş öyle mi? Ben yediğim kazığı hazmedemiyorum. Bir büyükbaşa geçirecek. Adama o fabrikayı büsbütün geçirirler. Operasyonu yapan çevikler arkadaş. Sütşurup yazdıkça ky alamasın diye tavana alım girdiler. 2015 martında 50 kuruşa 50 bin alıcısı olmayan kağıt haziranda 2.84 e 500 bin. nasıl işlem yaptı. 2 milyon lotu bir kerede tavandan nasıl verdi. Bütün ky lar o gün anlaştı mal mı yazdı? Adamlar cep tu cep. Ama valizden küçük cüzdanlara mal aktardı. Kendisine kızgın birsürü büyük baş var. Onlardan birinin mal toplayıp şirketi devralması korkusu ile yapıldı. İddia ediyorum. Bulur gelirsen %30 o adamların içinde en az 5 tanesi müjdatın yedemini çıkar. Şu anda şişirilmiş borçlarla fabrikanın 500 milyon borcundan bahsediliyor. Çindeki imalathane singapurdaki imalathane filan hiç değere sayılmıyor. Fabrikanın 22 gayrimenkulü zaten 200 milyon lira eder. Fabrikanın kendisi de göreceli olarak 100 ile 300 milyon arası eder icra piyasasında. Buna şişirilmiş olarak 1 milyar dolar değer biçildi 2013 yılında. Gazını indir 300 milyon dolar olsun. 300 Milyon dolar 1 milyar 200 milyon lira yapar. Her neyse sana niye bunları anlatıyorum ki? Ayrıca 200 milyon alacak yazılan YKB sına Genpower jeneratörün toplam borcu 1 milyon 800 milyon lirayı geçmez. Adam ilk ipotek tutarı ile alacak kaydı yaptırtıyor. YKB de az borç kaldığını görse gerçek alacaklılar çökecek. Mehmet SUSUZ gibi 3-5 gerçek alacaklı var. Sırf bu adamlara para vermemek ve burnundan getirmek için kapanmış banka kredilerine bakiye bırakıyor MÜJDAT!!!

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by mesud Yazıyı Oku
    666,
    Araştır. Yüzde 27'den daha fazla hisseye ulaşırsan bize de söyle. Bizim bildiğimiz toplam bu kadar.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    27 de yok kardeşim. Şu gurubu bu gurubu diye uydurma rakamlar Muradın rakamları. Murat bir gün kendine %1 yazar, ertesi gün %3 bir daha ki gün %4 vs.. Bir bakmışsın Bursa gurubu der bir bakarsın Eskişehir gurubu. Adama Müjdat dokunup dokunup çekiliyor işte. Onun reelde topladığı rakam ky olarak %5 i bulmadı. Mesut Kemal ve Rıza beyi ekle 17-20 arası. Yok %27 de yok yani. Ha Murat bu İzmirlilere Bursalılara mal alıverdim diyorsa, istemeden Müjdatı ihya etti haberi yok. YeTeDe

ünal Guest
    Herkes sanıyor ki, merhaba Ben Müjdat. Sizin Müjdat diye mesaj gelecek. Herkes sanıyor ki, bana senedini 15 kuruşa var diye Müjdat yalvaracak. Ortalıkta kullanacak adam mı yok. Ha ne yapacak bunca senedi Müjdat? Zaten çoğunluk onda. İleride düzelirse bir başına yiyecek. Batırırsa, kendisine dava açacak ortak kalmayacak.
    Bak 666; genelde borsadan çekilip yok olup giden şirketlerde ky kalmaz. Nasıl mı? Adam malı 1 liradan 50 kuruşa kadar basar. 20 kuruşa geri alır. Tamamını toplar. Genel kurul çağrısı yapar. Kendi üstünde mal yoktur. Kendisi çıkar varır oraya. Hiç gelen olmaz. Toplanamaz. 3 Kere dener şirket fesh olur. Mesela bunu kim yaptı? En son latek lojistik yaptı. Yahu ben patronum çırpınıyorum da, toplantıya yeter senet sahibi yok der, yasal sorumlulukların bir kısmından kurtulur. Geride bende şunca senet var diyen babayiğit de çıkmaz. Gir latek lojistiğe 300-500 lotluk 50 adam bulursun. Peki nerede onmilyonlarca lot. Hepsi adamın yed emin emir erlerinde. Anladın mı? Kurtulacaksa da batacaksa da bu senetler Müjdat a lazım. Çok lazım. Devleti 100 milyon. Bankaları 300 milyon Leasing şirketlerini 200 milyon dolandırmaya benzemez bu iş. Bizde bir söz vardır;
    KÜÇÜK TAŞLA TAHARETLENME. YA ELİNE B*K BULAŞIR, YADA TAŞ G*TÜNE KAÇAR
    O nedenle bu küçük taş tabiri olan bizlerin bir şekilde yok olması gerekiyor. Anladı anlayacağını MÜJDAT Kardeşin. YeTeDe

Sayfa 213/466 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •