Sayfa 101/777 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 801 - 808 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Hisseder gorur ve yazar
    Komutan logar bir cisim yaklaşıyor geldi yine.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Artık asıl sinyali CDS de beklemek lazım....normalde bir sonuç olarak değerlendirilsede bu sefer sinyalı orda bekliyorum... full dolara geçtim.Çünkü türkiyenin 70 küsür milyar dolar duş ticaret açığı sürdürülemez bir durum.. 230 küsür milyar özel sektör borcu + cari açık tahmini 40-45 milyar dolar olsa ülkemizin parası malesef değerini zor koruyacak..ve bu duruma gerçekten üzülüyorum..

Ama asıl krizi italyan tahvillerinde bekliyorum..ECB er geç piaysadan likilite çekecek..ozaman bu italyanların çöp tahvillerini kim fonlayacak merak ediyorum...
    Bende sen gibi max korunma modundayım ama bunda enflasyon altı faiz hikayesininde etkisi var..

Şöyleki büyük MB'ları FED hariç yinede hatırı sayılır bir miktar havuza para pompalamaya devam ediyorlar..ayrıca FED'in faiz kararları önemli..fazla hızlı giderse ABD'yi resesyona sokabilir , panik yaratabilir..vede azıtan piyasalarla ilgili bir hop çüşş deme gereksinimi var kanımca..sonucu bende merak ediyorum açıkcası..

İtalyan tahvilleri konusunda haklısın ama güçlü Euro yüzünden(bence spekule edilen) enflasyon rakamları pek iyi gelmemeye başladı..dolayısıyla ECB'nin QE'leri tamamen kesmesi bence zor gözüküyor..Alman baskısıyla kessede, AB'nin dağılmasına izin vermeyeceklerinden İtalya, İspanya vb..tahvilleri için AB içinde başka yöntemler bulurlar kanısındayım..selamlar..

3.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    Komutan logar bir cisim yaklaşıyor geldi yine.
    Bu sefer dolarcilar yirtti ama su var abd faizi ile dxy nin negatif iliskisi hoş degil.
    Dolarcilar buna dikkat etmeli. Bunu asarsa dolar yurur

Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    Boşver bilader yine sabrını zorluyorlar.
    Yazar gider
    Sen oralı olmadan fikirlerini beyana devam
    Bunlar yokmuş gibi
    Bu trol çok sevimli ama..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bundan sonra globalde veya yerelde faizlerin artması basite indirgenecek bir konu değildir..zaten 15 senedir yüksek getiri için EM'lere akan trilyonlarca dolar var..sence bu dolarların EM'lerde ne gibi etkileri olmuştur..

Ben söyliyeyim; EM borç balonu..

Patlatmamak lazım..

Ayni fikirdeyim. Turkiyeden ornek vermek gerekirse. Lehman Brothers krizinde bizi teget gecti dediklerinde hakliydilar ama bu Turkiye nin ekonomisinin guclu oldugunu degil, tam tersine bir potansiyeli oldugunu gosteriyordu. Para oluk oluk akiyordu ve bu yillar Turkiye icin buyuk bir sansti. Tepemizdekiler yapisal reformlarla ilgilenmek yerine bambaska seylerle ugrasiyorlardi. Yil oldu 2014 ve FED dedi zaman geldi artik. Simdi kara kara dusunuyoruz halimiz ne olacak diye. Cunku para yok, borc girtlaga dayanmis, parayi betona gommusuz ki o da faize cok duyarli. Paramiz desen pula donmus. Peki bunu nasil terse cevirebilecegiz hic dusunen yok.

Her ne kadar Turk Lirasininn deger kaybi yabanci yatirimcilar icin cazip olsa da ulkenin icinde bulunmus oldugu durum buna engel oluyor. Turkiye yi maalesef buyuk bir ekonomik kriz bekliyor ama sonrasinda akilli davranilir ve adam akilli yapisal reformlar yapilir ise Turkiye ileride hic olmadigi kadar ekonomik olarak guclu bir noktaya gelebilir ama bu oyle bir kac senede olabilecek bir sey degil. Sabir ve uzun vadeli planlama gerekir.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bende sen gibi max korunma modundayım ama bunda enflasyon altı faiz hikayesininde etkisi var..

Şöyleki büyük MB'ları FED hariç yinede hatırı sayılır bir miktar havuza para pompalamaya devam ediyorlar..ayrıca FED'in faiz kararları önemli..fazla hızlı giderse ABD'yi resesyona sokabilir , panik yaratabilir..vede azıtan piyasalarla ilgili bir hop çüşş deme gereksinimi var kanımca..sonucu bende merak ediyorum açıkcası..

İtalyan tahvilleri konusunda haklısın ama güçlü Euro yüzünden(bence spekule edilen) enflasyon rakamları pek iyi gelmemeye başladı..dolayısıyla ECB'nin QE'leri tamamen kesmesi bence zor gözüküyor..Alman baskısıyla kessede, AB'nin dağılmasına izin vermeyeceklerinden İtalya, İspanya vb..tahvilleri için AB içinde başka yöntemler bulurlar kanısındayım..selamlar..
    QE buyuk ihtimal uzatilacaktir. Zaten EURO nun bu kadar guclu olmasi Tapering in en azindan bu yil rafa kalkmasina sebebiyet verecektir. Draghi de son toplantida bunun mesajini verdi.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ayni fikirdeyim. Turkiyeden ornek vermek gerekirse. Lehman Brothers krizinde bizi teget gecti dediklerinde hakliydilar ama bu Turkiye nin ekonomisinin guclu oldugunu degil, tam tersine bir potansiyeli oldugunu gosteriyordu. Para oluk oluk akiyordu ve bu yillar Turkiye icin buyuk bir sansti. Tepemizdekiler yapisal reformlarla ilgilenmek yerine bambaska seylerle ugrasiyorlardi. Yil oldu 2014 ve FED dedi zaman geldi artik. Simdi kara kara dusunuyoruz halimiz ne olacak diye. Cunku para yok, borc girtlaga dayanmis, parayi betona gommusuz ki o da faize cok duyarli. Paramiz desen pula donmus. Peki bunu nasil terse cevirebilecegiz hic dusunen yok.

Her ne kadar Turk Lirasininn deger kaybi yabanci yatirimcilar icin cazip olsa da ulkenin icinde bulunmus oldugu durum buna engel oluyor. Turkiye yi maalesef buyuk bir ekonomik kriz bekliyor ama sonrasinda akilli davranilir ve adam akilli yapisal reformlar yapilir ise Turkiye ileride hic olmadigi kadar ekonomik olarak guclu bir noktaya gelebilir ama bu oyle bir kac senede olabilecek bir sey degil. Sabir ve uzun vadeli planlama gerekir.
    Katılıyorum..çoklarımız, daha çok yukarıdakiler dolar burada duruyor, iyiyiz muhabbeti yapıyor ama memleketin altı oyuluyor..detaya inmeyeyim ama gelecek açısından üzücü bir durum:

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı veirlerine göre öncü dış ticaret açığı Ocak ayında 9.1 milyar dolar oldu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,275
    herkese hayırlı geceler......yarın inşallah dolu dolu tekrar okurum değerli yazılarınızı.....enki ve diğer arkadaşlar saygılarımı sunarım.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 101/777 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •