Sayfa 100/777 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 793 - 800 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Şimdi global kriz için burnuma ilk kokular geldi..
    Bu ekim ayında soğuk rüzgarlı bir günde kışın kokusunu alma gibi..
    Ekim kasım da hala çok güzel yazdan kalma günler yaşanabilir..

Şimdi global kriz çıkaracak ortam oluşmaya başladı hafiften..

Nedir..Nasıldır..

Şişmiş borsaları +EM borsa ve para birimleri satar yükselmiş "GÜVENLİ LİMAN" amerikan tahvillerine saldırırsın..

Bunun startı ne zaman verilir..ABD 10YR 3 iken mi 3.5 4....Hemen bugün..???

Bilemiyorum..Ama oyun planı böyle bence..

Tabi bu arada eurusd çakılır yeniden..

Bizim borsa gümler..Dolar 4 ü deler geçer 4.15 4.25 4.50 lere gider..

Ama tekrar ediyorum..Zamanı belirsiz..

1987 krizi evveli grafik oluşumlarına dikkat çekmek istiyorum tekrardan..

İlk düzeltmeden sonra SANKİ birşey yokmuş gibi yeniden yükselme alçalan 2-3 tepe falan işte...
    Bravo bilader iyi yakalaşmıssın.
    Güzel tespit
    Bence mart kapıdan baktırır malı mülkü yaktırır, diyorum

Ve DOW pati üstüne pati çekerken faizin cazibesine fazla dayanamadı..528 puan birden düştü..

Ehhh FED'inde kara kara düşüneceği günler gelecek gibi..

Bu pislik zor temizlenir..sindi her yere..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sn.Samadhi Mahfi beye bilgisi dolayısıyla saygı duyarım ama bence yanlış bir önermede bulunmuş..

Gelişmişlerde faizler artacaksa, gelişmekte olan ülkelerde faizler artmayacak mı?..yani adam ABD bonolarında satışa geçtiğinde EM'lere gelip NŞA orada para kazanmaya devam edecek, birazda istirahat edecek öyle mi?

Örneğin yukarıdaki gelişmelerin etkisiyle Libor 2 sene önceye göre 3 katından fazla artmış..ama gelişmişler bu durumdan etkilenirken, gelişmekte olanlar etkilenmeyecek öyle mi?

Son 10-15 senedir zaten yüksek getiri nedeniyle trilyonlarca dolar nerelere aktı..nerelerde balon oluşturdu..yani ABD bonolarının yükselmesi ile birlikte artan faiz riski ne anlama gelir EM'lerde..Mahfi beyin bunları çok iyi bilmesi gerekir kanımca..

Bence içeride sıkışınca yapacak birşeyleri kalmıyor..o yüzden diyorum NŞA..

Yoksa globalde faiz riski başladı mı en önce vuracağı yerlerden birisi EM'lerdir..

Çöp tahviller şu sıra iyi satış yemeye başladı..bakalım diğer piyasalara bulaşacak mı..yada bulaşmasına izin vercekler mi?..
    Olay aslinda cok basit. Gelismekte olan ulkelerde faizler artigi vakit talep artacagi icin paralari deger kazanacak ve bu sefer de gelismekte olan ulkeler paralarin deger kaybini onlemek icin faiz artirimina gitmek zorunda kalicaklar. Yani piyasalari yine FED ile ECB domine edecek ama bu yil ECB nin kararlari daha cok izlenecek. Cunku orada bir hikaye var. FED in ise ne yapip yapmayacagi az cok belli.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Olay aslinda cok basit. Gelismekte olan ulkelerde faizler artigi vakit talep artacagi icin paralari deger kazanacak ve bu sefer de gelismekte olan ulkeler paralarin deger kaybini onlemek icin faiz artirimina gitmek zorunda kalicaklar. Yani piyasalari yine FED ile ECB domine edecek ama bu yil ECB nin kararlari daha cok izlenecek. Cunku orada bir hikaye var. FED in ise ne yapip yapmayacagi az cok belli.
    Bundan sonra globalde veya yerelde faizlerin artması basite indirgenecek bir konu değildir..zaten 15 senedir yüksek getiri için EM'lere akan trilyonlarca dolar var..sence bu dolarların EM'lerde ne gibi etkileri olmuştur..

Ben söyliyeyim; EM borç balonu..

Patlatmamak lazım..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bundan sonra globalde veya yerelde faizlerin artması basite indirgenecek bir konu değildir..zaten 15 senedir yüksek getiri için EM'lere akan trilyonlarca dolar var..sence bu dolarların EM'lerde ne gibi etkileri olmuştur..

Ben söyliyeyim; EM borç balonu..

Patlatmamak lazım..
    Artık asıl sinyali CDS de beklemek lazım....normalde bir sonuç olarak değerlendirilsede bu sefer sinyalı orda bekliyorum... full dolara geçtim.Çünkü türkiyenin 70 küsür milyar dolar duş ticaret açığı sürdürülemez bir durum.. 230 küsür milyar özel sektör borcu + cari açık tahmini 40-45 milyar dolar olsa ülkemizin parası malesef değerini zor koruyacak..ve bu duruma gerçekten üzülüyorum..

Ama asıl krizi italyan tahvillerinde bekliyorum..ECB er geç piaysadan likilite çekecek..ozaman bu italyanların çöp tahvillerini kim fonlayacak merak ediyorum...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Buraya da yazayım.
    Bir terslik var ciddi boyutta.
    Urkutucu.
    Ya global borsalara ya da dolara cok feci dalacaklar.
    Abd faizleri ile uyumsuzluk had safada..
    Hisseder gorur ve yazar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
     Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Hisseder gorur ve yazar
    dolara dalacaklar derken?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    dolara dalacaklar derken?
    Boşver bilader yine sabrını zorluyorlar.
    Yazar gider
    Sen oralı olmadan fikirlerini beyana devam
    Bunlar yokmuş gibi

Sayfa 100/777 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •