Arama sonucu : 5 madde; 1 - 5 arası.

Konu: Yeni bir küçük yatırımcı

1. Exclamation Yeni bir küçük yatırımcı

Öncelikle merhaba,

Ben 18 yaşına basalı 3-4 ay olmuş bir gencim ve burada borsayı öğrenmek ve üstünden para kazanmak istediğim i.in bulunuyorum. Yaşım çok taze olması bir avantaj olsa da borsada vurgun yapmam ne kadar zor veya kolay olur bilemiyorum.

Öncelikle hayatımdan kısaca bahsetmem gerekirse, zor bir hayat yaşadığım doğrudur. Hem çalışıp, hem okuyorum üstüne birikim yapmaya çalışıyorum. Baba parası yiyen biri olmadığımdan zevkine değil, geleceğimi düşünerek yaşıyorum hayatı.

Amacım borsayı iyice (ama gerçekten) öğrenip iyi bir vurgun yapabilmek. Bunun için e-kitaplar, videolu dersler, demo hesaplar, tonlarca kitap, oyunlar falan mevcut ve üstelik hepsine ücretsiz sahip olmak mümkün! Hayatımı borsa ile geçirmek istemiyorum sadece borsayı kullanıp (3-5 sene içinde) iyi bir gelir elde edip, o para ile yurt dışında üniversite okumak ayrıca yine yurt dışında gayrimenkul almak istiyorum.

Öncelikle bunu aileme anlattığımda bana borsanın çok tehlikeli olduğunu (hele türk borsasının kumardan daha tehlikeli olduğunu) söylediler. Ama ben bunu bırakmak istemiyorum, bilmiyorum hedeflerime ulaşmak için doğru bir yol olduğunu düşünüyorum borsanın. Tekrarlıyorum amacım kolay yoldan para kazanmak değil, orta bir sürede (5 sene) yüksek para kazanmak.

Sizden ricam bana neler önerebilirsiniz? İleride iyi bir borsacı olabilmem için şu an ne yapmam gerekir? Şimdi daha yeni yeni borsanın ne olduğunu okuyorum.

Ha bir de amerikan borsası ile başlamak istiyorum, çünkü okuduklarıma göre türk borsasının sağı solu hiç belli değilmiş ayrıca alınan hisselerin ileride iyi satılabilmesi için o ülkenin ekonomik olarak iyi bir durumda olması gerekiyormuş. Amerikan borsası ile başlamam ya da trde deneyim edip Amerikan borsası alsam uygun olur mu?

Herkese iyi günler!

Ben Türkiye'de veya başka bir ülkede borsada vurgun yapmış sıradan insanlar gördüm. Bu yüzden kendime inanıyorum ve bunu yapmak istiyorum. Amacım borsayla hayatımı geçindirmek değil, sadece orta sürede iyi paralar kazanıp kendi işimi, hayatımı kurmak. (Nickim yanıltmasın, erkeğim ben )

2. Hep aselsan al kısaca söylecegim bu

SM-G900F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. İnternetten bol bol araştırma yapmanı ve danışabileceğin birisini bulup yapışmanı :D

4. Bende çok eski sayılmam. Forumda da yatırımcılıkta da daha yeniyim

5. Vurgun işi ne oldu acaba

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •